Pse largimi i Robyn Dixon nga RHOP mund të jetë gjëja më e keqe

Klea

Pse largimi i Robyn Dixon nga RHOP mund të jetë gjëja më e keqe

Sezoni 8 i Amvise të vërteta të Potomac ka qenë mjaft fest snooze. Disa nga aktorët e OG dukej se po pushonin në dafinat e tyre. Ky sezon më ka lodhur mes një grindjeje qesharake, mungesës së divorcit të Ashley Darby dhe përdorimit të tepruar të një katrori trekëndësh nga Candiace Dillard Bassett. Më mungojnë ditët e vjetra kur banditët sy jeshilë bënin kërdinë. Në vend të kësaj, këtë herë më dhanë një qëndrim shumë të rezervuar Robyn Dixon. Thashethemet u përhapën këtë javë se nëna e dy fëmijëve po gërmonte lulet e saj të qershisë dhe po largohej nga ekskluziviteti. Por unë mendoj se do të ishte një gabim, dhe ja pse.

Robyn është i dashur

Do t'i jap gjithmonë një amvise Bravo një shans të dytë pas një sezoni të dobët. Përveç kësaj, Robyn është ai që na dha fjalët e pavdekshme, “Jam shumë i lumtur që Juan Dixon nuk është këtu tani.” Megjithatë, pas nëntë sezonesh, The Jasmine Brand po raporton se OG është jashtë. Lajmi nuk është zyrtar, por media raportoi gjithashtu se Robyn mund të jetë një yll i ftuar në episodet e ardhshme dhe mund të konsiderojë kthimin me kohë të plotë. Robyn pati një sezon të diskutueshëm pasi ajo mbajti shumicën e letrave të saj afër gjoksit.

Tifozët si unë nuk ishin të kënaqur që fjala në rrugë ishte se Juan Dixon ishte vërejtur jashtë dhe rreth e rrotull. Robyn refuzoi të trajtonte çështjet e saj martesore dhe në vend të kësaj mori çdo informacion që ajo zgjodhi të ndante në podkastin e saj. Jo mirë. Por që Robyn thjesht ta paketonte dhe të largohej do të ishte një mërzitje për serialin. Po, ajo ka qenë dembelë këto sezonet e fundit, por besoj se shton shumë më tepër sesa i jepet merita.

Robyn është mbretëreshë

Robin është trëndafili im. Ajo është e zgjuar, punëtore, nuk i llaston fëmijët e saj, është lojë për asgjë, tepër e fortë, por e hapur dhe autentike për atë që po kalon (shumicën e kohës), e mrekullueshme dhe ka një estetikë të vogël. Që nga sezoni 1, ajo ka qenë një nga të preferuarat e mia. Kështu që njerëzit mund të argumentojnë se me kalimin e kohës, Robyn u bë i mërzitshëm, por më dëgjoni. Real Housewives of Potomac është PLOTË me një personalitet të tipit “Unë jam një yll”, dhe unë do të argumentoja se Robyn është një frymë e ajrit të pastër. Gjithashtu mendoj se është e rrallë që shikuesit të shohin një miqësi të vërtetë në ekskluzivitet, siç është marrëdhënia e saj dhe Gizelle Bryant. Edhe nëse nuk ju pëlqen, Robyn i ka qëndruar pak a shumë besnike personit që ka qenë gjithmonë.

Për më shumë se gjysmën e serialit, jeta e Robyn ka qenë një pikë qendrore për historinë. Po, gjërat e Juan nuk shtohen gjithmonë dhe ish-lojtari i NBA-së jep disa viza të çuditshme AF, por unë gjithashtu mendoj se gratë u përpoqën t'i bënin çështjet martesore të Robyn-it një gjë kur nuk ishte. Robyn është e përsosur për shkak të historisë së saj me shumicën e OG-ve. Kimia e Robyn në ekran me gratë është ajo që më bën të shikoj shfaqjen, jo ndeshja e saj me Juan.

Robyn bën pyetje

Edhe pse Robyn mund të ketë harruar t'i bëjë vetes disa nga ato pyetje të vështira, ajo kurrë nuk e ka pasur problem ta përziejë atë me gratë dhe të sfidojë historitë e tyre. Robyn ka të bëjë me përgjegjësinë për njerëzit e tjerë, dhe ndërkohë që e fut në telashe, unë jetoj për leximet e saj. Robyn është regjistruesi rezident dhe i pëlqen të kapë gratë e tjera duke u futur në betejat e tyre. Dreq, disa nga pamjet më të mira kanë ardhur nga kamera e dorës së Robyn.

Robyn duke u veshur si pica për të ekspozuar Karen Huger do të jetojë përgjithmonë pa qira në kokën time. Ndërveprimi i saj është si një skeç komedie, dhe ajo i jep gjallëri shfaqjes. Robyn, Gizelle dhe Karen janë aq rehat para kamerës saqë nëse njëri prej tyre vendos të largohet, shfaqja nuk do të ketë këmbë për të qëndruar. Robyn është një pjesë e motrës, kështu që nëse dikush shkon, do të ndihet çuditshëm.

Real Housewives of Potomac mund të transmetohet në Peacock.