Pse Jo Wenberg po fiton simpati nga tifozët e rregullave të pompës

Klea

Pse Jo Wenberg po fiton simpati nga tifozët e rregullave të pompës

Sinqerisht nuk mendoj Jo Wenberg e kishte idenë se çfarë po merrej kur pranoi të filmonte Rregullat e Vanderpompës me Tom Schwartz-in, por gjithçka rezultoi mbrapsht. Disa nga zonjat, të njohura si Katie Maloney, u përpoqën ta pikturonin Jon si një të etur për vëmendje. Por pas disa episodeve, Jo po shfaqet si e padëmshme dhe mjaft e bukur. Ndërsa ajo mund të jetë e paqartë në rastin më të mirë, zemra ime u thye për Jo këtë episod të kaluar.

Jo kishte më shumë se një i dashuruar

Vendasja nga Kalifornia rrëfeu dashurinë e saj për Tomin dhe ai e mbylli atë. Çfarë kokëfortësie absolute. Mund ta kuptoj që Tom dëshiron ta marrë ngadalë, por më pas mos e drejto një grua duke u lidhur vazhdimisht me të dhe duke i dhënë një pseudonim të lezetshëm. Ajo është e vërtetë, edhe nëse disa herë e çuditshme, dhe ajo kujdeset për Tomin. Fansat e Vanderpump Rules mësuan se ajo i qëndroi pranë pas divorcit të tij, duke e lejuar atë të shfrynte. Gjatë bisedës së tyre, Jo më në fund ishte në gjendje të thoshte të vërtetën e saj edhe nëse ajo ishte e lidhur me miqtë.

Gropa më e madhe në stomakun tim u formua kur Jo pyeti pse Tom vazhdonte të përpiqej të fshihte marrëdhënien e tyre, duke e pyetur nëse ishte i zënë ngushtë prej saj. Cila grua atje nuk është përjashtuar nga një lidhje dashurie pasi burri pretendonte se e shihte vetëm si mik? Është thithëse. Sinqerisht dua të shoh një fitore për Jo. Duke parë Jon duke qarë në divan dhe duke vrapuar për të thirrur babain e saj, më ktheu në shkollën e mesme. Unë thjesht doja t'i jepja Jo-së përqafimin më të madh, sepse ajo bëri gjënë e duhur duke u larguar.

Scheana qëndron për Jo

Gjatë episodit më të fundit të Watch What Happens Live with Andy Cohen, Scheana Shay pranoi se ndërveprimi i saj me Jo nuk ishte një nga momentet e saj më të bukura. Këngëtarja “Good as Gold” tha: “Ishte një natë që piva pak më shumë dhe kjo është arsyeja pse zakonisht nuk pi kur filmojmë. Ato ishin vajza të liga në rastin më të mirë.” Pamja e keqe nuk ishte e mirë. Fansat e Vanderpump Rules do t'i kujtojnë gratë që talleshin me Jon sepse kishte veshur një kapele dhe e përjashtonin atë nga dalja.

Tom nuk e pranon Jo

Javën e fundit, Jo ka postuar dy histori në Instagram që rrotullohen rreth Schwartzy-t, por pronari i TomTom rrallë poston diçka që e përfshin atë. E vetmja herë kur 41-vjeçari ka prekur miqësinë e tij me Jo ishte gjatë premierës kur vuri në dukje “Situatën e tyre me kufij të përcaktuar qartë”. Është bërë më e qartë gjatë sezonit që Tom dëshiron tortën e tij dhe ta hajë gjithashtu. Ai donte atë shpatull për të qarë, një person pranë tij në shtrat dhe një mik për të qeshur. Por kur donte të ishte vetëm, e lëshonte atë si një patate të nxehtë.

Tom tregoi ngjyrat e tij të vërteta gjatë natës së beqarëve në LA në Mondrian. Jo kishte përshtypjen se ata do të mbështesnin Tom Sandoval, por Schwartz-i filloi të flirtonte dhe madje u takua me një grua tjetër para saj.

Mungesa e njohjes së ndjenjave të Jozefit është e pashembullt. Tom e fton atë të nesërmen që në thelb të ndahet me të. Jo vrapon drejt kodrave pasi është e qartë se Tom ende nuk mund të angazhohet për një grua për t'i shpëtuar jetën. Pjesa më e keqe e gjithë kësaj është se unë mendoj se Jo me të vërtetë besonte se ata po takoheshin. As nuk mund ta gjykoj sepse të gjithë kemi qenë atje.

Jo është i padëmshëm

Gjithçka që vazhdoja të mendoja ishte i varfëri, i gjori Jo. Ajo ishte ulur në pjesën e sipërme të saj boheme në dhomën e rrëfimit të saj ende duke mbështetur Tomin. Edhe pse disa mendojnë se parukierja është e bezdisshme, nuk mendoj se ka ndonjë kockë keqdashëse në trupin e saj. Unë mendoj se ajo mund të ketë bërë pelegrinazh shumë herë në Pemën Joshua, por kur gjithçka është thënë dhe bërë, ajo është një fëmijë i rilindur i viteve '60. Por Jo ka ndjenja ndërsa ajo firmos, duke thënë: “Unë e di të vërtetën dhe e vërteta është se ne jemi ende të lidhur dhe i kemi thënë njëri-tjetrit 'të dua'. Më shqetëson fakti që ai nuk dëshiron vërtet ta ndajë këtë marrëdhënie me miqtë e tij. Jam lodhur duke u ndjerë si sekret.”