Pse Monica Garcia duhet të kthehet në RHOSLC për sezonin 5

Klea

Pse Monica Garcia duhet të kthehet në RHOSLC për sezonin 5

Monica GarciaReal Housewives Solt Lake City ende nuk ka vendosur nëse ajo do të kthehet apo jo për një sezon të dytë. Megjithatë, fansat tashmë kanë gishtat, krahët dhe këmbët e kryqëzuara me shpresën se ajo do të kthehet. Që nga humbja e Jen Shah, padyshim një nga amvisat reale më të paqëndrueshme për të hijeshuar ndonjëherë ekranin, shikuesit ishin të shqetësuar se ekskluziviteti i Snowflake nuk do të bënte prerjen. Cue Monica, një nënë e katër vajzave që nuk kishte asgjë për të humbur, por gjithçka për të fituar.

Siç këndoi dikur Taylor Swift, “Po sikur të të thosha se jam një organizator? Dhe tani je i imi. Ishte e gjitha sipas dizajnit. “Sepse unë jam një organizator.” Jam pothuajse pozitiv që Monica e dinte saktësisht se çfarë po bënte kur erdhi koha e saj në serial. Që nga dita e parë, Monica kishte një plan dhe përdori aftësitë e saj për t’u bërë një nga fillestaret më të mira të Real Housewives që kemi parë në vite. Edhe pse ajo shkaktoi një reagim të madh në mesin e grave, unë nuk dua ta shoh atë të largohet. Mjerisht, jam i varur nga drama.

Çdo moment ka qenë argëtues

Që nga momenti i dytë që Monika hyri në butikun e blerjeve dhe vendosi të gjitha letrat e saj në tavolinë, ajo ka qenë një anëtare e shquar e kastit. Gjatë gjithë sezonit të 4-të të RHOSLC, nuk ka pasur kurrë një moment të mërzitshëm, falë pranimit të saj për një lidhje të gjatë me kunatin e saj dhe ndarjes së pamjes së saj të pakëndshme në mediat sociale. Ajo që ishte më befasuese ishte fakti se ajo ishte dëshmitare në gjyqin e Jen-it edhe pse asnjë grua nuk ishte në emision në të njëjtën kohë.

Monica dhe truket e saj kishin për qëllim të shtonin vlerën e argëtimit. Fansat si unë nuk mund ta besonin marrëdhënien që ajo kishte me nënën e saj. Gjithashtu nuk më vjen turp të pranoj se më pëlqeu të shikoja shkrirjen e tyre epike në Pashkët greke, ku përfshihej zonja Linda duke marrë makinën e vajzës së saj. Dua të them, kush e merr me ndershmëri automobilin e një gruaje të rritur si ndëshkim?!

Monica është e preferuara e fansave

Nuk e përdor me lehtësi termin e preferuar nga fansat, por besoj se Monica e ka fituar këtë emër. Llogaria e fansave bravo @queensofbravo pyeti nëse Monica duhet të rikthehej apo jo për Sezonin 5. Përgjigja ishte dërrmuese po. Ndërsa disa vunë në dukje se ajo nuk duhet të kthehet nëse është duke u marrë me probleme të shëndetit mendor për shkak të nënës së saj, një fans komentoi: “Absolutisht. Pa të, ky sezon aktual do të ishte i mërzitshëm dhe i ndenjur. Ata duhet të gjejnë një mënyrë për të punuar me të, sepse askush tjetër nuk ka ndonjë gjë të vlefshme që njerëzit duan ta shikojnë.”

Një tjetër fanse e emocionuar shtoi: “Do të ishte një gabim katastrofik nga ana e Bravos nëse nuk do ta kthenin. Asnjë fillestar nuk është bërë aq i fortë sa Monika. Ajo u krijua për këtë!!” Një tjetër shikues ndau: “Unë me të vërtetë dua që ajo. Ajo është një përzierje e përsosur shtëpiake. Ajo është qesharake, e çrregullt, e vërtetë, e zhurmshme dhe me hije. Të gjitha në një dhe të lidhura me shikuesit me të ardhura më të ulëta.”

Përgjigja pozitive ndaj Monikës si amvise nuk gënjen – ajo u krijua për këtë linjë pune.

Monika, si djathi, qëndron vetëm

Nëse Monica zgjedh të kthehet për një sezon tjetër – dhe ajo duhet – do të ishte jashtëzakonisht magjepsëse ta shikoje atë duke qëndruar e vetme pa aleat. Aktualisht, ajo me të vërtetë nuk ka asnjë yll tjetër të gatshëm të shkojë në shkop për të. Përfundimi i sezonit 4 të RHOSLC zbuloi se Monica ishte ajo që drejtonte një llogari ekspozimi. Pasi ta mësojë këtë, do të jetë e vështirë për ndonjë nga gratë të jetë kaq e hapur me Monikën. Nëse Monica kthehet, mund të jetë një sezon i mërzitshëm ku gratë nuk duan të ndajnë asgjë shumë të ndjeshme në kamera.

Por nëse Monica mund të kthehet në hiret e mira të grave, sezoni 5 mund të jetë shfajësimi i saj. Momentalisht, Monica nuk është kërkuar ende. Por nëse do ta bënte, drama do të ishte e jashtëzakonshme, megjithëse potencialisht problematike nëse askush nuk do të angazhohej me të. Edhe nëse ajo nuk kërkohet të kthehet me kapacitet të plotë, unë mund të shoh Real Housewives Ultimate Girls Trip në të ardhmen e saj sepse Monica është e artë televizive. Sinqerisht, RHOSLC ka nevojë për Monikën aq sa ka nevojë për të, kështu që le t’i vëmë ato kamerat.