Pse Margaret Josephs është aktorja më e nënvlerësuar e RHONJ

Klea

Pse Margaret Josephs është aktorja më e nënvlerësuar e RHONJ

Ka diçka rreth Margaret JosephsAmvise të vërteta të Nju Xhersit që ndriçon ekranin tim. Teksa premiera e sezonit 14, fansat panë që Marge e bëri të qartë se nuk donte të kishte të bënte me Teresa Giudice ose Luis Ruelas. Ajo ishte e qetë, e ftohtë dhe e grumbulluar gjatë bisedës së saj, dhe mendoj se kjo veçori brenda Marge shpesh herë mund të errësohet.

Më ka pëlqyer gjithmonë Margaret, sepse ajo dukej si dikush me të cilin mund të bësh një bisedë racionale. Natyrisht, nëse e kaloni, ajo do të luftonte pak pis, por ndonjëherë ju duhet të luftoni zjarrin me zjarr. Ndjenja e saj e humorit dhe ndershmëria për të kaluarën e saj ishte freskuese, veçanërisht pasi shumica e amvisave bëjnë gjithçka që munden për të varrosur skeletet e tyre. Por Marge kishte mantrën që “ndodhi mut. Kjo eshte Jeta.” Pra, ndërsa ekskluziviteti ka shumë të preferuara të fansave, mendoj se ndonjëherë Marge shtyhet në anën.

Ajo besnike

Një nga cilësitë e Margaretës që besoj se neglizhohet është aftësia e saj për të qenë besnike ndaj një gabimi. Drejtoresha Ekzekutive ka qëndruar e palëkundur në miqësitë e saj, shpesh duke hipur paksa shumë e vështirë për disa prej tyre. Sezoni 14 do të tregojë besnikërinë e saj të testuar pasi miqtë e saj të ngushtë, Jen Fessler dhe Jackie Goldschneider, kanë kthyer bishtin dhe janë miqësuar me Terezën. Por Marges i duhet shumë që të heqë dorë nga një miqësi, kështu që jam i sigurt se ajo ka një arsye të mirë.

Marge është e çuditshme

Ndërsa Real Housewives of New Jersey hyri në sezonin e tij të tetë, produksioni vendosi të shkundë pak kastin duke shtuar bionden në bisht. Margaret ishte një grua e vetë-krijuar që e drejtoi jetën e saj pikërisht ashtu siç donte, duke mos marrë asnjëherë të dhëna nga ata që e rrethonin. Edhe pse merrej me kirurgji plastike, Marge zotëronte moshën e saj, duke vënë në dukje se ishte mjaft e mençur falë përvojave të saj të jetës. Ajo kishte këtë atmosferë vintage Mae West që unë thjesht e doja. Ndërsa Margaret luajti në pjesën “e ashpër”, ajo filloi të dukej si një nga personazhet më të nënvlerësuar për mua.

Margaret qëndroi shoqe me ish-in e saj

Gjatë sezoneve të saj të premierës, Margaret ndau një fakt që ishte goxha i panjohur për grupin Real Housewives of New Jersey. Nëna e një fëmije, edhe pse e divorcuar nga Jan Josephs, kishte arritur të qëndronte pranë tij. Marge tregoi historinë: “Kur takova burrin tim, Joe, ne ishim të martuar me njerëz të ndarë. Ai kishte ardhur në jetën time sepse ishte një kontraktor dhe ai hyri për të bërë modelimin tonë. Martesa ime po shkonte poshtë, dhe ne patëm këtë kimi të pabesueshme dhe u dashuruam.” Edhe pse martesa e saj e parë ishte një viktimë e lidhjes, ajo arriti të mbante një marrëdhënie pozitive me Janin.

Mjerisht, Jan ndërroi jetë në vitin 2022 nga një atak në zemër dhe Marge ndau një homazh prekës. Pronari i koleksionit MacBeth vuri në dukje: “Ne folëm çdo ditë; ai ishte familja ime.” Fakti që Marge, ndonjëherë duke u përpjekur ndonjëherë, mund ta vendoste miqësinë e saj me Janin mbi shumë gjëra, është një dëshmi për zemrën e saj të mirë. Dhe ne nuk e shohim gjithmonë këtë në ekskluzivitetin Bravo.

Margaret flet për ngacmimet seksuale

Është e pabesueshme guxim të hapesh për përvojën tënde të mëparshme me ngacmimin seksual në vendin e punës. Gjatë sezonit 13 dhe në kujtimet e saj, Ëndrrat e havjarit, Buxheti i peshkut ton: Si të mbijetosh në biznes dhe jetë, Marge trajtoi “turpin” që ndjeu për ngacmimin në vendin e saj të punës. Marge ndau: “Isha nën presion të flija me shefin tim, fjalë për fjalë ditën time të parë të punës. Ishte shumë emocionuese për mua. Ishte pjesë e historisë së jetës sime. Gjërat ishin shumë ndryshe atëherë; ishte viti 1989 dhe nuk kishte asnjë lëvizje ‘Edhe unë’”.

Forca e Margaret për të qenë në gjendje të ndajë dobësinë e saj me shikuesit e bëri atë të dallohej vërtet për fansat. Ndërsa disa ende mendojnë se Marge mund të jetë paksa dramatike në përballjet e saj, unë nuk e shoh atë të tillë. Unë mendoj se ajo është një grua komplekse që thjesht u përpoq të lundronte në jetë sa më mirë që mundej. Kur ajo u shtua në sezonin 8, ishte pikërisht ajo që i duhej RHONJ. Marge ka qenë një frymë e pastër dhe si ajo jo ajo ka dhënë disa momente të paharrueshme.