Pse një ribashkim i sezonit 14 të RHONJ nuk do të kishte funksionuar

Klea

Pse një ribashkim i sezonit 14 të RHONJ nuk do të kishte funksionuar

Unë kam qenë një Amvise të vërteta të Nju Xhersit tifoz nga kërcimi. Dhe kam disa shqetësime për sezonin 14. Gjatë ribashkimit të sezonit 13, Teresa Giudice ndërpreu lidhjet me vëllanë e saj të vetme, Joe Gorga, dhe gruan e tij, Melissa Gorga. Treshja ishte grindur prej vitesh.

Më pas, Melissa dhe Teresa refuzuan të ndërveprojnë me njëra-tjetrën. Pra, xhirimet për sezonin 14 kanë qenë të sikletshme. Të shikoje të dyja zonjat duke injoruar në mënyrë aktive njëra-tjetrën në mëngjesin Bougie të Danielle Cabral ishte e pakëndshme.

Dhe tani Sezoni 14 i RHONJ nuk do të ketë një ribashkim. A dëgjon dikush tjetër zile alarmi, apo jam vetëm unë? Për shkak të dinamikës së ndryshimit të kastit, ky vendim mund të jetë më i miri. Këtu janë arsyet pse një ribashkim i sezonit 14 të RHONJ nuk do të kishte funksionuar.

Kasti është i ndarë

Të gjitha miqësitë në shfaqje kanë ndryshuar në një mënyrë të madhe. Grindja familjare e Terezës dhe Melisës është ende nën sipërfaqe. Dhe tani Margaret Josephs ka përfunduar me Terezën dhe burrin e saj, Luis Ruelas. Gjatë ribashkimit të sezonit 13, Margaret pretendoi se Luis e thirri djalin e saj, i cili nuk filmon për shfaqjen, në punë dhe e kërcënoi. Luis mohoi akuzat e Margaret. Por stilisti nuk donte të bënte asgjë me Terezën, Luisin dhe flluskën e tyre të dashurisë.

Rachel Fuda dhe burri i saj, John Fuda, pretenduan se Luis dhe Teresa i hetuan nga hetuesi privat, Bo Dietl. Përsëri, dyshja mohuan të kenë ndonjë përfshirje. Kështu, gjatë premierës së sezonit 14, Tereza mendoi se do të ishte një ide e fryrë për të përhapur një thashethem. Ajo përsëriti disa thashetheme në internet, gjoja nga ish-i i John-it, se ai ishte “dregtari më i madh i drogës në Bergen County”. Oof.

Ndërkohë, Jenn Fessler dhe Jackie Goldschneider, të cilët ishin miq për një kohë të gjatë me Margaret dhe Melissa, u bashkuan me Terezën. Vendimi i Jenn për të qenë miqësor me Terezën e lëndoi thellë Rachelin. Dhe Marge e konsideroi Jackie-n si një tradhtar.

Dhe, sigurisht, ka pasur edhe gjak të keq mes Jennifer Aydin dhe Danielle. Page Six raportoi se ata ishin përfshirë në një përleshje fizike. Gjatë një hetimi për ngjarjen, të dyja zonjat u pezulluan përkohësisht. Pastaj Danielle shkoi te Team Melissa dhe rindez miqësinë e saj me Rachel.

Asgjë nuk do të zgjidhej

Bravo pa shkrimin në mur. Një burim i tha People, “Një ribashkim është menduar të ketë zgjidhje dhe është e qartë në finalen e sezonit se nuk ka asnjë rrugë përpara në atë lloj mjedisi. Kështu që rrjeti po zbulon një koncept tjetër për të mbyllur sezonin.”

Përgatituni, fansa të RHONJ, sepse hera e fundit që u anulua një ribashkim ishte sezoni 13 i Real Housewives of New York. Në atë situatë, i gjithë kasti u pushua dhe shfaqja u rifillua.

Kohët e fundit, anëtarët e kastit të Real Housewives of Potomac u pushuan nga puna kur ata refuzuan të ndërveprojnë me njëri-tjetrin në kamera. Ndarja e një aktori në segmente thjesht nuk funksionon.

Plus, vlerësimet e RHONJ janë ulur dhe Andy Cohen është plotësisht i vetëdijshëm për atë që nuk shkon me ekskluzivitetin e Garden State. Andy i tha Collider, “Unë mendoj se me Jersey, do të kemi një moment vërtet interesant për të kuptuar se ku të shkojmë. Ka dy skuadra shumë të qarta dhe është disi ku ishim me Potomac, “shpjegoi Andy. “Ti duhet një grup.” Duket sikur disa nga zonjat tona RHONJ mund të kenë një rrëshqitje rozë.

Askush nuk dëshiron një përsëritje të ribashkimit të sezonit 13 RHONJ

Ribashkimi i sezonit të kaluar ishte shumë. Mes Melisës dhe Terezës pati shumë ulërima. Dhe duke bërtitur mes Terezës dhe vëllait të saj, Joe. Luis bëri disa komente ogurzi. Pastaj Daniela dhe Rachel u hodhën poshtë. Ishte rraskapitëse.

Le ta pranojmë. Andi është një mikpritës me përvojë i ribashkimit, dhe madje ai pothuajse u largua gjatë regjistrimit. “Niveli – nuk do të them as vitriol, do të them urrejtje – mes Terezës dhe Melisës. Dorezat janë fikur. Unë kurrë nuk kam parë diçka të tillë, “tha ai.

Të bësh një ribashkim të sezonit 13 nuk ka kuptim. Nëse asnjë nga anëtarët e kastit nuk është i gatshëm të lëvizë, do të ishte thjesht një kopje tërheqëse e daljes stresuese të vitit të kaluar. Jo faleminderit.

A e mbylli sezonin finalja e sezonit 14 RHONJ?

Finalja e sezonit 14 u filmua në The Rails Steakhouse. Në një video ngacmuese, Dolores Catania ishte ulur vetëm në një tavolinë ndërsa stafi i restorantit fshinte xhamin e thyer. Në këtë pikë, zonjat duhet të hanë me gota dhe pjata plastike. Siguria e para!

Pastaj copa të aktorëve që bërtisnin me njëri-tjetrin u ndezën nëpër ekran. Më në fund, një producent i kërkoi Dolores të përshkruante uljen e grupit. “E tmerrshme,” u përgjigj ajo.

Dolores ishte i vetmi anëtar i kastit që ishte i afërt me të dy grupet. “Ajo që do të shihni është finalja e shumë marrëdhënieve atje. Është padyshim mbyllje për njerëzit dhe nuk mund të ktheheni nga gjërat që do të shihni në finale,” tha Dolores për US Weekly.

Ajo vazhdoi, “U përpoqa kaq shumë që të mos e arrija në pikën ku ishte, por për shkak se arriti në këtë pikë, duhet të thuash, 'Është kaq keq sa është koha për t'i lënë gjërat të shkojnë.'

Sipas Andit, “Finalja është një lloj finale dhe ribashkimi të gjitha në një.” Pra, shikuesit mund të ndihen sikur sezoni ishte i plotë dhe kishte një fund të duhur. Nëse marrëdhëniet e anëtarëve të kastit janë përkeqësuar kaq shumë, nuk ka rrugë përpara si grup. Kjo është arsyeja pse, në fund të fundit, një ribashkim i Real Housewives of New Jersey Season 14 nuk do të kishte funksionuar.