Pse Lisa Vanderpump definitivisht nuk është xheloze për Bethenny Frankel

Klea

Pse Lisa Vanderpump definitivisht nuk është xheloze për Bethenny Frankel

Ish-mbretëresha e Real Housewives të Beverly Hills, Lisa Vanderpump, ka shumë për të. Ajo ka vilën e saj, poni, mjellma, kuzhinë të madhe, pishinë, biznes të lulëzuar; lista vazhdon dhe vazhdon. Pra, për çfarë duhet të jetë xheloze zonja LVP? Jo shumë është përgjigjja. Dyshoj se Lisa rri duarkryq duke menduar për të tjerët që nuk po i shërbejnë më një qëllimi në jetën e saj.

Edhe pse Lisa nuk është tamam një personazh Rregullat e Vanderpompës më, ndërsa ish-punonjësit e saj janë rritur dhe kanë fluturuar në kafaz, ajo ende bën një përpjekje për t’u ulur për një takim, duke u siguruar që të gjithë ta dinë se ajo është ende fytyra e shfaqjes. Në ditët e sotme, Lisa ka gjëra më të rëndësishme për të bërë, si të jetë gjyshe dhe të mendojë ide të reja për të fituar para.

Nuk ka mundësi të jetë në shtëpi me një filxhan çaj, duke rrotulluar gishtat e mëdhenj dhe duke menduar se si mund të dalë fshehurazi përbindëshi me sy të gjelbër. Por Bethenny Frankel nuk e sheh kështu. Ish-ylli i Real Housewives of New York City mendon se LVP është xheloz për të. Por le ta kemi të qartë një gjë: Lisa Vanderpump definitivisht nuk është xheloze për Bethenny Frankel.

B ka ide

Në një episod të podcast-it të saj ReWives, Bethenny hodhi hipotezën se Lisa nuk ishte e lumtur me Rachel Leviss. Thelbi kryesor i argumentit të Bethenny është se pronari i SUR është i mërzitur që Rachel ndau historinë e saj në podcastin tjetër të Bethenny, Just B, në vend që të kthehej te Vanderpump Rules. Beth e quajti Lizën “të hidhur” dhe një viktimë të “xhelozisë epike”. Po, ajo nuk po përmbahet. Bethenny kishte shumë ndjenja për këtë çështje, duke thënë: “Më qaj një lumë. Ku do ta ndante historinë e saj? Në pompë? Për disa roze nga të cilat është shëruar dhe trauma? Unë nuk mendoj kështu.”

Bethenny mund të ketë vetëm një pikë. Ndoshta do të dukej sikur Rakela do të kthehej te ujqërit nëse do të kthehej në SUR. Bethenny e përshkroi mendimin e saj në shtëpi, duke vënë në dukje: “Më falni, jo keq që jemi ende të hidhur që Raquel, muaj më parë, erdhi në podkastin tim dhe është e emocionuar që e bëri.”

Lisa ka ende një punë

A mund të jetë që Bethenny, jo Lisa, është ajo që është pak xheloze? Dua të them, marrëdhënia e punës e Lizës me Bravo është ende e fortë, ndërsa Beth sapo ndezi zjarrin në çdo urë që kishte pasur ndonjëherë me rrjetin. Amvisa 90210 u largua me kushtet e saj dhe nuk u kthye më. Lisa ka një mori opsionesh kur bëhet fjalë që ajo të ketë ende një karrierë në biznesin e shfaqjes. Nëna e dy fëmijëve ka një spin-off të ri, The Valley dhe Vanderpump Villa. Ajo gjithashtu ka bërë Overserved dhe Vanderpump Dogs. Pra, repertori i saj është pak më i madh kur bëhet fjalë për TV sesa Bethenny.

Bethenny gjithashtu kishte pjesën e saj të mirë të spinoffs: Bethenny Getting Married, Bethenny & Fredrik dhe The Big Shot with Bethenny. Mirëpo, asnjëri nuk mori flakë ashtu si projektet e Lizës. Unë nuk mendoj se asnjëra nga gratë po lëndohet për para. Lisa mund të jetë më e suksesshmja, por unë duhet të shikoj numrat.

Rachel Kthehu

Mund të shihja që Lisa dhe pjesa tjetër e kastit të Vanderpump Rules ishin shumë të mërzitur që Rachel zgjodhi të hiqte një histori të madhe nga Sezoni 11. Megjithatë, nuk do të shkoja aq larg sa të besoja se Lisa në fakt ishte ende e zjarrtë për këtë çështje. Po, vlerësimet janë të mëdha në një biznes si ky, por gjithçka kthehet tek Lisa që nuk i intereson podkasti i kujt ishte ish-modelja, por fakti i thjeshtë që ajo u largua nga seriali i lartë dhe i thatë.

Do të them se premiera e sezonit 11 të Vanderpump Rules ishte e mërzitshme, kështu që ndoshta kishte nevojë për Rachel. Tom Sandoval mezi u filmua, Ariana Madix ishte i çmendur dhe pjesa tjetër e kastit thjesht u ul përreth si gunga në një trung. Unë mund ta kuptoj plotësisht pse të gjithë do të ishin pak të mërzitur me Rashelin duke i hequr, por unë nuk do të shkoja aq larg sa ta quaj dikë xheloz.

Ndoshta Bethenny thjesht po përpiqet ta bëjë përsëri të rëndësishme intervistën e saj me prishësin e shtëpisë. Por të gjithë jemi të lodhur nga afera. Dua të them, ndaloni përpjekjet për të realizuar Scandoval 2.0.