Pse Kenia Moore nuk kthehet në RHOA është një veprim i keq

Klea

Pse Kenia Moore nuk kthehet në RHOA është një veprim i keq

Që nga sezoni 5, Kenia Moore ka qenë një element kryesor në Amvise të vërteta të Atlantës. Nëna e një fëmije na ka dhuruar momente si “Twirl” dhe “Gone with the Wind fabulous!” Kështu që ndihet keq të mendosh se Kenia nuk do të marrë pjesë në Sezonin 16. Kjo është gruaja që solli një brirë demi dhe skeptër në një ribashkim. Kush nuk e vlerëson një mbështetëse të mirë? E keqja e ATL-së përqafoi veçoritë e saj dhe i përdori ato në avantazhin e saj. Edhe pse jo gjithmonë bënte miq, ajo u bë për TV të mirë. Pra, nuk mund të mos pyes veten nëse Bravo po bën një gabim të madh duke e lënë të shkojë.

Kenia Moore është dramën

Të gjithë në Real Housewives of Atlanta kishin një rol për të luajtur. Kandi Burruss ishte i niveluar, i shtyrë. Marlo Hampton ishte ‘miku i’. Shereé Whitfield ishte ai që pyeti: “Kush do të më kontrollojë mua?” Dhe Kenia. Epo, Kenia ishte ajo që ofroi argëtim televiziv. Ajo punësoi një grup marshimi për të rrëzuar lëshimin e parukeve të Marlo. Aktorja as nuk u largua kur provokoi Porsha Williams. Ajo flirtoi me Apollo Nidën. Dhe ajo tregoi çdo marrëdhënie para kamerave.

Gruaja ishte një minierë ari dhe, sinqerisht, një gjeni i keq. Ish-mbretëresha e konkursit do të bënte një bisedë me aktorët e saj dhe ajo mund t’i kuptonte ata si në fund të dorës. Kjo është një superfuqi. Kenia mund të futet nën lëkurën e dikujt pa shkuar shumë poshtë brezit. Megjithëse disa nga sulmet e saj ishin të dyshimta, shumica ishin thjesht hije intensive. Dhe për këtë, unë them t’i hedhin zonjat një ombrellë!

Kenia është zakonisht në anën e duhur të historisë

Ka momente të shumta kur fansat mund të kenë vënë në pikëpyetje goditjen e Kenias, por ajo gjithmonë kishte të drejtë. Merrni problemet e saj me Porsha dhe Phaedra Parks. Pasi nuk u pajtua për një video fitnesi, Kenia u largua nga projekti. Megjithatë, Frick dhe Frack përfunduan duke ndërtuar një nga gënjeshtrat më të tmerrshme në historinë e Real Housewives.

Kenia gjithashtu nuk shkoi kurrë mirë me Kim Zolciak. Kështu, kur ribashkimi i sezonit 10 tregoi grupin e aktorëve që u mblodhën kundër Kimit për racizmin e saj të supozuar, tregoi se Kenia mund t’i lexonte këto zonja si një libër të hapur edhe një herë. Sezoni në fjalë tregoi se Kim e quajti NeNe Leakes “të sëmurë dhe të neveritshëm” për të jetuar në një “fole buburreci”. Kenia dhe gratë e tjera i kishin shpjeguar Kimit se termi ndihej i motivuar racialisht dhe kishte implikime kulturore.

Gjatë ribashkimit më të fundit të sezonit 15, Kenia kontrolloi Ralph Pittman me qetësi dhe heshtje. Gjatë gjithë sezonit, Ralph bëri një performancë të këndshme, duke përfshirë një zë të butë. Por të gjithë e dinin që burri nuk e kishte respektuar gruan e tij dhe e kishte tradhtuar. Mënyra se si Kenia e bëri atë menjëherë në fytyrën e tij të vogël të vetëkënaqur ishte gjithçka.

Bravo tha më pak për Kenia Moore

Kenia u pezullua kohët e fundit nga xhirimet e sezonit 16 pasi dyshohet se dekoroi hapjen madhështore të saj në Kenya Hair Spa me foto të zmadhuara të të resë Brittany Eady duke i dhënë seks oral një burri misterioz. Megjithatë, vetëm disa ditë më vonë, u zbulua se nëna e një fëmije ishte pushuar nga puna nga Real Housewives of Atlanta. Fansat e zemëruar kishin akuzuar Kenian për pjesëmarrje në pornografi hakmarrëse, por ish-zonja e shtëpisë i mohoi akuzat.

Në postimin e mediave sociale, Kenia shkroi: “Unë kurrë nuk do të përfshihesha në pornografi hakmarrëse; Unë kurrë nuk kam shpërndarë imazhe private ose pamje të askujt, as nuk kam kërkuar imazhe në pronësi të të tjerëve për t’i përdorur për të kërcënuar ose shantazhuar. Unë kam qenë gjithmonë i justifikuar. Nuk mund të flas për STORY edhe me njerëz që mbjellin lajme të rreme.” Bravo nuk ka treguar se si do të ndikojë largimi i Kenias në sezonin e ri. Xhirimet për sezonin 16 ishin në ditët e para, kështu që mund të ishte e mundur që rrjeti ta ndërpresë atë plotësisht, duke u siguruar që të mos ketë skena me ajrin e saj. Kenia i ka gjithmonë faturat e saj, ndaj si fanse më intereson se si e vërteton pafajësinë e saj.

E kam parë gjithmonë Kenian si një horr dashamirës, ​​Anakin Skywalker i Real Housewives të Atlantës. Kështu që shpresoj që Forca të jetë me të sepse do të më mungojë Kenia në ekranin tim të vogël.

Transmetoni sezonet e mëparshme të RHOA me Kenia në Peacock.