Pse Kim Richards nuk e dinte nëse Kyle duhet të merrte pjesë në dasmën e fëmijës

Klea

Pse Kim Richards nuk e dinte nëse Kyle duhet të merrte pjesë në dasmën e fëmijës

Marrëdhëniet familjare mund të jenë të vështira. Vetëm për shkak se ju ndani gjak nuk do të thotë që ju gjithmonë shikoni sy më sy në çdo gjë. Personalitetet ende mund të përplasen, edhe pse e doni njëri-tjetrin.

Në sezonin 13, Episodi 10 i The Real Housewives of Beverly Hills, Kim Richards bëri një vizitë te motra e saj Kyle Richards. Ndërsa flisnin për martesën e ardhshme të vajzës së Kim, ajo dhe Kyle filluan një diskutim për motrën e tyre të madhe Kathy Hilton.

Kim nuk donte që dita e madhe e Whitney të prishej nga ndonjë dramë e pazgjidhur familjare. “Unë mendoj se ajo që po them është se nuk dua që dikush të vijë atje që nuk është në një vend të mirë me dikë,” shtoi Kim. Ishte shumë e qartë se ajo i referohej çështjeve të Kyle dhe Kathy.

“Unë nuk po luftoj”

Edhe pse Kathy kërkoi falje për gjithçka që ndodhi në sezonin 12, Kyle ende ndjeu se mban inat dhe nuk merr kurrë përgjegjësi. “Kur Keti erdhi në shtëpinë time atë ditë për shkak të asaj që ndodhi në Aspen,” tha Kyle në një rrëfim, “Unë me të vërtetë doja të pranoja faljen dhe … të vazhdoja. Por ishte sjellja pasi ajo me të vërtetë më tregoi se nuk i vinte shumë keq.”

“Natyrisht që nuk e kam parë Kathy-n [except for] në festën e Elton John Oscar-it, – i shpjegoi Kyle Kim-it, – por unë do të isha gjithmonë i sjellshëm, gjithmonë i sjellshëm … nuk po luftoj.

“Unë jam këtu vetëm sepse të dua dhe e dua atë dhe dua që kjo të funksionojë,” u përgjigj Kim. “Më mungojnë familja ime … drekat tona … barbekju-të tona. Më mungon argëtimi ynë së bashku si familje.”

Kyle ka frikë të lërë Kethin të kthehet brenda

“Por, çka nëse nuk e dua atë marrëdhënie?” Kyle e pyeti motrën e saj. “Dua të them, padyshim nëse Kathy do të merrte përgjegjësi dhe do të më kontaktonte, do të ishte e sinqertë dhe do të dëshironte të riparonte marrëdhënien tonë, unë do të isha 100 për qind e hapur për këtë. Unë thjesht nuk jam i gatshëm të keqtrajtohem… kam frikë ta lë të kthehet brenda.”

“[But] nëse as nuk përpiqesh, atëherë do të shkosh deri në fund të jetës tënde dhe nuk do ta dish kurrë”, tha Kim.

“Dhe unë do t’ju them një gjë,” vazhdoi Kim, duke u emocionuar, “Mami nuk donte kurrë gjëra të tilla. Ajo ishte e gjitha për ne që të rrinim së bashku. Miqtë vijnë e shkojnë dhe njerëzit vijnë e shkojnë, por familja qëndron. Dhe kjo ishte mami. Dhe unë e kuptoj atë tani më shumë se kurrë.”

Në fund, të dy Kyle dhe Kathy morën pjesë në dasmën e Whitney, së bashku me familjet e tyre. Dhe motrat dukej se e kishin shëruar marrëdhënien e tyre (për momentin).

Në BravoCon, Kyle tha për marrëdhënien e saj me Kathy, “Ne jemi të shkëlqyer, falë Zotit. E dini, ne jemi shumë mirë. Ne flasim çdo ditë.”

Real Housewives of Beverly Hills transmetohet të mërkurën në 8/7c në Bravo.