Pse Kyle Cooke Duke qenë djali i luleve të Carl Radke është i çalë

Klea

Pse Kyle Cooke Duke qenë djali i luleve të Carl Radke është i çalë

Unë jam një fans i madh i themeluesit të Loverboy Kyle Cooke. Shtëpi verore nuk do të ishte shfaqja që është pa 41-vjeçarin 41-vjeçar dhe përgjithmonë njujorkez të goditur nga sindroma Peter Pan. Edhe pse Kyle ka qenë paksa i egër, ai ka qenë gjithmonë një shok i mirë. Kyle duket se ka ndjeshmëri për betejat e dhomës së tij. Ndonjëherë, Kyle nuk është i shkëlqyeshëm për t'u hapur në lidhje me emocionet e tij. Por në pjesën më të madhe, ai është rritur dhe tani i beson shumë nga betejat e tij Paige DeSorbo.

Por pas episodit të fundit të Shtëpisë Verore, unë kam mbetur duke kruar kokën, duke pyetur, është Karl Radke me të vërtetë? A është kjo një gjë që burrat e rritur kërkojnë të bëjnë miqtë e tyre të rritur? Nëse do të isha Kyle, do të preferoja të më thoshin vetëm falje, nuk je në dasmë. Me fjalët e Paige, “Kjo është e çmendur. Unë as nuk do të shkoja. Unë do t'i kisha goditur Carl në fytyrë nëse ai do të më thoshte këtë.”

Carl drejtoi dasmën e Kyle

Gjatë Hamptons 500 Carl dha lajmin se Kyle mezi do të ishte në dasmë. Kur u lëshuan fjalët se Kyle ishte ulur në një djalë lulesh, Kyle dukej i tronditur, ashtu siç duhej. Ai u përpoq të bënte një shaka, duke theksuar se do të ishte ai dhe dy modele. Qartë i mërzitur, ai nuk mundi të përmbahej nga pyetja: “Më lejoni t'ju pyes, pra ju keni dhëndër, por unë nuk jam dhëndër?” Në fakt, dhëndri konfirmoi se shoku i tij dikur më i mirë nuk do të ishte në dasmë. Sipas Carl, “Lindsay nuk donte që Kyle të bëhej dhëndër”. Arsyeja; Kyle duke folur keq për marrëdhënien e tyre. Sa shpejt harrojmë që Carl në të vërtetë drejtoi dasmën e Kyle në 2021 me Amanda Batula.

Carl ia shton fyerjen lëndimit

Sinqerisht, u mërzita. Zvogëlimi ishte një ndjenjë bruto, e tepruar e egos, veçanërisht pas gjithë asaj që Kyle ka bërë për Carl. Ish-punonjësi i Loverboy vuri në dukje: “Unë dua Kyle atje, por gjithashtu duhet të luaj top me gruan time.” Jo, Karl, ti jo. Jo kur ish i fejuari juaj po sillet si Mbretëresha e Zemrave, duke shkuar përreth duke bërtitur: “Hapi kokat e tyre”. Mënyra se si Carl tha djali i luleve me tonin e tij tallës ishte mënyra e Karlit për ta detyruar situatën të ishte më e çuditshme nga ç'duhej. Nëse Carl vërtet donte që Kyle të ishte dhëndërri, ai duhet të kishte pasur një bisedë reale me Lindsay.

Një pjesë e imja ndjehej sikur Karli po i futte fjalët në gojë Lindsay. Sidomos kur përpiqet të shpjegojë zgjedhjen e tij. Pikërisht atëherë fillova të pyesja se sa të ligjshme ishin akuzat kundër Lindsay. A u filmuan shumica e rrëfimtarëve të tij pas ndarjes? Nëse po, pse të mos pranojmë se ai gjithashtu nuk donte që Kyle t'i qëndronte pranë? E gjithë biseda me themeluesin e Loverboy u ndje e ashpër. A po merrte vërtet Carl një moment për të futur ngadalë thikën te Kyle në lidhje me miqësinë e tyre?

Kyle është një mik i mirë

Kur bëhet fjalë për Carl, Kyle i hodhi një litar shpëtimi kur erdhi puna për ta lënë të punonte për Loverboy. Nuk kemi harruar që ai është shkarkuar disa herë më parë. Kyle nuk donte ta shihte shokun e tij më të mirë të luftonte. Kyle dëshmoi drejtpërdrejt mungesën e etikës së punës së Carl; ai e dinte se Karlit i duhej vetëm dikush që të besonte në të. Pa dyshim, Carl u bë një person më i mirë kur punoi në Loverboy. Ndihet shumë sikur Carl kafshoi dorën që e ushqente.

Kyle është gjithmonë i shkëlqyeshëm për t'i bërë të gjithë të ndihen të përfshirë dhe të respektuar brenda shtëpisë, përfshirë Karlin. Ai është i pari që poston një thirrje për ditëlindje për të gjithë. Kyle mund të mos jetë gjithmonë më i pjekuri, por ai është padyshim një mik i mrekullueshëm për ta pasur në krah. Nëse do të isha një grua bastesh, do të mendoja se Kyle do të ndjehej pak i përfituar. Unë jam ende i mahnitur që Carl kishte guximin të bënte të vetmin djalë për të dhënë shanset e tij të shumta për një ulje. Kyle të punësoi në kompaninë e tij kur askush nuk të merrte si djalë lulesh. Oh, Kyle, kjo duhet të lëndojë!

Por Kyle e mori lajmin si një kampion. Duke thënë: “A ndihet si një ulje e vogël që vjen nga njeriu më i mirë dhe zyrtari në dasmën time? Po. Por në fund të fundit ai ka nevojë për mbështetjen time. Unë nuk do të vë në dyshim asgjë. Unë do të jem djali më i mirë i luleve që ai ka parë ndonjëherë.” Ti je njeri më i mirë se unë, sepse do ta kisha djegur këtë urë me lëng më të lehtë.