Pse ndarja e Carl Radke dhe Lindsay Hubbard ishte kaq shkatërruese

Klea

Pse ndarja e Carl Radke dhe Lindsay Hubbard ishte kaq shkatërruese

Lindsay Hubbard dhe Karl Radke i habitur Shtëpi verore shikuesit kur zbuluan se miqësinë e tyre të gjatë e kishin kthyer më në fund në një romancë. Dy mijëvjeçarët bënë namin, me njërin që aktivizohej gjithmonë dhe tjetri i godiste çdo gruaje me puls. Por disi, PB dhe J mashup-i i tyre dukej se funksiononte, dhe fansat ishin këtu për të. Mjerisht, kombinimi nuk zgjati shumë dhe përfundimisht u ndez në flakë si një top zjarri më 4 korrik. Ndarja e Carl Radke dhe Lindsay Hubbard ishte veçanërisht tronditëse, dhe ja pse.

Jeta e takimit të Lindsay përfaqëson përvojat e shumicës së shikuesve

(Foto nga Greg Doherty/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Është si një histori e RL Stine Goosebumps – bionde e bukur me një afat kohor të rreptë, 30-diçka vjeçare, sërish beqare pas vitesh në aplikacione – eek! Historia e Lindsay me burrat nuk është aq e çuditshme. Në fakt ajo bëri shumë jehonë me fansat e Bravo, të cilëve u është dashur gjithashtu të merren me gropëzën që është takimi i ditëve moderne. Edhe pse rrëfimi përpiqet ta tregojë Lindsay-in si të “aktivizuar” dhe emocional, përvoja e Lindsay nuk është saktësisht jashtë normës.

Lindsay iu bashkua Sezonit 1 me të dashurin e saj të atëhershëm, Everett Weston. Ngritjet dhe uljet e tyre të shumta u shfaqën në shfaqje dhe pas një viti, ata vazhduan rrugët e tyre. Presidenti i Hubb House më pas u takua me Stephen Traversie, por konfirmoi ndarjen e tyre në 2021.

Marrëdhëniet e Lindsay-t nuk kishin të bënin me atë se kush i bëri asaj një sanduiç, por në fakt shumë më tepër. Ylli i Bravo donte një partner i cili do të shkonte në afatin e saj kohor pasi ajo ishte një dashuri serioze. Kështu që sapo ajo gjeti Carl, dukej se të dy ishin në të njëjtën faqe. Kjo e bën ndarjen e tyre edhe më shkatërruese që kur Lindsay u kthye në shesh pas vitesh dëshirash për dashuri.

Lindsay ka ndryshuar shumë për Carl

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Ndërsa Carl filloi udhëtimin e tij të matur, Lindsay u përpoq të qëndronte pranë burrit të saj dhe ta mbështeste atë. Megjithatë, ajo me të vërtetë u shndërrua në një guaskë të personalitetit të saj origjinal. Shumë njerëz humbasin veten kur takohen me dikë të ri, por Lindsay hoqi dorë nga ekrani për të mbështetur ish-punonjësin e Loverboy. Pirja dhe shoqërimi janë një pjesë e madhe e jetës së saj, dhe nuk ka asgjë të keqe me këtë. Por ajo gjithmonë do të ecte mbi lëvozhgat e vezëve rreth maturisë së Karlit.

Unë besoj se Lindsay do të kishte qenë e pakënaqur me Carl në planin afatgjatë. Ajo mund të ketë përfunduar duke e inatosur Carl që duhej të ndryshonte atë që ishte në mënyrë që të përshtatej me jetën e tij. Të shikosh ndarjen dhemb sepse Lindsay është një model i shkëlqyer për një grua të suksesshme. Askush nuk duhet të përballet me një ndarje dhe duhet të kuptojë se kush janë përsëri.

Ata humbën një miqësi të sinqertë

Duke harruar të gjitha paratë që humbën, duke mërzitur mysafirët e tyre dhe poshtërimin publik, Lindsay dhe Carl humbën mikun e tyre më të mirë kur vendosën të anulonin dasmën e tyre. Historia e tyre filloi me që të dy ishin vërtet të besuarit e njëri-tjetrit. Flluska e tyre dukej e pathyeshme, por kur më në fund u bashkuan, pati shumë presion që ajo të ishte fundi i të gjithëve.

Ndoshta ishte shumë e vështirë të pranoje që romani i tyre përrallor i rënies në dashuri me mikun tënd më të mirë mund të mos jetë në të vërtetë për një afat të gjatë. Ndarja mund ta kishte lodhur lehtësisht Lindsay, veçanërisht pasi ajo ishte e verbër.

Lindsay po dënohet për të qenë një grua e fortë

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Nuk ka asnjë skaj rreth faktit që Lindsay është një person me konflikt të lartë. Më shpesh sesa jo, sjellja e Lindsay ndihmoi në rritjen e dramës në shtëpinë e Hamptons në vend që ta zvogëlonte ose ta zgjidhte atë. Me këtë u tha, ky tipar i personalitetit është diçka që fansat e admirojnë vërtet tek ajo. Edhe pse ndonjëherë gaboi, ajo refuzoi të tërhiqej dhe të tërhiqej, duke u siguruar që të qëndronte për vete.

Duke folur hapur ishte MO e Lindsay, por për Carl, kjo mund të kishte qenë e dëmshme për shërimin e tij. Ai mund të kishte menduar se duhej t’i eliminonte ato personalitete të forta nga jeta e tij për arsye të shëndoshë. Por kur zgjodhi t’i jepte fund marrëdhënies, ai pa turp e vuri Lindsay-in në shpërthim – ndoshta duke dëshmuar se ai ishte pak i çuditshëm. Toksiciteti mund të ishte bërë shumë dërrmues kur mendoni të jetoni kështu përgjithmonë. E kuptoj të vendosësh veten në radhë të parë, por Carl mund të kishte treguar pak dekorim dhe respekt për Lindsay.