Kylie Jenner dhe Timothée Chalamet e bëjnë publike romancën

Klea

Pse Kylie Jenner dhe Timothée Chalamet janë një ndeshje e tmerrshme

Pra, këtu është ndoshta një opinion jopopullor – unë nuk jam një fans i tij Kylie Jenner. Sipas mendimit tim modest, ajo ka talent të kufizuar, përqafon kulturën e rreme të bukurisë, tregon pak respekt dhe sinqerisht u bë e famshme fjalë për fjalë pas motrës së saj më të madhe, kasetës seksi të Kim Kardashian me Ray J. Në vitin 2020, asaj iu hoq nga Forbes Titulli i miliarderes më të re, ndërsa dokumentet tregonin rrjetën e saj të gënjeshtrave. Së bashku me jetën e saj të punës, jeta personale e Kylie ka parë shumë ulje-ngritje.

Nga Tyga te Travis Scott, Kylie ka lënë pas vetes një grumbull bagazhesh emocionale. Dy fëmijë, dhe ajo tani duket se po kërkon një partner më të qëndrueshëm. Së fundmi, Kylie është lidhur në mënyrë romantike me aktorin Timothée Chalamet, dhe të dy janë parë duke u qetësuar në ngjarje të shumta. Fansat presin me frymë të heshtur për të parë se deri ku shkon kjo marrëdhënie apo nëse do të rrëzohet dhe do të digjet si të tjerët.

Planifikimi i dashurisë

Më quani romantik, por shpresoj që të dy do të funksionojnë. Të dyja janë të suksesshme më vete. Kylie ka markën e saj të grimit, ndërsa Timothée ka gjetur sukses në fushën e aktrimit. Falë disa roleve kryesore në Call Me By Your Name dhe Ladybird, Timothée nuk ka qenë vetëm në radarët e shikuesve të filmave, por edhe në listën e burrave të njohur në Tinsel Town. Por me ardhjen e Wonka-s dhe shtypjen e paraqitjeve për t’i mbajtur, shumë pyesin nëse dy zogjtë e dashurisë do të kenë kohë për njëri-tjetrin.

Kylie është nënë e dy fëmijëve, një biznesmene dhe ende në kontratë për të filmuar shfaqjen familjare, The Kardashians. Balancimi i të gjitha këtyre angazhimeve mund të jetë një tendosje në marrëdhënien e tyre të lulëzuar. Timothée gjithashtu jeton në New York City, ndërsa shtëpia e Kylie është në Los Angeles. Do të duhej të kishte shumë udhëtime mes të dyve për t’u takuar për takimin e natës.

Të dy kanë të kaluar

Me mirësjellje të Hulu

Timothée nuk është i panjohur për t’u zgjuar me një fytyrë të bukur. Para se të lidhej me Kylie në prill, aktori ishte në lidhje me Lily-Rose Depp, Eiza Gonzalez dhe Lourdes Leon. Vajza e Madonna-s ndoqi të njëjtën shkollë të mesme në Nju Jork si Timothée në vitin 2013, dhe megjithëse lidhja ishte jetëshkurtër, të dyja duket se kanë respekt të ndërsjellë për njëri-tjetrin. Në vitin 2018, ai ishte i lidhur me Lily-Rose, por sërish romanca e tyre ishte e shkurtër.

Lidhja e parë e vërtetë e Kylie filloi në moshën 17-vjeçare kur ajo u takua me Tyga-n ndërsa ai ishte i fejuar me Blac Chyna-n në vitin 2014. Vetëm disa ditë më vonë, Tyga e anuloi dasmën e tij në një kthesë tronditëse. Tyga shpesh i dhuronte Kylie sende luksi, por të dy nuk ia dolën dot. Marrëdhënia tjetër e rëndësishme e Kylie nuk do të vinte derisa ajo u takua me Travis në vitin 2018. Të dy patën një histori të stuhishme dashurie që përsëri përfundoi pas vitesh lidhjesh pa ndërprerje.

Privat vs Publik

Kylie Jenner
Dimitrios Kambouris/Getty Images për Muzeun Met/Vogue

Kylie dhe Timothée duket se jetojnë stile jetese shumë të ndryshme, pasi Kylie është më publik, ndërsa aktori preferon ta mbajë jetën e tij personale në fund. Timothée ka përmendur shpesh në intervista se ndihet i gjykuar intensivisht për shkak të presioneve të mediave sociale.

Gjatë bisedës me W Magazine, aktori vuri në dukje se si fjala “date” e frikësoi atë, duke thënë: “Data është një fjalë shumë e frikshme sepse atëherë ai kontekst është krijuar. Gjithmonë mund të shohësh njerëz në sjellje të hershme.” Por aktori Wonka mund të jetë vërtet një romantik pasi më vonë i tha Vogue Paris, “Kur dashuron, dua tërësisht. Dashuroni pa turp.”

Kylie është së pari nënë

Kardashianet
Foto Kredia: Hulu

Në më shumë se një rast Kylie e ka bërë të qartë se është nënë mbi të gjitha. Ndërsa kjo është një mantër e bukur, linja e të menduarit mund të shqetësojë një burrë që po përpiqet të tërheqë Kylie. Vënia e fëmijëve në radhë të parë mund të nënkuptojë kohë më pak cilësore me Timothée, e cila mund të variojë nga netët e anuluara të takimeve deri tek mungesa e dashurisë. Edhe pse Timothée nuk na duket si tip xheloz, çdo person i injoruar në një lidhje përfundimisht do të mërzitej duke u vënë vazhdimisht në flagrancë.

Mjerisht, ne nuk e shohim që kjo marrëdhënie të funksionojë. Timothée në fakt duket si i ëmbël dhe i vërtetë, por nëse klani Kardashian e kapin ndonjëherë atë, gjithçka mund të ndryshojë. Ndryshe nga mbreti Midas, kur bëhet fjalë për marrëdhëniet, gjithçka që prek familja definitivisht nuk kthehet në ar. Pra, vrapo Timothée dhe vrapo larg.