Të mirat dhe të këqijat e Kody Brown që i përmbahet poligamisë

Klea

Pse marrëdhënia e Kody Brown me Mykeltin është në shkëmbinj

Kody Brown duhet të falënderojë yjet e tij me fat që një nga fëmijët e tij më të mëdhenj, Mykelti Brown, është ende në bisedime me të. Në vend të kësaj, ai po lëkundet varkën falë një të fundit Gratë Motra episodi që e tregoi atë duke përkulur rregullat për fëmijët e tij me Robyn Brown. Për dy vitet e fundit, Kody i ka shtyrë fëmijët e tij gjithnjë e më larg. Shumica kanë zgjedhur të shkëputen prej tij dhe më në fund pranojnë se ai ka qenë gjithmonë një baba i largët.

Kody ka luftuar një betejë të vështirë për të bindur familjen e tij dhe shikuesit se ai është një djalë në këmbë. Mjerisht, gjithçka që dikush sheh është një krizë ecje në mes të jetës, e cila përfshin rënien e flokëve kaçurrelë dhe zemërime të përmasave të njeriut. Edhe pse shumica nuk e durojnë dot sjelljen e keqe të Kody-t, Mykelti po përpiqej t’i kalonte gabimet e shumta të babait të saj. Por në vend që të shpërblehej për besnikërinë e saj, edhe asaj i është goditur me thikë pas shpine.

Si e mërziti Kody Mykeltin?

Një episod i kohëve të fundit Sister Wives tregoi Kody të dashuruar me vajzën e tij të madhe, Aurora, të cilën ai e ndan me Robyn. Shikuesit e TLC panë sesi patriarku 54-vjeçar merrte vajzën e tij 21-vjeçare për t’i shpuar veshët. Skena ishte paksa e frikshme, por tregoi edhe një herë hipokrizinë e Kody-t. Mykelti iu drejtua Patreon-it të saj, përmes “Pa një top kristali”, duke transmetuar frustrimet e saj në lidhje me sjelljen e Kody.

Kody kishte një rregull prej kohësh për të gjitha vajzat e tij, duke shpallur se asnjë nuk mund t’i shponte veshët ndërsa jetonin nën çatinë e poligamistit. Ndaj Mykelti kuptohet që u mërzit kur pa që Kody injoroi rregullat e tij me Aurorën.

Kody ishte i vrazhdë me gratë motra

Ndërsa shfrynte zemërimin e saj me Kody-n, ajo nuk u përmbajt ndërsa tregoi se sa mosrespektues kishte qenë babai i saj gjatë viteve ndaj grave të familjes së saj. Rezulton se Kody ka bërë komente të vrazhda për vite me rradhë për gratë që i kanë shpuar veshët. Christine Brown, Janelle Brown dhe Robyn treguan se kur u martuan me familjen, burri i tyre e kishte bërë të qartë se ai nuk ishte adhurues i bizhuterive apo vrimave të veshëve. Mykelti u tha dëgjuesve se ajo dhe motrat e saj ishin të dëshpëruara që kishin një “baba të ndryshëm” duke u rritur.

Mykeltit nuk i ndihmoi ndjenjat kur pa që Kody e kishte shoqëruar Aurorën te argjendaria. Sipas nënës së tre fëmijëve, Kody nuk bëri kurrë përpjekje për të pasur një marrëdhënie të ngushtë me të. Duket sikur Robyn është forca shtytëse pas marrëdhënieve intensive me fëmijët e tyre të përbashkët.

Cila është puna e madhe me shpimin e veshit Mormon?

Historia e Sister Wives u ndje e detyruar, me Kody me siguri që donte të përpiqej të kishte një histori të shëndetshme me shpresën për të ndryshuar fokusin nga tre divorcet e tij.

Rezulton se shpimi i veshëve është diçka e madhe në kulturën mormone, sipas babait të 18 fëmijëve. Mormonët besojnë te shpimi vetëm për arsye mjekësore. Mirëpo, teksa segmenti i erdhi fundi, Kody la të rrëshqitur se i kishte shpuar veshin në shkollë të mesme! Guximi i patriarkut që u përpoq të turpëronte vajzat e tij nuk dështoi.

Kody po humbet një aleat

Që kur Robyn iu bashkua familjes Brown, Mykelti ka qenë gjithmonë një nga më mikpritësit dhe krahëhapur. Fansat e Sister Wives do të kujtojnë se kur Mykelti u fejua me Tony Padron, gruaja e katërt e Kody ishte një nga anëtarët e vetëm të familjes që mbështeti bashkimin.

Edhe kohët e fundit, pasi Christine u largua nga Kody dhe vuri në dukje se nuk kishte dëshirë të vazhdonte të fliste me Robyn, Mykelti i mbajti të hapura linjat e komunikimit. Kody dhe Robyn u panë në dasmën e Gwen Brown duke u shoqëruar me Mykeltin dhe fëmijët e saj, ndërsa shumica e Browns të tjerë i injoruan.

Megjithatë, me episodin e fundit, Kody mund të ketë humbur aleatin e tij të vetëm brenda familjes Brown. Është bërë me dhimbje e qartë se Kody i ka sytë vetëm për njësinë e tij familjare me Robin. Tani që Mykelti po flet kundër Kody-t, nuk ka mbetur njeri të pretendojë se është një djalë i madh.