Pse Melissa Gorga dhe Kathy Wakile duhet të pajtohen

Klea

Pse Melissa Gorga dhe Kathy Wakile duhet të pajtohen

Epoka e praruar e amviseve të vërteta të Nju Xhersit ishte ndoshta kur Melissa GorgaTeresa Giudice, dhe Kathy Wakile u mor vesh. Këto stinë treguan se kushërinjtë në fakt argëtoheshin, qeshnin dhe ishin aty për njëri-tjetrin. Si një fans, më pëlqeu vërtet të shikoja dinamikën e familjes, sepse kur ishte mirë. Më kujtoi familjen time Garden State. Kur dëgjova se Melissa mund të mendonte të ribashkohej me Kathy-n dhe motrën e saj Rosie Pierri, kisha çdo gisht se kjo mund të ndodhte. Shkak, le të jemi të sinqertë: fansat e meritojnë lumturinë e tyre.

Përshëndetje fqinj!

Në Jeff Lewis Live, Melissa zbuloi se ajo dhe Joe Gorga do të shihnin shumë më tepër nga familja Wakile. Arsyeja është se Keti vendosi të zhvendoste vetëm disa shtëpi më poshtë nga ku kushëriri i saj ndërtoi rezidencën e tij të re. Melissa i tha prezantuesit: “Ajo dhe Richie sapo blenë pjesën përballë rrugës nga unë dhe ata po ndërtojnë një shtëpi në diagonale nga unë, përballë rrugës.” Nëna e tre fëmijëve theksoi: “Është qesharake; të gjithë lëvizin në rrugën time. Fillimisht jetoja në rrugën tjetër dhe, e dini, kunata ime u zhvendos në rrugë, dhe më pas tani jam në këtë rrugë dhe Keti po lëviz nëpër rrugë.”

Rezulton se Joe zbuloi se mësoi se kushëriri i tij po lëvizte pasi ai ofroi pronën. Melissa tha: “Ai po ngiste në rrugë – dhe duhet të kalosh në njëfarë mënyre shtëpinë time për të parë se ku po e ndërton Kathy – dhe kishte shumë për shitje. Është në liqen, kështu që ai erdhi në shtëpi, dhe ai shkon, “Kjo u ngrit dje. Unë do të ofroj çmimin e plotë.” Ajo vazhdoi, “Dhe unë thashë, ‘Vërtet, Joe?’ Ai thotë: ‘Po, është në liqen. Kjo nuk ndodh kurrë. Njëri doli’. Pra, Joe ofroi çmimin e plotë për pronën – e cila ishte shumë e lartë.”

Pse Keti dhe Melisa pushuan së foluri?

Në vitin 2021, Kathy i tha Bravo se nuk kishte lidhje me familjen Wakile. Nëna e dy fëmijëve u ankua: “I uroj mirë, por kam vazhduar. Ju përpiqeni të bëni më të mirën që mundeni në një marrëdhënie, dhe kjo ndodh në jetën reale. Kjo ndodh pa marrë pjesë në të TV realiteti.” Është e sigurt të supozohet se teatri i Real Housewives të Nju Xhersit ndihmoi në vdekjen e tyre.

Kathy dukej se e konfirmonte këtë nocion. Shefi i kuzhinës ndau: “Një gjë qesharake ndodh me TV realitet – është një rrëfim i vogël, është një pjesë e vogël në jetën tënde, dhe ti jeton jetën tënde, dhe çdo gjë që transmetohet, transmetohet dhe ti ende po jeton jetën tënde. Por për disa njerëz – njerëzit jetojnë në atë flluskë – dhe ata nuk e kuptojnë se ekziston një botë e tërë jashtë flluskës.” Që kur Kathy u largua nga seriali, ajo dhe Gorgas janë përfshirë në shumë grindje publike.

Mund të ketë shpresë

Joe Gorga me fansat e tij.

Ndërsa fliste me Jeff-in, pronarja e Envy la të kuptohej se do të dëshironte të shihte Joe dhe Kathy të pajtoheshin. Melissa foli për dinamikën e tyre, duke pranuar se “Kathy ishte një kushërirë e mirë” me Joe. Madje Melissa shkoi një hap më tej, duke pretenduar se do të ishte e lumtur të ishte ajo që e para thyen akullin nëse kjo do të thotë një rilidhje e mundshme. Melissa zbuloi qëllimet e saj të vërteta, duke thënë: “Unë fshehtas shpresoj se Joe dhe Kathy do të ecin në rrugë një ditë dhe do të përplasen me njëri-tjetrin.”

Gjatë të njëjtës intervistë, Melissa pranoi se të gjitha marrëdhëniet e tyre shkuan keq dhe se ata mund të merrnin disa përgjegjësi. Ylli i RHONJ tha, “Unë mendoj se ai është penduar, e dini, ai bëri atë që duhej të bënte në atë kohë për të mbështetur motrën e tij dhe për të bërë atë që duhej të bënte, por me të vërtetë mendoj se i pëlqeu Kathy. Ajo u kujdes për të. Ai kishte një marrëdhënie të shkëlqyer me motrën e Ketit, Rosie. Duke u rritur, ata të dy ishin jashtëzakonisht të afërt – Joe dhe Rosie – kështu që unë mendoj se është për të ardhur keq. Kjo është familja dhe ata nuk janë bashkë.”

Edhe pse Melisa i sheh gjatë gjithë kohës duke vozitur nëpër lagje, ata ende nuk kanë shkëmbyer fjalë. Megjithatë, sipas njohurive të Melissa-s, “Unë mendoj se thellë brenda, edhe ai e dëshiron atë.” Ajo shpjegoi, “Joe është një djalë emocionues. Zemrën e mban në mëngë. Është e vështirë. Ai vjen nga një vend ku ndihet se duhet të kënaqë. Ai ndjeu sikur duhej t’i kënaqte njerëzit gjatë gjithë jetës së tij dhe, e dini, nuk e dini kurrë se çfarë kalojnë njerëzit, si u rritën njerëzit ose çfarë ndodhi në jetë.”