Pse kapiten Kerry është më i mirë se kapiten Lee

Klea

Pse kapiten Kerry është më i mirë se kapiten Lee

Unë jam duke marrë Dramamine time ndërsa shikoj sezonin më të ri të Poshtë kuvertës. Kuptohet, ka pasur disa valë teksa kasti kaloi nga Kapiteni Lee Rosbach në Kapiten Kerry Titheradge. Personalisht, unë isha gati për një udhëheqës të ri pasi Seadog i Vjetër kishte filluar të humbiste aftësinë e tij për këtë punë. Sipas mendimit të këtij shkrimtari, dhe mbani mend “MENDIMI I IM”, Kerry sjell një ndjenjë krejtësisht të re në serialin OG dhe Lee nuk mungon. Nuk e kam fjalën në një mënyrë të tmerrshme, por ishte koha për të dalë me të vjetrën dhe me të renë.

Nuk ka thënie budallaqe

Kapiteni Lee shquhej për famëkeqit e tij me një linjë, duke përfshirë “Jeta është si një sanduiç sh*t. Sa më shumë bukë të kesh, aq më shumë mut duhet të hash.” Unë mund ta kuptoj se si kaq shumë shikuesve i panë shëmbëlltyrat e tij argëtuese, por pas disa sezonesh, ata filluan të më vishen dhe të humbasin çdo kuptim. Përsëri, ndërsa jam i sigurt se lloji i jahteve të kapitenit Lee do të mungojë, jam i lumtur të dëgjoj më pak thënie.

Me këtë u tha, Kerry ka gjuhën e tij me të cilën fansat po mësohen. Meqenëse ka lindur në Brisbane të Australisë, ai i quan disa gjëra ndryshe nga ne amerikanët. Merrni një sanduiç, të cilin ai do ta quante sanga. Syzet e diellit janë të diellit. Dhe nëse po ankohesh, ai do të të thërrasë për Whinge. Sinqerisht, mund të mësohem me theksin Aussie mbi një Florida çdo ditë.

Kerry ka historinë e tij

Gjatë episodit të premierës në Below Deck, shikuesit panë kapitenin Kerry të ulej me disa nga ekuipazhi për darkë. Biseda filloi të rrjedhë dhe bosuni i ri dhe Kerry u lidhën me fëmijët e tyre dhe se si ata nuk i shohin aq shpesh për shkak të kërkesave të jahteve. Kapiteni gjithashtu foli për divorcin e tij të fundit dhe se si kishte takuar dikë. Ndërsa ishte ulur në rrëmujë, babai tregoi: “Isha i martuar dhe më pas kjo përfundoi. Nuk ishte mirë. Unë drejtoja një jaht 300 këmbësh. I dhashë të gjitha për fëmijët e mi.”

Kapiteni i Shën Davidit vazhdoi duke thënë: “Unë kalova nga kapiteni i një jahti shumë milionë dollarësh në pikturimin e shtëpive. Shkova dhe bëra një punë që mund të fokusohesha te vetja – vendosa kufjet e mia, dëgjoja punën e vetëndihmës. [And] Unë isha aty për fëmijët e mi çdo ditë.”

Kerry shkëlqen në zonën kryesore

Një gjë nuk ka kaluar pa u vënë re, dhe ky është fakti që kapiteni Kerry është jashtëzakonisht i afrueshëm. Ndërsa kapiteni Lee ishte i dobishëm ndonjëherë, nuk ju dukej sikur mund të uleshit me të dhe të qëllonit sh*t, e dini? Kerry u tha fansave në një rrëfim: “Më mësuan, e dini, nëna është atje për të qenë mbështetja emocionale. [and] Babai është aty për të qenë paratë dhe disiplinuesi. Kur ndodhi divorci, më dha mundësinë të jem aty pranë tyre edhe emocionalisht.”

Pa dyshim, kapiteni Kerry duket i drejtë, por jo i paarritshëm. Personalisht, mendova se komentet e tij për ekuipazhin për një ditë të keqe dhe për shëndetin e tyre mendor ishin të qëndrueshme, pasi ata i lanë të kuptonin se nuk ishin vetëm në varkë. Ndryshe nga Kapiten Lee, nuk duket sikur kapiteni Kerry do të zgjedhë të preferuarat.

Ekskluziviteti kishte nevojë për një fillim të ri

Unë do të lidh kapelën time prej llamarine për një moment ndërsa zbres në vrimën e lepurit. Mirë, më dëgjo; Unë besoj se Below Deck Adventure mund të ketë qenë një test ekrani për kapitenin Kerry. Produksioni ndoshta e dinte tashmë se do t’i duhej të zëvendësonin Captain Lee më shpejt se sa më vonë, kështu që ata e bënë Aventurën Below Deck në anën më të lirë (pra aventurat e pakta, kompania e ndryshme e prodhimit dhe sezoni shumë i shkurtër.) Nëse do të kujtoni sezoni transmetohet në të njëjtën kohë me Mesdheun Below Deck, kështu që mendoj se ishte një garë këmbësh midis kapitenit Kerry dhe kapitenit Sandy Yawn.

Për fat, mendoj se kapiteni më i mirë fitoi slotin. Kapiteni Kerry do të bëjë një punë të shkëlqyer duke marrë drejtimin dhe mezi pres të shoh se çfarë zbulon sezoni.