Kate Chastain

Klea

Pse kthimi i Kate Chastain në ‘Tradhtarët’ ishte një GABIME E MADH!

Pse kthimi i Kate Chastain në ‘Tradhtarët’ ishte një GABIME E MADH!

Poshtë kuvertës shap, Kate Chastainështë rikthyer për të konkurruar Sezoni 2 i Tradhtarëtnë një kthesë komploti askush nuk e pa të vinte.

Vendimi për të sjellë Kate Chastain kthehu tek ‘Tradhtarët ka ngjallur një debat të konsiderueshëm, me shumë fansa dhe kritikë që vënë në dyshim këtë veprim. Pavarësisht popullaritetit të saj dhe gjurmës së pamohueshme që ajo ka lënë në TV realitet, duke e rifutur Kate në përzierje ka ngritur shqetësime për drejtimin e shfaqjes, përkushtimin e tij ndaj inovacionit dhe nën hijen e talenteve të reja.

Kate Chastain

Konkursi, i cili zhvillohet në një kështjellë në Skoci, përfshin të zgjedhur në mënyrë të fshehtë Tradhtarët të cilët vrasin një garues, të quajtur Besnik, çdo natë. Besimtarët mblidhen më vonë në përpjekje për të identifikuar Tradhtarët dhe votojini jashtë loje. Nese nje Tradhtar arrin në vijën e finishit, ata marrin në shtëpi një çmim prej 250 mijë dollarësh. Çdo besimtar që shkon në distancë e ndan shpërblimin.

Kate Chastain

Gjatë premierës së shfaqjes (Sezoni i parë), Katei cili shpesh akuzohej se ishte a Tradhtarishte garuesi i fundit i eliminuar përpara episodit final.

Prezantuesi, Alan Cumming, e shtrembëroi narrativën gjatë episodit të pestë, kur riktheu ish-yllin e Bravo si një Besnik i rikthyer. Grupi u njoftua se Kate mund të jetë gjithashtu një Tradhtarduke komplikuar sfidën psikologjike.

Kate Chastain

I gjithë kasti i sezonit të parë fillimisht donte të hiqte Kate për arsye të ndryshme, sipas Cumming.

“Sepse dua të them se ata janë të tillë, është si Zoti i mizave. Ata kanë një mentalitet të vogël dhe kur ajo…ajo ishte pak kurvë për një kohë në fillim. Unë mendoj se ata të gjithë e kthyen atë për arsye të gabuara.” Cumming shpjeguar gjatë një paraqitje në “Shikoni çfarë ndodh drejtpërdrejt,” kur u pyet pse Kate kishte një objektiv në shpinë gjatë sezonit të parë.

Ai u tall: “Më duket qesharake”.

Kate Chastain

Shumica besojnë se një veteran i “Tradhtarëve” që ndryshon dinamikën e kastit mund të jetë vetëm i dobishëm, pasi asnjë Besnik nuk ka qenë në gjendje të identifikojë dhe dëbojë një Tradhtar deri më tani.

Kate filloi me zhurmë kur u ul në tryezën e rrumbullakët.

Ajo pyeti grupin: “Më tregoni gjithçka! Kë urrejmë ne?”

Kate Chastain

Kate përsëriti rolin e saj për Sezonin 2 në një vend rrëfimi, duke deklaruar se ajo ishte sjellë në “f-k deri disa s-t”.

Ajo shtoi: “Më pëlqen një tryezë e rrumbullakët. Më pëlqen komunikimi. E dua dramën. Më pëlqen të flas keq.”

Kate solli nxehtësinë në tryezat e rrumbullakëta të Sezonit të Parë, pasi ajo kërkonte rregullisht që të dëbohej konkurrentja. Tradhtarët nuk u pajtuan, pasi zgjuarsia e saj e mprehtë dhe personaliteti i fortë rezultuan të ishin një pasuri e vlefshme për grupin.

Kate Chastain

Kate i tha People për rikthimin e saj të befasishëm – “Ajo që e bën kaq emocionues kthimin tim te The Traitors është se askush nuk e pa atë të vinte … përfshirë edhe mua! Unë isha i gatshëm t’i jepja një tjetër lojë, sepse e dija se kasti i këtij viti ishte i mbushur me kaq shumë personalitete të mëdha dhe argëtuese.”

Ajo shtoi: “Dhe le ta pranojmë: kur Alan Cumming ju fton të ktheheni në kështjellën e tij, ju shkoni!”

Shumica e fansave nuk e vlerësuan e Kate qasje dhe sens humori të thatë, pavarësisht Kate duke lundruar me besim në tryezën e saj të parë. Një person shkroi: “Seriozisht? Rikthimi i Kate më ka shkatërruar plotësisht Tradhtarët. Kishte kaq shumë fytyra të freskëta për t’u marrë parasysh!”

Kate Chastain

Një tjetër ndau: “Gabim i madh që e ktheu Kate. Është sikur drejtuesit e shfaqjes nuk kanë ide të reja. Zhgënjyes!”

Dikush tha: “Kthimi i Kate Chastain në ‘Tradhtarët’ duket thjesht si një hap prapa. Është koha për të ecur përpara dhe për të sjellë talente të reja.”

Një tjetër fanse komentoi: “Jo i kënaqur me rikthimin e Kate. Ajo lë në hije konkurrentët e tjerë dhe e bën shfaqjen të parashikueshme.”

Kate Chastain

Dhe dikush tjetër kritikoi “Kate përsëri? Ka një botë të tërë personalitetesh atje, por ne jemi të mbërthyer në një lak. E humba pikën shumë herë.”

Tradhtarët aktualisht po transmetohet në Peacock.