Pse Juan Dixon mund të jetë edhe më keq sesa e kuptojnë fansat e RHOP

Klea

Pse Juan Dixon mund të jetë edhe më keq sesa e kuptojnë fansat e RHOP

Kjo nuk mund të mohohet Juan Dixon i ka thënë dhe i ka bërë disa gjëra mjaft të tmerrshme gruas së tij, Robyn Dixon. E ka bërë jashtëzakonisht të vështirë për shikuesit që të mbrojnë veprimet e tij. Ndoshta realizimi më befasues është se nëse Juan ndjehet rehat me gjërat që bën para kamerave, fansat mund të imagjinojnë vetëm se si vepron ai në prapaskenë. Aktualisht, të Amvise të vërteta të Potomac Çifti po lufton, me shumë shikues që pyesin se sa më shumë toksik mund të bëhet Juan.

Juan ndihet rehat me uljen e Robyn-it

Është bërë me dhimbje e qartë se Juan nuk është mbi të mbyllur ndjenjat e gruas së tij kur ai fillon të ndihet i pasigurt. Robyn ka bërë çmos për të qetësuar Juanin, veçanërisht kur ai tërbohet dhe shpesh justifikon sjelljen e tij. Gjatë pandemisë, Robyn u përpoq të shpjegonte pse ndihej e dëshpëruar dhe pranoi se fëmijët e saj nuk duhet të hanin ushqime ushqimore çdo ditë. Në vend që të ngushëllonte gruan e tij, Juan i tha nënës së dy fëmijëve se ajo ishte “dembele”.

Nëse Juan është i lumtur t’i thotë gruas së tij se mungesa e orarit të tij është një “fikje” para kamerave, çfarë gjërash më të çmendura po thotë ai pas dyerve? Në vend që të ngrihet për veten e saj, Robyn shpesh qesh me fyerjet dhe fillon të kërkojë falje. Më e keqja duket të jetë mungesa e llogaridhënies së Juanit, pasi ai shpesh mohon të ketë vepruar si budalla edhe kur kapet.

Juan fshin gjithçka nga telefoni i tij

Nuk mendoj se bashkëshortët duhet të kontrollojnë telefonat e partnerit të tyre pasi kjo tregon mungesë të theksuar besimi. Por e gjeta skandaloze kur Robyn vuri në dukje: “Juan e pastron telefonin si i çmendur. Ai fshin gjithçka.” Prezantuesja e podcast-it Reasonably Shady po ecën me kokën në rërë, gjë që mund të jetë një shembull kryesor se si po shkon marrëdhënia e saj. Nëse Robyn tashmë po injoron flamujt kryesorë të kuq, kjo mund të tregojë se martesa po mbahet me një fije.

Personalisht, marrëdhënia e Juan dhe Robyn duket më shumë si një situatë shoku dhome. Të dy nuk dukej se nuk përputheshin kurrë në mënyrë romantike dhe madje edhe pas divorcit të tyre të parë, ata patën një jetë shumë të rehatshme si miq që ndanin përgjegjësinë e qirasë dhe kujdeseshin për djemtë e tyre. Fakti që ajo nuk dukej e shqetësuar nga telefoni i pastruar vazhdimisht i Juan-it, i bën shikuesit të ndiejnë se ai ose e ka djegur me gaz ose ajo po jeton në një botë delirante ku gjithçka është në rregull.

Shpërthimet ekstreme të Juan-it

Një nga momentet më të frikshme që kemi parë nga Juan do të duhej të ishte kur ai ishte në telefon me Robyn ndërsa vajzat ishin në Meksikë. Fjala në rrugë ishte se Juan kishte një të dashur me të cilën ai parakaloi nëpër Georgetown, siç shtoi me kënaqësi Karen Huger, ishte doppelgänger-i i saj. Robyn po i transmetonte informacionin vetëm Juanit, por trajneri i kolegjit u tërbua, duke e ndërprerë Robin në proces.

Juan vazhdoi të bërtiste, “Unë nuk dal! Pritini bullsh*t. Unë do t’i shaj këto gra. Betohem në Zot se do të shaj çdo të fundit prej tyre.” Në vend që t’ia qetësonte mendjen Robinit, shpërthimi i Xhuanit u ndje si një fëmijë që ishte kapur me dorë në kavanozin e biskotave.

Juan është kontrolluar

Sinqerisht, Juan duket i shkëputur nga martesa e tij dhe nuk dëshiron të bëjë ndonjë punë të vështirë. Pasi mësoi se Xhuvani refuzoi të ndërronte pelenën, të pranonte gabimet e tij dhe të dëgjonte gruan e tij, mund të thuhet me siguri se ia vlen të flakësh të gjithë burrin. Vetëvlerësimi i Robyn është goditur mjaft gjatë viteve, dhe asgjë që Juan bën nuk është në një përpjekje për të ndihmuar gruan e tij të shërohet. Ndërveprimet dhe telefonatat e kapura në kamera tregojnë vetëm një paraqitje të shkurtër të asaj që Juan mund të bënte përpara gruas së tij dhe dy djemve të rinj.

Pothuajse të gjitha skenat e Juanit e tregojnë atë të zemëruar dhe inatosur. Mund ta imagjinoj vetëm dramën që e vendos atë në prapaskenë. Me Juanin, nuk mund të mos ndiej se ai është vetëm aty, sepse ndihet i detyruar të jetë me Robin pasi prindërit e saj e morën atë si adoleshente. Mjerisht, mendoj se lidhja e traumës ka shkaktuar shumë më tepër probleme, me shenjën e dukshme që ai mund të mos jetë i dashuruar me gruan e tij.