Pse miqësia e Kyle Richards me Morgan Wade mund të jetë toksike

Klea

Pse miqësia e Kyle Richards me Morgan Wade mund të jetë toksike

Në këtë pikë, nëse Kyle Richards nga Amvise të vërteta të Beverly Hills ka një lidhje apo jo është e diskutueshme. Por miqësia e saj me këngëtaren e country Morgan Uejd është ende diçka për t’u mbajtur në sy. Sezoni më i ri i serialit 90210 tregon Kyle që vazhdimisht duhet të mbrojë marrëdhënien e saj me Morgan. Të kesh një mik më të mirë duhet të jetë e lehtë dhe të komplimentosh personin që tashmë je. Megjithatë, duket sikur Kyle ka ndryshuar shumë tek vetja për të fituar pranimin e Morganit. Nuk është çudi që kjo po ngre flamuj të kuq mes ndjekësve.

Kyle dhe Dorit janë ndarë

Me sa duket, kohët kur Dorit Kemsley dhe Kyle bënin video budalla në Instagram së bashku kanë ikur. Dy nënat dikur ishin të pandashme falë lidhjes së bashkëshortëve të tyre. Por ky sezon tregon Kyle duke u larguar nga të gjithë, dhe Dorit po e ka të vështirë të mbrojë ish-BFF-në e saj. Në episodin e 8 dhjetorit të Watch What Happens Live, Dorit zbuloi se sa më shumë afrohej Kyle me Morganin “aq më larg shkonte nga” Dorit.

Ne të gjithë kemi parë disa marrëdhënie toksike të pushtojnë Amvise të vërteta në të kaluarën. Zakonisht, kur një mik i ngushtë përmend një çështje ose mendim, amvisa e veçantë nën mikroskop shpërthen dhe largohet. Dorit vuri në dukje se ajo nuk ishte e vetmja që iu dha shpatulla e ftohtë, duke e bërë të dukej sikur Kyle po e internonte veten në ishullin e saj Morgan.

Kyle ka bërë ndryshime në stilin e jetës

Është e vështirë të harrohet se Kyle dikur ishte vajza e festës me bisht kali, e cila shijonte një ose dy koktej. Por ajo nuk është më ai person. Sigurisht, të jesh esëll është diçka për t’u lavdëruar – për sa kohë që e bën ndryshimin për veten tënde. Megjithatë, duket sikur Kyle mund të ketë hequr dorë nga pijet alkoolike për të kënaqur Morganin, e cila është gjashtë vjet esëll vetë.

Kyle ndau me gratë arsyen e saj për zgjedhjen e maturisë, duke vënë në dukje: “Thjesht ndjeva se alkooli nuk po më shërbente. Doja të bëja gjithçka që duhej për të më bërë të ndihesha më mirë fizikisht dhe shpirtërisht.”

Tani, e di që shikuesit nuk kanë të drejtë për të gjithë historinë, por ndihem sikur mungon një pjesë e madhe e enigmës. Nuk kishte asnjë arsye që Kyle të hiqte dorë nga gjeli i ftohtë dhe asnjë shpjegim i fortë. Të gjithë në një moment ndoshta mund të thonë se alkooli nuk i shërbeu, por jo të gjithë vendosin të jenë të matur. Mendoj se kjo ishte një shtysë për t’u lidhur emocionalisht me Morganin, në mënyrë që të dy të mund të ndjenin se kishin më shumë të përbashkëta. Është e mrekullueshme të shohësh Kyle duke jetuar jetën e saj më të mirë si një grua esëll. Por është shqetësuese nëse ajo e mori atë vendim për të fituar miratimin e Morgan.

Kyle po shënon trupin e saj

Në gusht 2022, Kyle filloi të bënte tatuazh trupin e saj. Ndoshta është një rastësi, por Morgan dhe aktori fëmijë filluan së pari të shoqëroheshin në shkurt 2022. Morgan është e njohur për tatuazhet e saj të shumta që mbulojnë pjesën më të madhe të trupit të saj. Në pak më shumë se një vit Kyle ka marrë një zemër, numrin romak 18, një gjysmëhënës dhe yje shigjeta të kryqëzuara, 111, një tërfil dhe një tatuazh Saturn.

Thuajse duket sikur Morgan po shënon territorin e saj duke e bindur Kyle të marrë më shumë, por kjo është vetëm një teori. Kyle tha troç para kamerave: “Unë mendoj se do të marr një tjetër… Nëse dua, do ta bëj.”

Ndoshta pjesa më e çuditshme e udhëtimit të miqve me tatuazhe është fakti që Kyle i vizatoi Morganit një “K” si për ta markuar. Edhe Dorit vuri në pikëpyetje motivin e shoqes së saj, duke e pyetur: “I ke vënë germën e parë të emrit në trupin e saj? Çfarë po ndodh, Kyle?” Ndoshta kjo është arsyeja pse Kyle po e largon edhe ish-shoqen e saj.

Morgan dhe Kyle po ndezin flakët

Pothuajse ka filluar të ndihet sikur Kyle gëzon vëmendjen që merr nga ata që mendojnë se është në një lidhje lezbike. Natyrisht, ajo kishte një vit sfidues me martesën e saj dhe mund të ishte që ajo të ngushëllonte krahët e Morganit. Ndonëse mund të mos ketë pasur ndonjë shkëndijë për të filluar, nëna e katër fëmijëve mund të ishte ndikuar lehtësisht për ta bërë historinë më shumë sesa është në të vërtetë.

Fshehja nga problemet e saj nuk i ka bërë asnjë favor, por të jetuarit në një flluskë me Morgan mund ta kishte bërë atë të ndihej jashtëzakonisht e sigurt gjatë një kohe të vështirë. Pjesëmarrja në videoklipin e Morganit, “Fall in Love with Me”, nuk ishte as e dobishme, pasi ushqehej me fantazinë e mundshme të Kyle. Videoja tregoi dyshen duke ushqyer njëri-tjetrin me fruta, duke ndarë një banjë me flluska dhe pothuajse duke u puthur.

Kyle duhet të zgjidhë kokën dhe t’i thotë vetes së pari të vërtetën, në mënyrë që më në fund të ketë një zgjidhje kur bëhet fjalë për lidhjen e saj me Morganin. Shpresojmë që Kyle të mos humbasë gjurmët e saj si rezultat i miqësisë së saj me Morgan.