Pse një rinisje e një amvise reale të Atlantës është një ide e mirë

Klea

Pse një rinisje e një amvise reale të Atlantës është një ide e mirë

Mendimi i papëlqyer këtu, por ky shkrimtar mendon se është koha për një Amvise të vërteta të Atlantës rindezje. Si një nga fituesit kryesorë të ekskluzivitetit, është e vështirë të pranohet se seriali që ndjek gratë elitare të Atlantës përreth mund të ketë nevojë për një ndryshim ose dy. Megjithatë, lëkundja e shfaqjes mund të jetë pikërisht ajo që i duhet për të qëndruar në krye të lojës.

Thjesht mendoni për tablonë e madhe këtu – rindezja mund të fokusohet më shumë tek gratë që tregojnë kënde të ndryshme të Atlantës, duke përqafuar qytetin që të gjithë e duan. Ne kemi nevojë për më shumë zonja që drekojnë momente, më shumë blerje për veshjet e stilistëve dhe më shumë nga magjia që shikuesit dikur nuk ngopeshin. Pra, si ta bëjmë këtë? Vazhdoni të lexoni për të zbuluar.

Emrat e mëdhenj kanë ikur

(Foto nga: Steve Dietl/Bravo)

Real Housewives of Atlanta e nisën me një kast fantastik që përfshinte NeNe Leaks, Kim Zolciak, Phaedra Parks dhe Porsha Williams. Çdo yll televiziv i realitetit solli diçka unike për personalitetin e tyre.

Phaedra ishte një avokate e shquar në qytet, rrënjët e bukura jugore të së cilës tërhoqën vërtet sytë e fansave. Kim dhe paruket e saj ishin drama e tyre kur hynë gjithashtu në një dhomë. NeNe ishte jeta e festës, leximet e së cilës ishin gjithçka, dhe Porsha ishte një socialiste e njohur, falë ndihmës së bashkëshortit të saj të parë, Kordell Stewart.

Mjerisht, pasi këto gra, veçanërisht, u hodhën në anije, grupi filloi të ndihej paksa i fragmentuar. OG-të dinin se si të derdhnin çajin dhe të mblidhnin kockat, me kastin e fundit që e detyroi dramën. Në pjesën më të madhe, shikuesit nuk u interesuan vërtet për dramat e kastit. Deri më tani, pjesa më e madhe e sezonit 15 po i vë në gjumë fansat.

Zonjat nuk kanë shkëndijë

Drew Sidora, Marlo Hampton
(Foto nga: Scott Gries/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Edhe pse Kenya Moore dhe Kandi Burruss duket se kanë një miqësi të vërtetë, pjesa tjetër e grave janë shumë të shkëputura për t’u marrë vesh. Plus, nuk duket sikur shumica e këtyre Bravolebrities në të vërtetë do të ishin miqtë më të mirë jashtë serialit kur kamerat ulen.

Sezoni i 14-të tregoi ndarjen e miqve, ndërsa gratë qëndruan në anët e tyre të paracaktuara. Kenia, Kandi dhe nganjëherë Drew Sidora në njërën anë, me Sheree Whitfield, Marlo Hampton dhe Sanya Richards-Ross nga ana tjetër. Sinqerisht, veprimet e skuadrës rivale u bënë pak të ndenjura dhe mund të jenë një shkak për ndryshimin e mundshëm të ardhshëm.

Fansat mendojnë se prodhuesit kanë nevojë për një ndryshim

(Foto nga Momodu Mansaray/WireImage)

Nuk kaloi pa u vënë re këtë sezon që producentët e Real Housewives të Atlantas po e zhgënjyen ekipin. Jo vetëm udhëtimet e aktorëve ishin me buxhetin e Motel 6, por edhe rrëfimtarët. ITM-të dukej se nuk kishin buxhet ndriçimi dhe skena të dekoruara keq, gjë për të cilën nuk mund të fajësohet greva e Hollivudit, pasi ishte filmuar më parë.

Edhe Kenia u bë e zëshme për zgjedhjet e producentëve në fund të sezonit, gjë që thotë shumë!

Një moment rrethi i plotë

Kim Zolciak, Kenia Moore
(Foto nga: John Amis/Bravo/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images)

Që nga viti 2008, Real Housewives of Atlanta kanë pasur një ecuri mjaft të mirë me fytyra të njohura për vite me radhë. Sezoni 15 kishte fansa në buzë të vendeve të tyre falë skandalit të mashtrimit të Drew dhe udhëtimit të abortit të Sanyas. Megjithatë, një burim afër prodhimit i tha ET se “një ndryshim i madh po vjen në The Real Housewives of Atlanta. Përpara se gratë të filmonin ribashkimin e tyre të fundit, atyre iu tha se duhet të prisnin një ndryshim të madh me ecjen përpara të ekskluzivitetit.”

Ndryshimi është në rregull, edhe nëse ne, si fansa, nuk e duam idenë menjëherë. Me suksesin e rindezjes së Real Housewives of Miami dhe Real Housewives të New York City, ka një shans për madhështi. Edhe pse vlerësimet e shfaqjes nuk kanë rënë ndjeshëm, fytyrat e freskëta mund të jenë një mënyrë e shkëlqyer për të tërhequr vëmendjen e shikuesve të rinj.

Burimi la të kuptohet gjithashtu për një rindezje siç mori Nju Jorku, por gjithashtu mund të ecë përpara me vetëm disa nga yjet aktualë. Kastët janë të shqetësuar për të ardhmen e tyre dhe nuk e kanë idenë se ku planifikon të shkojë rrjeti. Edhe pse vlerësimet e tyre janë ende të forta, rrjeti po dëgjon fansat dhe dëshirën e tyre për një ndryshim.”

Ideja për të mbajtur një pjesë të kastit është gjithashtu intriguese. Personalisht, ne do t’i dorëzonim një kontratë Kandi, Kanye dhe Sheree, por do të shikonim të kthenim NeNe, Kim dhe Phaedra. Shikuesit nuk kanë pasur ende momente të mjaftueshme “Gone with the Wind” ose Kandi Koated Night dhe ende ndjejnë se këto gra, në veçanti, mund të shtojnë shfaqjen.