Pse momenti 'Emri 'Em' i Sutton Stracke ishte menjëherë ikonik

Klea

Pse momenti ‘Emri ‘Em’ i Sutton Stracke ishte menjëherë ikonik

Sutton Stracke‘s trajektorja në Real Housewives of Beverly Hills nuk është si asnjë tjetër. Ylli i Bravo iu bashkua ekskluzivitetit të dashur në sezonin 10 si një “mik i” dhe u promovua në një anëtar të kastit me kohë të plotë sezonin e ardhshëm.

Ndryshe nga shoqja e saj, Garcelle Beauvais, Sutton nuk ishte i preferuari i menjëhershëm i fansave. Në fakt, fansat disi e urrenin atë. Ajo mori një redaktim të keq në sezonin 10 dhe Southern Belle mori kritika për mënyrën se si ajo trajtoi dramën në shfaqje. Megjithatë, Sutton është dëshmi se reputacioni i askujt nuk është i shkruar në gur. Ajo ka bërë plot 180 në dy vitet e fundit dhe është bërë një nga amvisat më të dashura në ekskluzivitet. Madje ajo ka një fanse. Ata e quajnë veten “Sluttons”.

Sutton nuk e ndryshoi sjelljen e saj mes kohës së saj si zuzar dhe hero; fansat thjesht u zbutën ndaj personalitetit të saj të çuditshëm. Ajo është ende tepër e lartë, dramatike dhe nganjëherë e pasjellshme, por kjo është arsyeja pse ne e duam atë.

Socialistja nuk ka pasur mungesë të momenteve ikonike në shfaqje dhe kjo duket se do të vazhdojë në sezonin 13. Në episodin e 15 nëntorit, të titulluar “Hellevator”, 52-vjeçari dha një moment të denjë për meme gjatë një sherri me Kyle Richards.

Ja çfarë duhet të dini për luftën dhe pse fansat e quajnë këtë moment të Sutton “ikonik”.

Sutton i thotë Kyle të ‘emërtojë ‘Em’

Në episod, Kyle dhe Sutton u ulën për të diskutuar reagimin…e papritur të Sutton ndaj kërcimtarëve Magic Mike në Vegas. Pasi Kyle tha se Sutton e ka zakon “të humbasë aftësinë e saj në rrethana qesharake”, me theksin e saj ikonik jugor, Sutton i kërkoi yllit të saj t’i “emërtonte”. Kyle u përpoq të ofronte shembuj, por Sutton vazhdoi të ndërhynte, duke thënë “emërtoji” vazhdimisht. Momenti dukej se rezonoi me fansat të cilët shkuan në rrjetet sociale për të ndarë mendimet e tyre për momentin qesharak të Sutton.

“Të kërkosh Sutton nga Kyle t’i “emërtojë” është shumë qesharake dhe ikonike. @zchrytodd shkroi në X.

“EMRI EM! EMRI EM! Unë e dua Sutton,” përdoruesi i X, @domogotthachopaka shkruar.

Momenti u bë menjëherë një meme me përdoruesit e mediave sociale që aplikonin linjën “emër ‘em” të Sutton në situata të ndryshme.

Pse Momenti u bë viral?

Sutton duket se ka një talent për t’u bërë virale, kështu që nuk është për t’u habitur që momenti i saj “emërojini” bëri xhiron. Momenti përmbledh në mënyrë të përkryer atë që ne duam për yllin RHOBH. Ajo me besim i kërkoi Kyle të përmendte momente të tjera kur kishte humbur gjakftohtësinë dhe për fat të keq, nuk ishte e vështirë të gjente shembuj. Nga drama e “pantallonave të shëmtuara prej lëkure” deri tek shkrirja e saj e nxitur nga ankthi në Liqenin Tahoe, Sutton me të vërtetë ka një dhunti për dramatiken.

Por nuk ishte vetëm sjellja e çuditshme që e bëri të paharrueshme “emrin e tyre” të Sutton. Ishte mungesa e saj mahnitëse e vetëdijes që e bëri momentin vërtet legjendar.

Për të mos thënë që skena paraqiti një format perfekt meme. Një përdorues i mediave sociale ndau një video të Sutton duke thënë “emërtoji” në TikTok, krahas titullit, “Kur dikush përpiqet të më thotë se ka burra të mirë atje”. LOL.

Një përdorues tjetër e shpërndau videon me mbishkrimin: “Kur shefi im thotë se disa nga kolegët e mi janë ankuar se unë kam një qëndrim negativ ndaj punës”. Skena mund të aplikohet në shumë situata të ndryshme, kjo është arsyeja pse u bë virale kaq shpejt.

Momenti ‘Emri ‘Em’ i Sutton ndezi polemika

Një tjetër arsye pse momenti u bë kaq viral ishte sepse ishte i diskutueshëm. Ndërsa shumë fansa e konsideruan skenën qesharake, të tjerë u mërzitën që Sutton vazhdoi të ndërpresë Kyle.

“Sutton është dramatik! Sutton është i bezdisshëm”, shkroi një fans në Reddit pas transmetimit të episodit. “Ajo luan viktimën dhe kurrë nuk duket vërtet false për veprimet e saj,” u përgjigj një përdorues tjetër. “Gjithashtu mënyra se si ajo e trajton asistentin e saj është [cringe] – edhe pse ndonjëherë duket satirike.”

Disa fansa në subreddit RHOBH mbrojtën Sutton, duke deklaruar se personaliteti i saj i lartë e bën atë të përsosur për shfaqjen. “Sutton është 100% i nevojshëm pavarësisht nëse ju pëlqen personaliteti i saj apo jo. Ajo është e çuditshme dhe e zhveshur dhe çdo ekskluzivitet ka nevojë për të paktën një prej tyre lol, “shkroi një përdorues i tretë.

“Secilit të vetin. E dua Sutton-in, – tha një përdorues i katërt. “Mund të mos pajtohem me gjithçka që bën dhe thotë ajo, por më pëlqen.”

Sutton është një figurë polarizuese në RHOBH, kjo është ndoshta arsyeja pse ajo krijon kaq shumë diskutime në internet. Duaje ose urreje atë, ajo i bën njerëzit të flasin.