Pse John Janssen mund të jetë i lumtur ndonjëherë i Alexis Bellino-s

Klea

Pse John Janssen mund të jetë i lumtur ndonjëherë i Alexis Bellino-s

Mirë, përpara se të vraponi te komentet për të tronditur këtë titull, ju lutemi mbani një mendje të hapur këtu Alexis Bellino dhe John Janssen. Ne e takuam Alexisin për herë të parë në vitin 2009 gjatë premierës së sezonit 5. Ajo u paraqit si një shtëpiake e përsosur e krishterë, e cila, po, na fërkoi plotësisht në rrugën e gabuar. Por shumë shpejt vumë re se nuk ishte ajo që tërhiqte telat, por ish-bashkëshorti i saj, Jim Bellino. Nëna e tre fëmijëve ndihej goxha e bllokuar në martesën e saj. Kjo ishte hera e parë që fillova të kem simpati për të.

Që kur u largua nga Real Housewives nga Orange County, ajo u divorcua nga Jim dhe u hodh përsëri në pellgun e takimeve. Ne pamë Alexisin të shfaqte të dashurin e saj të ri në një episod të Below Deck, por ajo nuk ishte e lumtur. Çfarë do të thotë se ish-i i dikujt tjetër është tenxherja prej ari e dikujt? Kjo mund të jetë pikërisht ajo që ndodhi me Alexis kur ajo takoi për herë të parë ish të dashurin e Shannon Beador. Kush jemi ne që të themi se Alexis nuk e meriton një lumturi të përjetshme? Sinqerisht, unë mendoj se Gjoni mund të jetë ai.

John dhe Shannon nuk u bashkuan

Edhe pse Shannon donte që fansat të mendonin se ajo dhe John ishin një ndeshje e krijuar në parajsë, nuk është kështu. Fakti është se ajo dhe Gjoni e krijuan marrëdhënien e tyre me ndihmën e alkoolit. Gjatë sezoneve të tyre përkatëse, kamerat i kapën duke bërë pije shpesh për njëri-tjetrin. Por pijet në “Gruaja e qetë” do të çonin në grindje dhe debate të pazgjidhura.

Ishte gjithashtu një flamur i kuq në marrëdhënien e tyre që Shannon nuk i pëlqente fëmijët e John. Gjatë një segmenti Watch What Happens Live, Shannon tha: “Për fat të keq, nuk kam një marrëdhënie pozitive me vajzën e John, gjë që ndodh shpesh në familje të përziera. Ne patëm një debat dhe unë u mërzita për këtë.” Në verën e vitit 2023, Shannon u pa duke i bërtitur vajzës së John gjatë një shëtitjeje familjare në Tiki Bar në Costa Mesa, Kaliforni. U raportua se Shannon duhej të frenohej dhe të hiqej nga klubi.

Gjoni bën një përpjekje

Tani që John është me Alexisin, fansat po shohin një anë krejtësisht të ndryshme. Iku njeriu që gjithmonë dukej kryq ose i shqetësuar. Këtu për të qëndruar është një djalë që duket i qetë dhe rehat në marrëdhënien e tij. Një arsye kryesore që John mund të jetë djali i përsosur për Alexis është se ai i do fëmijët e saj. Djali i Lex-it, Miles, doli tek Alexis si trans pasi e kishte fshehur për vite me radhë. Gjoni ka përqafuar të gjithë fëmijët e saj.

Fotot janë bërë kohët e fundit të John duke ndjekur djalin e madh të Alexis, diplomimin e shkollës së mesme të James. Në një lëvizje edhe më befasuese, John gjithashtu ka bërë një përpjekje për t’u marrë vesh me Jim. Dy baballarët dukeshin të lumtur duke pozuar së bashku për një foto në diplomim, gjë që sinjalizon se familjet po bashkohen mirë së bashku.

John dhe Alexis vetëm punojnë

Do ta them një herë dhe do ta them përsëri: është e mahnitshme se sa më i ri duket Gjoni që kur filloi lidhja e tij me Alexis. Të dy thjesht duken se janë vërtet dy bizele në një bisht. John dhe Alexis nuk janë kapur vazhdimisht në publik të përfshirë në ndeshje të bërtitura, ndryshe nga John dhe Shannon. E kundërta është e vërtetë. Dy zogjtë e dashurisë janë këputur, duke buzëqeshur, duke u kapur për dore dhe madje duke u dalluar. John duket më se i gatshëm të tregojë dashurinë e tij për të dashurën e tij, gjë që nuk është diçka që e kemi parë gjithmonë me Shannon.

Shumë fansa kanë vënë në dukje se ata mendonin se John ishte paksa i turbullt ndaj Shannon-it, i cili qartazi kishte frikë se mos e shqetësonte. Pyes veten nëse nuk arritëm të shihnim anën e mirë të Gjonit sepse ai ishte në të vërtetë në trazira. I detyron fansat të imagjinojnë se duhet të ketë qenë e vështirë të kesh një ekuilibër të jetës me një grua që nuk i pëlqente fëmijët e tu. Unë gjithashtu imagjinoj se duhet të ketë qenë e vështirë të ishe shpatulla për Shannon gjatë dramës së saj të divorcit. Së fundi, të jetosh me një person që kënaqet me shumë kokteje mund të jetë gjithashtu nxitës. Ndoshta Gjonit i duhej vetëm një pushim. Një shans për të marrë frymë dhe për të gjetur një grua me të cilën mund të lidhej vërtet. Alexis, duke qenë ajo grua, nuk ishte domosdoshmërisht në kartën time të bingos Bravo, por unë, si një fans, jam i lumtur t’i shoh ata duke punuar.