Pse Larsa's Soft Launch Break-Up me Marcus ishte një bombë

Klea

Pse Larsa’s Soft Launch Break-Up me Marcus ishte një bombë

Unë mund të kërcej në rrugët e Majamit për “Feel the Rush” pasi dëgjova gjatë Super Bowl të dielën se Larsa Pippen dhe Marcus Jordan e quajti heq dorë. Kishte diçka në lidhje me PDA-në e tyre tepër të ekzagjeruar që me të vërtetë më dha mendjen. Dua të them, unë e dua partnerin tim, por nëse ai do të largohet për pesë ditë, unë do të shkoj në një pushim spa, jo duke planifikuar një festë të mirëseardhjes në shtëpi. E kuptojmë, ju jeni të dashuruar, tani merrni pak ajër.

Gjatë marrëdhënies së tyre, Larsa u ngjit pas Marcusit sikur të ishte burimi i rinisë. Diferenca e tyre 16-vjeçare në moshë, ndërsa një gol i lartë për Larsën, dukej paksa i tepërt, edhe nëse Marcus ishte një shpirt i vjetër. Më pëlqen të mendoj se Amvise të vërteta të Majamit ylli mbante peng rininë e Marcus. Por me sinqeritet të plotë, epshi i tyre ndoshta sapo u shua. Por kush e dinte se do të kishte një lidhje më të përfolur se Taylor Swift dhe Travis Kelce në Super Bowl të dielën?

A ishte Larsa duke qenë e imët?

Nuk prisja asgjë më pak nga ish-BFF e klanit Kardashian kur ishte fjala për ndarjen e saj të pashmangshme me profesionistin e basketbollit. Fansat fillimisht filluan të vinin re se diçka nuk ishte në rregull kur llogaritë e Larsa dhe Marcus treguan një mik më pak. Doli që të dy nuk e ndiqnin njëri-tjetrin. E dhëna tjetër ishte kur Larsa postoi një Story në Instagram ku shkruhej, “A duhet që miqtë tuaj të anulojnë ish-in tuaj?” Poshtë tekstit ishte një sondazh, i cili aktualisht qëndron në 64% për po.

Thjesht do të vërej se Lisa Hochstein, RHOM BFF e Larsa-s, ende ndjek Marcus. Kështu bën edhe BFF-ja e saj e dytë, Kiki Barth. Unë do ta lë këtë informacion këtu; diskutojeni më poshtë. Larsa është përpjekur shumë ta mbajë emrin e saj të panjollosur, sidomos me divorcin nga Scottie Pippen. Megjithatë, prirem të besoj se Larsa nuk do ta kishte problem të ishte e imët si dreq nëse zemra e saj do të thyhej. Dua të them, sa vite të tjera ka vërtet ajo para se injeksionet e saj të fillojnë të zbehen?

A po përpiqej Larsa të fluturonte poshtë radarit?

Ka më shumë se gjasa që Larsa të mendonte se mund të fluturonte poshtë radarit me njoftimin e saj jashtëzakonisht të qetë. Por duket se ajo nuk e ka idenë se kush është baza e fansave të saj. Shikuesit Bravo tashmë ishin të mërzitur që shfaqjet e tyre të së dielës u shtynë një javë, dhe mbi të, loja e madhe e futbollit ishte e mërzitshme deri në tremujorin e katërt. Edhe reklamat na kishin në yawnsville dhe kontrollonin telefonat tanë. Tifozët e Bravo ishin të detyruar të pengoheshin në historinë e IG dhe të bënin kujdesin e tyre të duhur.

Plani i Larsa-s dështoi sepse llogaritë e fansave i kishin të gjitha informacionet brenda pak minutash, duke paralajmëruar këdo që mund të kishte humbur ndarjen. E kuptoj që futbolli nuk është forteja e Larsës (natyrisht, basketbolli është), por ajo duhet ta dinte se do të kishte shikues të mërzitur që lëvizin në internet.

Marcus po qëndron i ftohtë si një kastravec

Nga ana e tij, Marcus ka mbetur goxha mama për këtë çështje. Po, ai ka fshirë çdo foto në rrjetet e tij sociale që përfshinte Larsa-n, por ai ende nuk ka postuar ndonjë histori të fshehtë se si ai ose është zemërthyer ose duke jetuar beqarinë. Ndoshta, unë do të kisha shpresuar se ai ishte duke u bllokuar në shfaqjen e pjesës së parë të Usher. Zoti e di që isha.

Nga ana tjetër, Larsa thjesht nuk mund ta mbante veten pasi postoi një paralajmërim të fshehtë në Story-n e saj në Instagram, duke shkruar: “Burri që zgjidhni të jetë partneri juaj ndikon në gjithçka në jetën tuaj. Shëndeti juaj mendor, qetësia juaj shpirtërore, dashuria juaj brenda jush, lumturia juaj, si i kaloni tragjeditë, sukseset tuaja, si do të rriten fëmijët tuaj dhe shumë më tepër. Zgjidhni me mençuri.”

As Larsa dhe as Marcus nuk kanë folur për atë që shkaktoi ndarjen – apo e kanë pranuar në mënyrë specifike, për këtë çështje. Pra, jam kurioz se çfarë çoi në shfaqjen e flluskës së tyre të dashurisë. A mund ta kishte vënë vërtet Majkëll Xhordan këmbën, duke dashur një grua më të re për djalin e tij? Bota mund të mos e dijë kurrë. Por pyetja kryesore është, çfarë do të ndodhë me podcast-in?