Pse Lisa Vanderpump dhe Ken Todd janë gola në çift

Klea

Pse Lisa Vanderpump dhe Ken Todd janë gola në çift

Fansat u takuan për herë të parë Lisa Vanderpump dhe Ken Todd në Sezonin 1 të Real Housewives të Beverly Hills në 2010. Që atëherë, të dy janë bërë një çift i dashur mes fansave të Real Housewives. Në 13 vitet e fundit, ne e kemi parë çiftin të fillojnë biznese të reja së bashku, të mirëpresin nipërit e mbesat dhe të ngushëllojnë njëri-tjetrin në kohë të vështira. Jo çdo marrëdhënie Bravo është ndërtuar që të zgjasë, por nuk kemi asnjë dyshim që Keni dhe Lisa janë binjakë shpirti.

Këtu janë të gjitha arsyet pse Lisa Vanderpump dhe Ken Todd na bëjnë të besojmë përsëri në dashuri.

Ata mbështesin njëri-tjetrin

Paul Archuleta/FilmMagic

Lisa dhe Ken janë një front i bashkuar. Dyshja kanë gjithmonë kurrizin e njëri-tjetrit, edhe kur nuk është i pëlqyer. Gjatë mbretërimit të Lizës në RHOBH, Ken ishte nxitësi i tifozëve të gruas së tij. Ai i ofroi fjalë të urta kur ajo përfshihej në dramë me gratë e tjera dhe u ngrit në mbrojtje kur ajo kishte nevojë për ndihmë.

Momenti i shkëlqyer i Kenit si bashkëshort erdhi në sezonin 9 kur Lisa ishte në qendër të Puppygate. Ylli i Bravo kishte luftuar kundër akuzave nga bashkë-yjet e saj gjatë gjithë sezonit dhe përfundimisht, Keni kishte mjaftuar. Burri i shtëpisë vendosi të përfshihej në një debat mes Lisa dhe Kyle Richards në shtëpinë e tyre.

Kyle po merrte në pyetje Lizën për një histori që u zbulua. Historia ishte, natyrisht, për dramën famëkeqe të qenve Dorit. Argumenti u bë shpërthyes pasi Kyle pranoi se ajo kishte vënë në dyshim nëse Lisa kishte qenë ajo që e zbuloi historinë në shtyp. Keni nuk e kishte dhe filloi t’i bërtiste Kyle, “Ti nuk je shoku i saj”. Mosmarrëveshja përfundoi me Kenin që nxori Kyle nga shtëpia e tyre dhe thirri rreshtin ikonë, “Mirupafshim, Kyle!”

Skena ishte intensive dhe e trishtueshme, duke pasur parasysh se ajo ndryshoi miqësinë e Lizës dhe Kyle përgjithmonë, por ne na pëlqente të shihnim Kenin të kishte mbështetur zonjën e tij. Dyshja ka dëshmuar se ata janë udhëtimi i njëri-tjetrit dhe neve na pëlqeu kjo.

Ne mendojmë se Lisa e tha më së miri në një episod të Vanderpump Rules, “Me Ken, mendoj se edhe kur e kam gabim, kam të drejtë me të.” E adhurueshme.

Ata punojnë në marrëdhënien e tyre

Paul Archuleta/Getty Images

Keni dhe Lisa kanë qenë së bashku për dekada, por ata ende gjejnë mënyra për të festuar dashurinë e tyre. Në sezonin 3 të RHOBH, çifti vendosi të rinovojë zotimet e tyre. Fjalët e dyshit për njëri-tjetrin vërtetuan se dashuria e tyre duhej të zgjaste gjithë jetën.

“Unë të kam dashur gjithmonë, por ndoshta nuk të kam merituar kurrë,” i tha Ken Lizës gjatë ceremonisë. O zot i madh. Mund të kaloni indet?

Rinovimi i zotimit të tyre në vitin 2012 nuk është hera e vetme që çifti ka organizuar një festë ekstravagante për nder të marrëdhënies së tyre. Në vitin 2022, Lisa dhe Ken festuan 40 vjet së bashku me një festë. Lisa ka shpërndarë në Instagram një video të festës së bashku me një mesazh të ëmbël.

“40 vjet. Edhe pse humbëm pony-n tonë të dashur Rosé këtë fundjavë, vendosëm që nuk mund të festonim 40 vjet dashuri”, ka shkruar ajo në mbishkrimin e postimit. “Faleminderit për të gjitha mesazhet tuaja të mira. Më pëlqeu kjo natë magjike, e bukur me familjen dhe miqtë e ngushtë!”

Ata argëtohen me njëri-tjetrin

Paul Archuleta/Getty Images

Lisa ka një sens humori vrasës. Ajo ishte e njohur për sarkazmën dhe zgjuarsinë e saj gjatë kohës që ishte amvise. Dhe ndërsa shumica e gërmimeve lozonjare të Lisa-s ishin në kurriz të bashkë-yjeve të saj, ndonjëherë ajo u tall me marrëdhënien e saj me Ken.

Ylli i Bravo shpesh bënte shaka duke mos dashur të ishte intime me burrin e saj ose të bënte gërmime të tjera të lehta për dashurinë e saj prej shumë kohësh. Dua të them, kush mund ta harronte rreshtin e saj ikonik të Sezonit 1, “Burri im më quan një objekt seksi. Ai thotë se sa herë që dëshiron seks, unë kundërshtoj.” Ndërsa disa partnerë mund të bëhen të ndjeshëm në lidhje me ato lloj shakash, Kenit nuk i shkonte kurrë ndërmend. Ai, ashtu si Lisa, ka një sens të mirë humori dhe nuk duket se e merr jetën shumë seriozisht.

Në përgjithësi, ne mendojmë se Lisa dhe Ken janë një ndeshje e përsosur. Ata kanë gjetur një mënyrë për të përzier biznesin dhe kënaqësinë, gjë që nuk është e lehtë për t’u bërë. Ne mendojmë se është e sigurt të thuhet se këta zogj dashurie nuk do të përplasen dhe digjen së shpejti.