A do të kthehet Monica Garcia në sezonin 5 të RHOSLC?

Klea

Pse Monica Garcia është amvisa më e mirë e mrekullueshme për një sezon

Tifozët kishin shpresa të mëdha kur Monica Garcia iu bashkua kastit të Amvise të vërteta të Solt Lake City për Sezonin 4. Ajo ishte qesharake, e shoqërueshme dhe nuk i shmangej dramës. Shikuesit prisnin plotësisht që ta shihnin bukuroshen brune sezonin e ardhshëm. Sidoqoftë, mbretërimi i RHOSLC i Monica u rrëzua në finale kur Heather Gay zbuloi se e reja ishte truri i llogarisë së trolleve në Instagram Reality Von Tease. Faqja në Instagram ishte përgjegjëse për përhapjen e thashethemeve për aktorët dhe familjet e tyre. Sapo grupi ndezi Monikën, ditët e saj në shfaqje ishin të numëruara.

Pas filmimit të ribashkimit, e sapoardhura u lirua nga rrjeti, duke iu bashkuar një grupi të zgjedhur femrash të cilave iu dha çizmet pas një sezoni si anëtare e kastit të Real Housewives. Monika sigurisht që qëndron jashtë në krahasim me amvisat e tjera të mrekullueshme të një sezoni. Ajo nuk u lirua sepse ishte e mërzitshme ose i mungonte një histori bindëse – krejt e kundërta.

Edhe pse ajo mund të jetë e diskutueshme, ajo bëri një TV të shkëlqyer. Këtu janë të gjitha arsyet pse Monika është amvisa më e mirë për mrekulli një sezon.

Monica përshtatet me grupin

Për të lulëzuar në Real Housewives, duhet të klikoni me zonjat. Natyrisht, ka grindje, por ju duhet të bëni të paktën një kast për të mbijetuar. Para finales, Monica ishte integruar me sukses në grup. Madje, zonjat planifikonin një udhëtim vajzash për të festuar ditëlindjen e saj. Ajo kishte filluar të bëhej pjesë e grupit. Lisa Barlow nuk ishte kurrë një fanse, por ajo fitoi disa nga gratë.

Ndryshe nga mrekullitë e tjera të një sezoni si Cindy Bishop dhe Quinn Fry, prezantimi i saj në shfaqje nuk u ndje i detyruar. Monica ndihej si një shtesë natyrale. Ajo njihte Jen Shah dhe Angie Katsanevas, gjë që sigurisht e ndihmoi atë të lidhej me gratë e tjera. Dhe më e rëndësishmja, ajo u përpoq. Ajo u përpoq të krijonte një hapësirë ​​për veten brenda grupit. Jo të gjithë fillestarët mund ta thonë këtë.

Monica kishte një histori bindëse

Monika mund të jetë e poshtër, por nuk është e mërzitshme. Ylli i RHOSLC u shfaq në ditën e parë dhe zbuloi se ishte një dëshmitare e qeverisë në rastin e Jen-it dhe tregoi se kishte një lidhje disamujore me kunatin e saj. Woah. Fansat e Bravo e duan rrëmujën dhe Monica ishte gati t’ua jepte.

Vendasja e Utah-s foli gjithashtu për marrëdhënien e saj të ndërlikuar me nënën e saj, Linda Darnell. Dinamika e Monikës dhe Lindës nuk ishte si çdo gjë tjetër që kemi parë në Real Housewives. Ndërsa në momente të vështira për t’u parë, fansat e vlerësuan hapjen e saj në ndarjen e një pjese të vështirë të jetës së saj.

Monic solli dramën

Shpesh, të sapoardhurit do të zënë vendin e pasmë në vend që të përfshihen në dramë, por ky nuk ishte rasti me Monikën. Ajo ishte të gjitha rreth dramës. Nuk ka pasur kurrë një moment të mërzitshëm, që nga lufta e saj me Angie në Pashkët Greke deri në kërdinë në festën e librit të Heather.

Shumica e mrekullive të një sezoni nuk kanë momente ikonike, por Monica kishte të shumta, pavarësisht se ishte vetëm në një sezon. Kjo është një arritje mbresëlënëse.

Monica kishte rrëfimtarë të mëdhenj

Monica ishte mbretëresha e rrëfimtarëve në sezonin 4. Ajo gjithmonë kishte diçka të paqartë për të thënë për gratë, nga shpërndarja e falsifikimit të modës së kolegut të saj deri te zbulimi i Jen-it që nuk kishte kurrë ndonjë gjë të mirë për të thënë për Heather.

Për dikë që nuk kishte qenë më parë në reality TV, Monica ishte e natyrshme para kamerës dhe rrëfimet e saj ishin jashtëzakonisht argëtuese. Nuk është e nevojshme ta vrisni atë në rrëfimtarët për të qenë një shtëpiake bindëse, por sigurisht që ju ndihmon.

Monica Made RHOSLC Sezoni 4 Ikonik

Përfundimi i sezonit 4 të RHOSLC është momenti më i përfolur i Bravo i vitit 2024. Heather duke hedhur bombën për Reality Von Tease u bë mega virale në mediat sociale dhe frymëzoi shaka dhe meme të panumërta. Ju duhet të jetoni nën një shkëmb për të mos ditur për “Faturat, provat, afatet kohore, pamjet e ekranit!” Ndërsa Heather është ajo që mbajti fjalimin ikonik, nuk do të kishte Reality Von Tease pa Monica.

Monika e demaskuar si një troll në internet duhet të jetë një nga tregimet më të egra në historinë e shfaqjes – dhe ka pasur disa të çmendura, kështu që kjo po thotë shumë. E gjithë historia ishte aq e përsosur sa është e vështirë të besohet se nuk ishte e shkruar. Duaje ose urreje atë, Monica ndihmoi në krijimin e një prej episodeve më të mira në historinë e Housewives. Asnjë çudi tjetër e një sezoni nuk mund ta thotë këtë.