Pse Paige DeSorbo nuk mori pjesë në dushin e nusërisë Lindsay Hubbard

Klea

Pse Paige DeSorbo nuk mori pjesë në dushin e nusërisë Lindsay Hubbard

Ylli i Shtëpisë Verore Lindsay Hubbard festoi dasmën e saj (të pafat) me një dush nusërie për nder të saj në gusht 2023.

Shumë nga shokët e saj aktualë dhe të dikurshëm ishin të pranishëm. Danielle Olivera, Ciara Miller, Samantha “Sam” Feher, Gabby Prescod dhe Amanda Batula ishin të gjithë të pranishëm.

Por ku ishte Paige DeSorbo? Edhe pse Lindsay dhe Paige nuk janë aq të afërt, pse nuk ishte Paige në festë?

Paige i shpjegon të gjitha

Në episodin e 2 majit të Summer House, Paige shpjegoi pse zgjodhi të anashkalonte dushin e nusërisë së Lindsay. Gjatë udhëtimit të tyre për në Hamptons, Paige e pyeti Ciarën se si ishte dushi i Lindsay. Ciara thjesht tha se ishte “shumë e lezetshme”.

Në një rrëfim produksioni, Paige shpjegoi mungesën e saj në dominimin e mrekullueshëm. “Lindsay, çfarë dege ulliri të më ftoni në dushin tuaj të nusërisë,” tha ajo. “Nuk e marr lehtë. Ndjej një ndryshim shumë të madh në qëndrimin dhe sjelljen e Lindsay ndaj të gjithëve… Guxoj të them, ajo po tregohet shumë mirë.”

“Por më falni, zonja Manners,” shtoi ajo, “Unë nuk do të shkoj në dush nuseje të dikujt se nuk jam e ftuar në dasmë. Eja.”

Çfarë i mungonte Pejxhit?

Dushi i Lindsay u bë në restorantin Cathédrale në hotelin Moxy East Village të Nju Jorkut. Në atë kohë, Lindsay ndau me People pse vendi ishte ambienti i përsosur për temën e festës së saj në kopsht.

“Ka aq shumë gjelbërim, është pothuajse si kjo serë brenda restorantit,” shkëlqeu ajo. “Është një vend kaq i bukur. Tema thjesht përputhet me vendndodhjen.”

Lindsay dukej nuse me një minifustan të bardhë me palosje me një bel të ngushtë. Ajo e kompletoi look-un me këpucët Steve Madden dhe bizhuteritë Nicole Rose.

Nuk u kursye asnjë kosto për ushqimin. Edhe pse Gabby dhe Sam ndanë një bukë me shaka, Amanda shijoi një rostiçeri të shijshme. “Pata patatja me havjar është kombinimi më i mirë ndonjëherë,” tha ajo, duke më kujtuar Erin Lichy që shërbente havjar zonjash Real Housewives of New York në Pringles në shtëpinë e saj në Hamptons.

Të gjitha bastet u ndërprenë kur dolën makaronat me tartuf. “Le të shkojmë!” Bërtiti Amanda, duke u gërmuar.

Summer House vazhdon të enjten në orën 9/8c në Bravo.