Pse nuk ishte Gary King në BravoCon 2023?

Klea

Pse nuk ishte Gary King në BravoCon 2023?

Gary King e Jahti me vela poshtë kuvertës shihej shpesh si një beqar i shkujdesur që kënaqej me përqafimin me një ose dy femra gjatë çdo sezoni charter. Vendasja e Afrikës së Jugut ishte e njohur për mënyrat e tij si klloun. Megjithatë, ai e dinte rrugën e tij rreth një varke—duke i dhënë titullin Shoku i Parë. Për tre sezone, Gary i ofroi Grade një argëtim televiziv realitet. Por pasi një ekspoze tronditi botën e tij, ai u la jashtë eventit më të madh që mund të merrte pjesë një yll Bravo-BravoCon.

Çfarë duhet të dini për akuzat kundër Gary

Në gusht 2023, një anëtar i produksionit i tha Rolling Stone se Gary dyshohet se e ka kaluar kufirin me të më shumë se një herë. Samantha Suarez fillimisht punoi në departamentin e grimit dhe pretendoi se gjatë sezonit 4, Gary ishte përpjekur ta detyronte atë gjatë prodhimit në Sardenjë në verën e vitit 2022. Sipas Samantës, ekuipazhi dhe aktorët qëndruan në të njëjtin hotel. Një pjesë e punës së saj ishte të ndihmonte menaxherin e talenteve me detyrat e përditshme që përfshinin mbajtjen e kastit të sekuestruar në dhomat e tyre.

Kasti, së bashku me Gary, po luanin dhe refuzuan të qëndronin në dhomat e tyre për protokollet e COVID-19. Samantha i tha mediumit se një natë, ajo ktheu një Gary të dehur në dhomën e tij, duke thënë: “Nuk ka asnjë kufi për konsumimin e alkoolit, gjë që mendoj se përbën një problem vërtet të madh”.

Sipas Samantës, Gary kërkoi që ajo të shkonte në shtrat me të. Ajo pohoi, “Unë isha sikur, ‘Duhet të shkoj – duhet të shkoj t’u sjell njerëzve të tjerë ujë dhe ushqim’, dhe ai tha, ‘Jo, jo, të lutem’. Anëtari i produksionit më pas i tha mediumit se ndërsa ajo u kthye për t’u larguar, Gary u ngjit pas saj. Ajo pretendoi se ai “e kapi atë dhe e shtypi mbi trupin e tij dhe refuzoi ta lëshonte atë edhe pse ajo thotë se u përpoq ta shkelmonte dhe ta godiste me bërryl”.

Gary u anulua

Në shtator, Gary u hoq nga formacioni BravoCon 2023. Fillimisht, Gary ishte një nga personalitetet Bravo që do të merrte pjesë në këtë ngjarje. Megjithatë, në vazhdën e akuzave për sjellje të pahijshme seksuale, rrjeti zgjodhi ta sëpatën atë. Bravo po përpiqej të kuptonte diçka pasi ata ishin akuzuar gjithashtu për fshehjen e sjelljes së keqe të Gary.

Gjatë BravoCon të këtij viti 2023, Gary postoi një mesazh disi të fshehtë të tijin në mediat sociale. Gary zbuloi se ishte kthyer në Afrikën e Jugut. “Është e trishtueshme që njerëzit do të bëjnë gjithçka në fuqinë e tyre për t’ju rrëzuar,” shkroi ai në postimin e tij. “Nuk ka të bëjë me mënyrën se si biesh, por si ngrihesh. Për fatin tim, rënia ishte në një det margaritash.”

Poshtë Deck Co-Stars Mbështet Gary

Në të njëjtin postim, kapiteni Glenn Shephard tregoi mbështetje për Gary, duke shkruar, “?”. Ish-miku më i mirë i Gary, Colin MacRae, ndau një përditësim gjatë kohës që ishte në BravoCon, nëpërmjet People, duke thënë: “Kam pasur një bisedë me të pasi gjithçka doli. Mendoj se ai po kalon një gjë vërtet të vështirë. Unë nuk mendoj se kjo është një gjë e këndshme për të kaluar për askënd. Në atë dhomë ishin dy persona dhe vetëm ata e dinë se çfarë ndodhi.” Inxhinieri e përfundoi përgjigjen e tij duke thënë: “Pra, po, e ndjej veten për të.”

Daisy Kelliher zgjodhi të mos komentojë, duke thënë për median, “Sinqerisht, për mua, po i shmangem. Nuk ka lidhje me mua. Unë nuk isha atje dhe mendoj se është më mirë për mua të mbaj jashtë perspektivën time dhe mendimin tim për diçka në të cilën nuk duhet të përfshihem.” Tani për tani, fansat do të duhet të mjaftohen duke mos e parë Gary King në BravoCon dhe të vazhdojnë të mbajnë frymën për të parë nëse ai do të kthehet në seritë detare.