Pse nuk ka fitues në divorcin e çrregullt të Kim dhe Kroy

Klea

Pse nuk ka fitues në divorcin e çrregullt të Kim dhe Kroy

Kim Zolciak dhe Kroy Biermann janë drejtuar në territore të paeksploruara me paraqitjen e tyre të dytë të divorcit. Edhe pse në një moment Kroy bëri shaka se “unaza do të thoshte diçka” për të, babai i gjashtë fëmijëve po sulmon gruan e tij. Të dy u takuan gjatë një skene të pamundur, ndërsa ishin në një eveniment vallëzimi me temën e Dancing With the Stars. Kim vuri re të pasmet e ish-yllit të NFL nga e gjithë dhoma. Dhe siç thua, ishte dashuri me shikim të parë. Mjerisht, duket se flluska e tyre e dashurisë ka dalë zyrtarisht.

Ka pasur akuza për abuzim

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images)

Në qershor, Kim akuzoi burrin e saj për abuzim mendor, sipas dokumenteve të gjykatës të shpërndara nga Page Six. Dokumentet treguan se avokati i Kim-it vuri në dukje “abuzimin emocional dhe mendor” për vite me radhë. Gjatë muajve të fundit, policia është paraqitur në shtëpinë e çiftit dhe thuhet se ka bërë një tjetër udhëtim në pronë më 27 gusht për një sherr verbal. Përsëri, nëpërmjet dokumenteve gjyqësore të marra nga Radar Online, fansat mësuan se pluhuri mes të dyve u nxeh aq shumë sa dikush brenda shtëpisë thirri 911, por shpejt e mbylli telefonin përpara se të fliste me dispeçerin.

Është e paqartë se kush e bëri saktësisht thirrjen. Megjithatë, mund të ketë qenë një nga fëmijët më të vegjël, nga mosha 9 deri në 12 vjeç, ose vajzat e Kim. Megjithatë, policia u dërgua ende për të hetuar thirrjen si një urgjencë prioritare – tre pasi numri u thirr përsëri dhe askush nuk u përgjigj.

Kroy kërkonte që Kim të vlerësohej

(Foto nga Wilford Harewood/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images nëpërmjet Getty Images)

Në maj, Kroy zbuloi në më shumë dokumente gjyqësore të marra nga Us Weekly se ai kishte dashur që Kim të vlerësohej. Dokumentet treguan se ish-lojtari i Atlanta Falcons pretendon se Kim kishte vepruar dhe kishte treguar “sjellje shqetësuese” vitin e kaluar. Kroy madje pretendoi se Kim kishte qenë një nënë që mungonte për fëmijët e tyre.

Pasi akuzoi gruan e tij se ishte e paqëndrueshme, avokati i Kroy deklaroi gjithashtu se Kim “ka shpenzuar kohë të konsiderueshme dhe fonde martesore në lojëra të fatit dhe lojëra të tjera fati” dhe “ky detyrim ka shkatërruar financiarisht palët”.

Fëmijët janë në mes

Në atë që mund të përshkruhet vetëm si një Live e tmerrshme dhe shqetësuese në Instagram që do të ndjekë makthet tona, Kim vuri në dukje se vajza e saj e madhe, Brielle Biermann, kishte paguar faturat e energjisë elektrike ndërsa ishte në arrati nga problemet e saj. Është një fakt i njohur që Kim dhe Kroy kanë probleme të mëdha me paratë. Çifti janë në borxh ndaj IRS për mbi një milion dollarë. Por kjo nuk e ka penguar saktësisht Kimin që të jetë Kim. Së fundmi ajo shkoi fshehurazi në Los Anxhelos, duke pretenduar se po trajtohej për goditjet e saj në tru.

Fëmijët Biermann po përdoren si një mjet për të luftuar betejat e Kim dhe Kroy. Të dy prindërit janë fajtorë, pavarësisht nëse është një vizitë e organizuar në kishë familjare ose duke u përpjekur të thonë se janë shpërfillur. Kim lëshoi ​​një deklaratë duke vënë në dukje, “Është vërtet e trishtueshme mënyra se si Kroy po bën që divorci ynë të shfaqet në media kështu, sepse mund të ketë një efekt të thellë tek fëmijët tanë në planin afatgjatë.”

Kim gjithashtu ka akuzuar Kroy për përdorim të drogës. Deklaratat gjyqësore pretendojnë se Kroy është parë “duke pirë marijuanë dhe [Kim] ka shqetësime serioze për sigurinë dhe mirëqenien e fëmijëve të mitur gjatë qëndrimit [Kroy’s] kujdes. Ajo ka frikë se mos ekspozohen fëmijët [Kroy’s] përdorimi i drogës.”

Nëse kjo nuk do të mjaftonte, Kroy tani po i lutet Kimit që të lejojë shitjen e Atlanta McMansion për hir të fëmijëve dhe të ardhmes së tyre. Kroy ka deklaruar se ai dëshiron të sigurohet që disa asete financiare t’u mbeten fëmijëve të tij dhe thuhet se ka përfunduar me vogëlsitë. Ai pretendon se shtëpia duhet të shitet menjëherë që ish-çifti të largohet nga martesa me çdo lloj parash.

Divorci i çrregullt i Kim dhe Kroy vazhdon të përkeqësohet

Kim Zolciak dhe Kroy Biermann në Watch What Happens Live
(Foto nga: Charles Sykes/Bravo/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images)

Saga pritet të vazhdojë, me Kim që vjen me vonesë për festën e saj të divorcit. Drama është bërë gjithëpërfshirëse, duke i lënë fansat e Bravo të pyesin nëse ka ndonjë magji të vërtetë atje kur bëhet fjalë për dashurinë televizive të realitetit. Mund të jetë tepër vonë për të shpresuar se Kim dhe Kroy mund të jenë në të njëjtën faqe, por është e vështirë të shikosh dashnoren e parukeve duke injoruar çështjet kryesore të jetës që po ndodhin rreth saj.