Pse nuk duam një speciale Erika Jayne në Las Vegas

Klea

Pse nuk duam një speciale Erika Jayne në Las Vegas

Dëgjo, unë dua një reçel të mirë kërcimi po aq sa personi tjetër. Por nuk kam dëshirë të shikoj Erika Jayne’s Las Vegas special në një formë të Amvise të vërteta të Beverly Hills spin-off. Jo, faleminderit, zonjë. Ndërsa besoj se Erika shpesh sjell dramë në ekskluzivitet, mbajtësja e diamantit nuk ka nevojë për një reklamë më shumë drejt vendbanimit të saj. Sinqerisht, nëse do të doja ta shihja, do të kisha paguar 5 dollarë.

Doli në dritë se Erika mund të ketë një mundësi për t’u rikthyer, edhe pse ajo kurrë nuk ka qenë me të vërtetë poshtë dhe jashtë si ajo pëlqen të bëjë jashtë. Sipas The Messenger, një burim i brendshëm i Bravo zbuloi, “Erika po merr të veçantën e saj për rezidencën e saj në Las Vegas. Do të jenë disa episode dhe do të jenë veçmas Amvise të vërteta të Beverly Hills.”

A nuk na mjaftojnë këto spin-offe të parakohshme? A nuk na ndëshkoi mjaftueshëm dasma e Tereza Giudice? Insajderi vazhdoi duke thënë: “Do të ketë premierë vitin e ardhshëm. Do të tregojë gjithçka, si provat e saj deri në rezidencë dhe natën e hapjes.” Shfaqja është menduar të jetë një mënyrë për Erika për të rindërtuar jetën e saj dhe për të ecur përpara. Megjithatë, shumica do të vënë bast se ajo shihet thjesht si një tjetër pagë për yllin.

Vokali i Erika Jayne mungon

Ethan Miller/Getty Images

Çfarë saktësisht do të tregonte Bravo në këtë spin-off? Për shkak se komentet që lexova, ajo ka shumë probleme me këngën. Jo vetëm që këngëtarja e Pretty Mess nuk ka material të mjaftueshëm për të kënduar, por vokali i saj është i diskutueshëm në rastin më të mirë. Erika nuk ka një set të plotë dhe ka inkorporuar melodi nga Madonna, Kool & the Gang’s Ladies Night, Chic’s Le Freak dhe Bruno Mars’ Leave The Door Open.

Ndërsa Erika këndon një pjesë të vogël të këngëve të saj, duke përfshirë XXPEN$IVE, How Many Fu*ks dhe Rollercoaster, shfaqja 90-minutëshe duket se është një slitë me nota që nuk janë të gjitha të goditura në mënyrë perfekte. Shikuesit vunë re fillimisht diçka me zërin që fliste Erika kur toni u ul. Sinqerisht, shumë nga këngët e saj janë të folura, me shumë më pak të kënduar nga sa prisni. Mendoj se mund ta shikosh gjithmonë serialin në heshtje.

Fansave nuk u pëlqen të shikojnë Erika Jayne

Astrid Stawiarz/Bravo nëpërmjet Getty Images

Erika filloi në RHOBH si banor i keq. Sidoqoftë, pikëpamjet për të u ndryshuan shpejt pasi drama me të Tom Girardi u zbulua. Së shpejti, Erika luajti rolin e zuzarit dhe u duk si një e keqe e tmerrshme. Erika gjithashtu zhvilloi një reputacion për sulmin e palogjikshëm ndaj yjeve të saj. Për shumë njerëz, Erika u ka dhënë shikuesve shikimin e parë të dikujt që është i rrethuar vetëm nga njerëz që paguhen për të qenë atje.

Ajo ka shumë njerëz ‘po’ që e lënë të jetojë në flluskën e saj të lumtur. Niveli i iluzionit është magjepsës pasi ajo gjithashtu ka një vetëvlerësim të fryrë. Pothuajse gjithçka që ajo shqipton gjatë episodeve përballet me një “mbretëresha yaaasss”.

Mund të argumentohet se Erika ka absolutisht zero kontakt me realitetin dhe lindja e saj sinqerisht është e neveritshme. Asgjë në lidhje me luftën e Erikës nuk i ka bërë fansat të duan të shikojnë një spin-off rreth asaj se i jepet rezidenca e saj në Sin City. Shumica duan të shohin më pak prej saj.

Askush nuk po i blen biletat e saj

Erika Jayne
Denise Truscello/Getty Images për Live Nation Las Vegas

Sërish, nëse Erika nuk po e shet auditorin tani, çfarë e bën Bravo të mendojë se fansat duan një pamje nga prapaskenat? Aktualisht, biletat shiten për vetëm 7 dollarë. Erika ka promovuar qëndrimin e saj në Mandalay Bay’s House of Blues në Sin City që nga gushti dhe madje ka bërë disa dhurata.

Megjithatë, ndryshe nga Britney Spears ose Backstreet Boys, rezidenca e Erika është mjaft e shkurtër dhe e planifikuar të përfundojë në dhjetor.

Tifozët e RHOBH nuk duan të mbështesin Erika

Erika Jayne
Denise Truscello/Getty Images për Live Nation Las Vegas

Mjerisht, arsyeja kryesore pse fansat nuk mund të kënaqin një spin-off është sepse Erika ka dëshmuar vazhdimisht se ajo nuk është një yll për të vënë bast. Çështjet ligjore të Erikës tregojnë se ajo nuk ofron simpati dhe mungesë ndjeshmërie për viktimat e mashtrimeve të burrit të saj.

Gjatë episodeve të shumta, Erika ka thënë gjëra të tilla si: “Ne nuk jemi as të sigurt se ka pasur njerëz që nuk janë paguar”, dhe i ka quajtur jetimët dhe të vejat “viktima të mundshme”. Vërejtjet e pashpirt të Erikës nuk i dhanë hua fansave që në të vërtetë donin ta shihnin atë të dështonte si ndëshkim karmik.