Pse Jo Wenberg po injoron tekstet e Tom Schwartz

Klea

Pse Jo Wenberg po injoron tekstet e Tom Schwartz

Ylli i Vanderpump Rules Tom Schwartz është në ujë të nxehtë. Ai me sa duket ka përfituar Jo Wenberg ndjenjat për të, ndërsa ai fshehu marrëdhënien e tyre dhe pretendoi se ata ishin thjesht miq.

Në Ribashkimin e Sezonit 11 të Pump Rules më 15 maj, Jo më në fund ishte në gjendje të tregonte anën e saj të historisë. Edhe pse ajo pretendon se ata shkëmbyen “fjalën L” disa herë, pronari i Schwartz dhe Sandy thotë se ata ishin gjithmonë “vetëm miq” – me përfitime.

“Schwartz dhe unë ishim i dashuri dhe e dashura,” këmbënguli Jo. “Edhe pse ai e fshehu atë … nuk dija vërtet se si ta lundroja atë.”

Schwartz ka vazhduar… apo ai?

Muaj më vonë, Tom ka një të dashur të re, Sophia Skoro, por Jo thotë se ai ende i dërgon mesazhe herë pas here. Nga respekti për lidhjen e tij të re, Jo nuk përgjigjet.

“Kur kaloni një ndarje, si femër, vendosa të mbështetesha në emocionet e mia dhe të qëndroja në shtrat për muaj të tërë derisa më duhej të shkoja në punën time,” tha parukierja. “Ai vendosi të vazhdojë [Sophia], dhe ne nuk po flasim. Edhe pse ai do të më dërgojë mesazhe, unë nuk do t'i kthej mesazh sepse kjo do të ishte vërtet mungesë respekti për të dashurën e tij.”

Fansat u befasuan kur mësuan se Schwartz herë pas here i dërgon mesazhe Jo-së pasi ajo më parë pretendonte se ai e kishte bllokuar. Gjatë një Instagram Live në fillim të këtij muaji, Jo lexoi mesazhe të supozuara nga Schwartz në të cilat ai parashtroi ligjin.

“Të lutem, mos më përmend më mua as të dashurën time”, lexoi Jo nga celulari i saj. “Pse do të humbisje edhe një sekondë të jetës tënde duke ndjekur dikë që nuk dëshiron të jetë me ty?”

Ajo pretendoi se Schwartz po përpiqej të shkëputej duke e bllokuar. “Me respekt duke ju bllokuar kështu që çfarëdo që të thoni do të bjerë në vesh të shurdhër,” shtoi ai.

A ishin ata një marrëdhënie rikuperuese?

Tom dhe Jo fillimisht u bashkuan pas divorcit të tij nga Katie Maloney. Ata po shiheshin rastësisht me njëri-tjetrin, partnerë seksualë të përshtatshëm, madje edhe gjoja shokë dhome në një moment.

Ndërsa shikuesit e Bravo u prezantuan me marrëdhënien e tyre, ishte shumë e qartë për shumicën se Tom po i dërgonte Jos sinjale të përziera. Ata po flinin së bashku dhe dyshohet se shkëmbenin shprehje verbale dashurie. Jo kapi ndjenja, ndërsa Schwartz mendoi se ata thjesht po argëtoheshin.

Ai e trajtoi atë shumë keq. Megjithëse Jo ishte në thelb e dashura e tij në atë kohë, ai kurrë nuk e prezantoi atë me miqtë e tij si të tillë. Ai vazhdimisht u thoshte të gjithëve se ata ishin thjesht miq.

“Ndoshta kishte sinjale të përziera atje pak”, pranoi Schwartz në Watch What Happens Live në shkurt. “Ne patëm një situatë rrufeje në shishe për një kohë atje. Nuk e di nëse ishte e qëndrueshme duke pasur parasysh gjendjen time mendore. Nuk e di nëse isha i pajisur për të qenë në një marrëdhënie konvencionale.”

“E vetmja gjë që nuk ishte atje ndoshta ishte besimi,” i tha Jo Rachel Leviss në një episod të prillit të podcast-it të saj Rachel Goes Rogue. “Ajo që duhet të bëj është … të eci përpara dhe të punoj për veten time. Shikoj prapa dhe ndihem shumë mirënjohës që kisha dikë në jetën time që më bëri kaq të lumtur. Nuk mund të kishim qeshur më shumë.”

Jo ende ka shpresë se ata mund të ribashkohen në një moment. “Unë po [think he is my other half]”, tha ajo në një tjetër Live në Instagram. “Por unë mendoj se do të marrë pak kohë… Ndoshta në të ardhmen [we will get back together]por nuk jam i sigurt.”

Vanderpump Rules tani po transmetohet në Peacock.