Pse Lindsay Hubbard nuk do të jetë kurrë një 'gruaja e Stepford'

Klea

Pse Lindsay Hubbard nuk do të jetë kurrë një 'gruaja e Stepford'

E dija episodin e javës së kaluar Shtëpi verore do të ishte një gjë e keqe kur dëgjova Lindsay Hubbard hije Carl Radke. Komenti i saj, “Unë mendoj se ai është gati të martohet; Thjesht nuk e di nëse ai është vërtet i përgatitur për t'u bërë një i rritur i plotë, “nuk ishte paralajmërim i mirë për fejesën e tyre. Ne e dimë që nga sezoni 1 që “Amish Floridian” është një fishekzjarre. Ajo i ka dhënë çdo mashkulli me të cilin është takuar ndonjëherë në emision një vrap për paratë e tij. Lindsay ka bërtitur për sanduiçe. Ajo kërkoi një prezantim në PowerPoint si një formë detyrash shtëpie. Linds madje i bërtiti Everett Weston se nuk i kishte thënë se kujt po i dërgonte mesazhe.

Është e drejtë të thuhet se Lindsay ka një listë të gjatë të asaj që ajo dëshiron nga një djalë. Dhe askush nuk e ka prerë ende. Por sipas mendimit tim modest, Lindsay mund të përballojë të jetë marramendëse. Ajo ka pritur tashmë 37 vjet, kështu që pse duhet të fillojë t'i lërë burrat të rrëshqasin tani?

Goditje e ulët, Linds

Në episodin e fundit të Summer House, Lindsay i bëri hije Carl-it dhe nuk mund të them se e fajësoj atë. Në fakt nuk e di se kush e ka fajin, por të dy nuk mund të komunikonin nëse jeta e tyre varej nga kjo.

Pas një tjetër debati të lodhshëm, Lindsay e humbi qetësinë. Me gjithë sinqeritetin, ndihet sikur Carl është tepër i ndjeshëm teksa i thotë Lindsay: “Ndihem shumë i emocionuar për diçka. E kuptoj nga vjen, por thjesht shpresoj për pak më shumë, 'Po, kjo është fantastike, unë jam këtu për t'ju ndihmuar në çdo mënyrë që mundem.' Dhe le të bëjmë një festë të mirë dhe të vazhdojmë përpara.” Dhe ndërsa Carl nuk ndjen se po kërkon shumë, Lindsay nuk është e gatshme të bëjë kompromis me shefin e saj të brendshëm b*tch.

Megjithatë, unë isha krenare për vajzën time që përsëriti ndjenjën e Karlit pa sinqeritet. Natyrisht, Carl nuk e vlerësoi dramatikën. Por Lindsay kishte një pikë kur ajo tha: “Për çfarë duhet të jem unë si 'yay'? Asgjë nuk është bërë.”

Lindsay u aktivizua

Mendoj se kushdo që jeton në Shtëpinë e Verës duhet të ketë mësuar prej kohësh të mos përpiqet të bëjë biseda serioze gjatë një feste apokalipsi. Por Lindsay u përpoq të ishte një e fejuar e mirë dhe e rishikoi diskutimin e mëparshëm. Lindsay nuk është një grua për t'i shtypur fjalët, pasi ajo vuri në dukje, “Unë dua të të ndihmoj të kuptosh se çfarë është më e mira për ty, por ti po më thua se po të marr në pyetje.” Zgjedhja e fjalëve nga Carl nuk ishte e shkëlqyeshme pasi ai i kërkoi gurusë së PR të ishte më “i butë dhe i ndjeshëm”. Megjithatë, mbiemrat e ofenduan rëndë, ndërsa ajo pyeti pse ai “vazhdimisht” i kërkoi asaj të ishte kështu.

Lindsay qëndroi në këmbë ndërsa kuptoi se Carl donte që ajo të ndryshonte gjithçka në personalitetin e saj. Pikërisht kur ishte gati të dilte nga biseda, ajo tha: “Fjala që unë mendoj se po kërkoni është se keni nevojë për një grua Stepford. Dhe unë kurrë nuk do të jem ai person. Ju po më kërkoni të jem dikush që nuk jam.”

Lindsay është një kalë i egër, jo një “grua e Stepford”

OG e Summer House nuk do të ndryshojë mënyrën se si ajo vepron në jetën e saj të përditshme vetëm sepse Carl ia kërkoi asaj. Kjo, për mendimin tim, është ajo që e bën Lindsay kaq tërheqëse si një yll televiziv i realitetit. Pronari i Hubb House do të jetë gjithmonë këshilltari dhe dijetar i biznesit. Ajo nuk është gati të shtrihet dhe të lejojë askënd, përfshirë ish të fejuarin e saj, të ecë mbi të.

Lindsay nuk do të jetë kurrë gruaja tipike e Stepford. Termi në të vërtetë nënkuptohet si një term nënçmues për një grua të nënshtruar dhe të urtë, e cila duket se përputhet verbërisht me një rol të modës së vjetër nënshtruese në marrëdhënien e saj me burrin e saj. Kjo nuk është dhe nuk do të jetë kurrë Lindsay. Ajo dëshiron më të mirën për ata që e rrethojnë, por jo në kurriz të zërit të saj.

Siç i vuri në dukje Ciara Miller-it nëse kjo është ajo që Carl dëshironte vërtet, ai “më mirë të bëjë shumë para për të mbështetur këtë gomar. Nëse doni që unë të jem memec në një lidhje, nuk jam unë.”