Pse kënga e Krishtlindjeve e Lalës dhe Scheanës është gjithçka që u duhet fansave

Klea

Pse kënga e Krishtlindjeve e Lalës dhe Scheanës është gjithçka që u duhet fansave

Kush e dinte gjithçka që më duhej për të ndier gëzimin e festave ishte një këngë e thjeshtë por tërheqëse nga Rregullat e Vanderpompës yjet Lala Kent dhe Scheana Shay? Sezoni 11 është gati të zbukurojë ekranet tona menjëherë pas Vitit të Ri. Historia do të jetë e rëndë, kështu që është mirë që dy nënat të shtojnë pak mendjelehtësi përpara se sezoni i ri të bjerë.

Të dy Lala dhe Scheana kanë pasur pjesën e tyre të dramës, kështu që është mjaft e zgjuar që të dy u bashkuan për të tallur skandalet e 12 muajve të fundit dhe për të fituar pak para nga kohërat e tyre të trazuara. Edhe pse kënga e Lalës dhe Scheanës, “Christmas Slay”, mund të mos jetë aq klasike sa “White Christmas”, është padyshim një mrekulli me një goditje që nuk do ta shqetësoj ta dëgjoj çdo sezon festash. Xhingulli i Krishtlindjeve është një bop, ashtu si “Mollët” dhe është klasike Scheana (dhe Lala). Ky është një bllokim që çdo fans i VPR duhet ta shtojë në listën e tij të luajtjes së festave.

Lala ka tuba

Më falni, por harrova që Lala kishte një grup të mirë tubash. Autotune nuk e prish aspak këngën, por surpriza e madhe është talenti i papërpunuar i Lalës. Ajo jo vetëm që këndon së bashku me të dashurin e saj, por gjithashtu shton një rrep në mes. Le të shpresojmë që të dy të mos kenë nevojë ta performojnë live sepse, nëse është kështu, e gjora Scheana.

Fansat do të kujtojnë bashkëpunimin e Lala me James Kennedy në këngën e tij, “Feeling You”. Lala në fakt është një këngëtare e arrirë dhe ka mbajtur vitrinën e saj muzikore. Nëna e një fëmije ka punuar gjithashtu me DJ Duffey dhe producentin muzikor Sean2 Miles. Nuk dihet pse ajo nuk ka bërë më shumë përpjekje në biznesin e muzikës, por e vlerësoj se si po i jep vetes një moment për të shkëlqyer si Ylli i Veriut.

Kënga hije Rashelin

“Ky është sezoni për të qenë i çrregullt… edhe pse mendova se ishte për të përhapur gëzim të mirë. Gjithsesi, Lala dhe Scheana u siguruan që t’i shtonin pak shaka këngës së tyre drejtuar ish-vajzës së konkursit dhe pjesës së saj në rënien e grupit. Disa vezë të Pashkëve u hodhën në melodi. Në një rresht, Scheana reps,

“Është koha e Krishtlindjeve dhe unë po përpiqem të largohem nga lista e keq

E kapni lëvizjen time?”

“Unë dua të jem një engjëll, jo një Rachel, kurvë.”

Scheana madje përmendi me shaka Rachel Leviss vendosi një urdhër të përkohshëm ndalimi ndaj saj, duke vënë në dukje, “Gëzuar Krishtlindjet për ju. Jo më TRO!”

Fansat e Vanderpump Rules do të kujtojnë se Scheana dhe Rachel u gjendën në një përleshje të supozuar, me Rachel që pretendon se Scheana e ka shtyrë dhe më pas e ka goditur. Akuzat përfundimisht u hoqën, por është e qartë se Scheana po mban inat. Sa shumë si Grinch.

Shënimet e këngës Yje të tjerë Bravo

Siç thotë kënga, “Nëse do të bëhesh Scrooge, atëherë thjesht duhet të shkosh”. Nëse nuk jeni adhurues i “Christmas Slay”, ju lutemi dilni djathtas nga skena.

Zonjat e dinin kujt t’i përkëdheleshin, pasi përmendën edhe disa momente dhe yje ikonë Bravo nga viti i kaluar. Gjatë strofës së dytë, Vicki Gunvalson, Tamra Judge dhe Shannon Beador u përmendën me vajzat që thërrisnin: “Janë tres amigas, tequilas sippin’.” Një amvise 90210 u përmend gjithashtu me rreshtin që lexonte, “Shërbimi i buzëve për Babadimrin si Lisa Rinna”.

Ndoshta thirrja më e mirë ishte për Erika Jayne, ndërsa SURvers kënduan, “Dhe verdikti erdhi, dhe ne po i mbajmë vathët”. Kush e dinte që kënga e këngës do të ishte kaq e rëndë me thirrjet e Pretty Mess?

Krijimi i festës është krejtësisht ata

Nga kopertina e deri te teksti aktual, kjo ka shkruar mbi të gjitha Scheana dhe Lala. Dua të them, edhe kopertina e Scheana-s po tregon anën e saj të mirë. Megjithëse kopertina më jep Pinterest të hershëm të viteve 2000, unë jam ende këtu për të dhe madje mund ta kuadroj për kartën time të ardhshme të Krishtlindjes.

Nëse do të më duhej të zgjidhja një linjë të preferuar, ajo do të duhej të ishte, “Shpresoj që Saint Nick të mos më kapë duke u bërë si ho ho ho”. Në thelb, ditty është qesharake dhe drithëruese në një mënyrë të lezetshme. Disa mund të mendojnë se është pak e vrazhdë të talleni dikë në një këngë Krishtlindjesh, por kështu rrotullohet Bravosfera.

Vërtet, e urrej veten që e dua dhe shpresoj që Babadimri të më japë një leje për muzikën time të dyshimtë të festave.