Kevin Hart

Klea

Pse Kevin Hart arrestohet në trend në të gjithë internetin?

Pse Kevin Hart arrestohet në trend në të gjithë internetin?

Aktori dhe humoristi Kevin Hart Së fundmi është bërë një sensacion viral pas thashethemeve që qarkulluan në rrjetet sociale për arrestimin e tij. Megjithatë, pavarësisht këtyre pretendimeve, aktori i dashur 44-vjeçar mbetet i pafajshëm. Rezulton se një tjetër person që ka të njëjtin emër me të është personi aktual i arrestuar.

Kevin Hart

Lindur më 6 korrik 1979, në Filadelfia, Pensilvani, Kevin Hart fillimisht fitoi njohje përmes komedisë së tij stand-up, duke triumfuar në konkurse të shumta përpara se të lërë gjurmë në botën e filmit dhe televizionit.

Pas performancës së tij të parë në një rol të përsëritur në serialin televiziv të vitit 2011 “Udeklaruar”, karriera e Hart u ngrit në qiell, duke çuar në rolet kryesore në një varg hitesh të suksesshme.

Kevin Hart

Ndër filmat e tij të shquar janë Ride Along (2014), Get Hard (2015), Central Intelligence (2016) dhe Ride Along 2 (2016). Për më tepër, Hart ua ka dhënë zërin e tij personazheve në ekskluzivitetin e filmit The Secret Life of Pets dhe ka qenë një lojtar kryesor në ekskluzivitetin e filmit Jumanji. Ndërkohë, aftësia e tij komike vazhdon të shkëlqejë përmes publikimit të pesë albumeve stand-up.

Në njohje të ndikimit dhe ndikimit të tij, Hart u emërua në listën e vlerësuar të revistës Time të 100 njerëzve më me ndikim në botë në vitin 2015.

Kevin Hart

Duke e zgjeruar më tej shtrirjen e tij, në vitin 2017, Hart lançoi Laugh Out Loud Network, një shërbim abonimi për transmetim video në bashkëpunim me Lionsgate.

Jeta personale e Hart gjithashtu ka tërhequr vëmendje. Ai ka qenë i martuar më parë me Torrei Hart nga viti 2003 deri në vitin 2011, me të cilin ka dy fëmijë. Në vitin 2016, Hart shkëmbeu betimet me gruan e tij të dytë, Eniko Parrish, dhe ata gjithashtu janë prindër krenarë të dy fëmijëve së bashku.

Celebrity Net Worth vlerëson se pasuria totale e Hart është 450 milionë dollarë.

Kevin Hart

Megjithatë, lajmet e fundit për arrestimin e Kevin Hart kanë shkaktuar konfuzion në internet. Një tjetër individ me të njëjtin emër, nga Central Valley, është akuzuar për vrasjen e 65-vjeçares Jackie Robinson në Seaside, siç raporton Super Fest.

Ndërsa fansat e humoristit shprehën shqetësime për lajmet në trend, është e rëndësishme të sqarohet se artisti i njohur Kevin Hart nuk është i lidhur me këtë incident.

Kevin Hart

Sidoqoftë, është thelbësore të bëhet dallimi midis individit të akuzuar dhe humoristit të njohur. Hart është përballur më parë me çështje ligjore, veçanërisht në prill të vitit 2013, kur ai u arrestua me dyshimin se po drejtonte nën ndikim pas një përplasjeje me një kamion cisternë në një autostradë të Kalifornisë Jugore. Pas një deklarate për mospajtim për një akuzë të drejtimit të mjetit nën ndikimin e alkoolit, Hart mori tre vjet provë.