Pse Lugina është më premtuese sesa VPR e mundshme Sezoni 12

Klea

Pse Lugina është më premtuese sesa VPR e mundshme Sezoni 12

Edhe një herë, nuk mund të mos kujtohem se sa më mirë Lugina krahasohej me Rregullat e Vanderpompës. Seriali më i ri Bravo ishte shumë më i lartë se shfaqja e vitit 2013, e cila ishte paksa një goditje në dhëmbë për fansat e guximshëm që prisnin më shumë. Sinoff përqafoi idenë e plakjes së një ylli të realitetit televiziv, edhe pse Jax Taylor nuk do ta pranojë kurrë se është plakur. Kasti ishte një përzierje e vjetër dhe e re; funksionoi disi.

Pra, ndërsa Vanderpump Rules është në hapat e fundit, fansat po vdesin për të parë se çfarë do të vijë më pas për The Valley. Sepse, sinqerisht, nuk mund të bëhet më keq se sezoni 11. VPR është bajat dhe tani që një mbret i ri është në qytet, askush nuk po shikon prapa. Edhe pse Bravo nuk ka konfirmuar ende fundin e një epoke, shumica e fansave shpresojnë fshehurazi se Sezoni 11 ishte i fundit i VPR, duke i lënë vendin një shfaqjeje të re.

Gjithçka ka të bëjë me Jax-in

Unë jam ende krejtësisht i tronditur që Jax ishte pothuajse gjithçka që duhej për të qetësuar ish-shikuesit e Vanderpump Rules. Burri është një legjendë. Dhe ndërsa ai nuk është djali numër një në grup, ai është ende një i keq. I vetëm, Jax na kujtoi se ai tani është një baba, pronar biznesi, influencues dhe një grumbull titujsh të tjerë, por megjithatë, ai mbeti disi idioti i padashur/i dashur që të gjithëve na duhej për dramën. Me fjalë të thjeshta, Jax është diçka.

Ajo që dikur e urrenim te OG, si të qenit në punët e të gjithëve apo thashethemet, duket se funksionon për vendin e tij në The Valley. Ndërveprimet e tij me ish të dashurin/shoqen më të mirë Kristen Doute ishin intensive. Nganjëherë nuk mund të dalloja nëse ata e pëlqejnë apo e urrenin njëri-tjetrin, veçanërisht kur ai po ndante dëshirën e saj për një fëmijë. Të dy Jax dhe Kristen e dinë detyrën – ata e japin.

Lugina është argëtuese

Vanderpump Rules dikur ishin të nivelit të lartë për shumë sezone, por këtë sezon ndihej kaq i dobët. Çdo pjesëtar i kastit është i mjerë dhe nuk po argëtohet. Unë jam gjithashtu mjaft pozitiv që shumica e kastit po performonin me shpresën për të mbajtur rrogat e tyre. Drama nuk është as argëtuese, sepse askush nuk mund ta durojë njëri-tjetrin. Por Lugina është e freskët. Dhe grupi është në të vërtetë argëtues!

Seriali i ri ka një mendjelehtësi që fansat nuk e kanë parë prej disa kohësh. Po, ka ende pak dramë, por pothuajse do të argumentoja se drama është organike. Unë e kuptoj që kjo ndihet si një oksimoron, por ka disa të vërteta në të. Mes festave në pishinë, Daddy Day Care, netëve të mamasë jashtë dhe pantallonave, të qeshurat vazhdojnë të vijnë. Nuk më kujtohet hera e fundit kur kam qeshur me zë të lartë ndërsa shikoja Vanderpump Rules, dhe ky është një flamur i madh i kuq.

Nuk ka Toms

Kjo mund të jetë një arsye e çuditshme për ta vendosur Luginën përpara Rregullave të Vanderpump, por ja ku shkojmë: Nuk ka Toms. Nuk mund të them se sa mirënjohës jam për një pushim nga Tweedle Dee dhe Tweedle Dum, i njohur si Tom Sandoval dhe Tom Schwartz. Nuk më duhet të shikoj më marrëdhënien e çuditshme të bashkëvarësisë. Grupi i ri janë miq me marrëdhënie të thella, dhe shumicën e kohës, duket sikur thjesht po i japin këshilla njëri-tjetrit.

Kur bëhej fjalë për Toms, u ndje jashtëzakonisht i detyruar me Schwartz-in vetëm duke ndjekur epërsinë e Sandy. Kasti i Valley nuk duket se ka një lider të vërtetë, edhe pse Jax ndoshta mendon se është. Më e rëndësishmja, askush nuk është nën gishtin e tjetrit, duke lejuar më shumë liri të shprehjes. Në vend që të shikoj dy ish-burra që ngecin dhe shqetësohen për letër-muri, unë mund të shikoj një grup që lundron në kapitullin tjetër të jetës së tyre.

Nuk ka asnjë pyetje në mendjen time se sezonet më të vjetra të VPR janë më të mëdha se “Lugina”, por “Lugina” është më e madhe se sezonet më të reja të VPR. Shpresojmë që Bravo të mund të vazhdojë me valën e popullaritetit dhe të pranojë se sezoni 12 i Vanderpump Rules nuk do të ishte ideja më e mirë. The Valley i është dhënë një sezon i dytë, dhe me të vërtetë shpresoj që kasti dhe producentët të mos e shpërthejnë atë!