Pse pretendimet për martesën e Sai De Silva janë mjaft tronditëse

Klea

Pse pretendimet për martesën e Sai De Silva janë mjaft tronditëse

Thashethemet nuk janë të reja në Bravosferë kur bëhet fjalë për Amvise reale të qytetit të Nju Jorkut. Në këtë pikë, fansat kanë dëgjuar gjithçka nga Tom D’Agostino duke tradhtuar në The Regency Hotel, Mario Singer që ka një dashnore pas shpinës së Ramona Singer dhe Brynn Whitfield duke qenë një foshnjë e sheqerosur. Megjithatë, nganjëherë thashethemet duken aq jashtë kësaj bote sa marrin flakë dhe shpërthejnë në rrjetet sociale.

Sai De Silva fansat i kanë këputur mesin nëse është e pëlqyeshme apo jo. Ndërsa ajo është një njujorkeze e vërtetë që thotë mendimin e saj, ndonjëherë mendimet e saj vijnë si akuza. Megjithatë, Sai tani duket se është në karrigen e nxehtë pasi është vënë në mbrojtje kur bëhet fjalë për martesën e saj pasi u akuzua për vjedhjen e një burri të martuar. Shikuesit do të duhet të kanalizojnë Nancy Drew-n e tyre të brendshme për të arritur në fund të çështjes së The Mistress and its Man.

Çfarë është thashethemet për Sai?

Edward Berthelot/Getty Images

Fjala në rrugë është se Sai dhe burri i saj, David Craig, kishin një lidhje kur ai ishte i martuar me gruan e tij të parë. Dyshohet se të dy u takuan në Swim Bar kur Sai bëri banakier për Davidin, i cili zotëronte lokalin. Edhe pse ky është një thashethem i pavërtetuar, sigurisht që ka marrë gjuhë të ndryshme. Sai u tha shikuesve se ajo dhe Davidi kanë qenë të martuar për 14 vjet pasi u martuan në një ceremoni private në vitin 2009. Megjithatë, kohët e fundit është derdhur pak çaj i nxehtë i zier pasi fansat e zhytën thellë martesën e Sai De Silva për të gjetur më shumë informacion .

Ndjekësit përmes Reddit vuri në dukje se ata gjetën fatura në Ancetroy.com që tregonin se Sai gënjeu për datën e martesës së tyre. Duket sikur çifti u martua në gjykatë në vitin 2017, por u takuan për herë të parë në vitin 2009. Sai i ka rënë në këmbë gënjeshtrave të saj, pasi dikur deklaroi se ishte martuar në vitin 2009. Megjithatë, në një bisedë tjetër, ndau që fëmijët e saj ishin të pranishëm në dasmën e saj. Të dy vajza dhe djali i saj kanë lindur në 2012 dhe 2017.

Nëpërmjet kanalit të Sait në YouTube, ajo bëri shaka duke thënë se David e dinte se ajo ishte ajo sepse ajo mbeti shtatzënë. Siç do të thoshte Phaedra Parks, “matematika nuk llogaritet”. Gjatë videos, David kujton takimin e tyre të parë në lokalin e notit. Ai tregoi se Sai ishte i uritur dhe ai ishte atje për shkak të një udhëtimi pune pasi shiti kompaninë e tij të marketingut. Të gjitha këto histori po më godasin me kamxhik.

A po arrin Karma me Sai-n?

Sai De Silva Shtëpiake Reale të Nju Jorkut RHONY
Edward Berthelot/Getty Images

Këto amvisa nuk mësojnë kurrë. Nuk ka kuptim të gënjesh kur ke një fandom plot me njerëz që rivalizojnë FBI-në. Nëse informacioni për Sai rezulton i vërtetë, do të ishte goxha ironike, veçanërisht pas mënyrës sesi ajo e trajtoi Jessel Taank. Nuk ka munguar që Sai ankohet për Xheselin që gjoja nuk tregon të gjithë të vërtetën për fëmijërinë e saj, ndërsa Sai ndoshta gënjen për martesën e saj. Sai e ka çimentuar veten si një amvise goxha gjykuese, veçanërisht pasi episodi i fundit tregoi se ajo e preu Jesselin gjatë një historie mjaft të fuqishme.

Sai goditi Jessel-in pa pushim teksa ajo kritikoi përvojat e jetës së nënës së binjakëve. Qëndrimi i Sait është bërë aq i keq sa ajo është quajtur një vajzë e keqe e RHONY. Ndjekësit e kanë të vështirë të lidhen me influencuesin. Disa mendojnë se ajo mund të ketë nevojë të riformulohet për sezonin e ardhshëm. Është e qartë se Sai shpresonte të projektonte një imazh të caktuar për shikuesit e Bravo. Megjithatë, tani, me thashethemet, do të jetë e vështirë të rikuperohet. Siç thonë tifozët, ku ka tym, zakonisht ka zjarr.

Thashethemet nuk përputhen me mënyrën se si Sai e ka karakterizuar veten. Lajmi nuk e bën atë të duket mirë, sidomos pasi ajo gjykoi të gjitha marrëdhëniet e kolegëve të tjerë të saj. Sai sinqerisht duket mjaft inteligjente, kështu që është pak e çuditshme që ajo do të ishte përpjekur të mbulonte historinë. Shtrohet pyetja pse yjet e Real Housewives me kaq shumë skelete (personale, financiarë, kriminalë, etj.) në dollapët e tyre vazhdojnë të shkojnë në shfaqje televizive realiste dhe të gënjejnë për jetën e tyre. E vërteta gjithmonë del në shesh dhe fama nuk duket se ia vlen edhe aq mundim.