Pse Jesse Palmer është një mikpritës më i mirë bachelor se Chris Harrison

Klea

Pse Jesse Palmer është një mikpritës më i mirë bachelor se Chris Harrison

Jesse Palmer fillimisht goditi me thikë në pritje Bachelor gjatë sezonit 26, të udhëhequr nga Clayton Echard. Menjëherë pas kësaj, Jesse u ftua të kthehej dhe të priste sezonin 20 të Bachelorette, të udhëhequr nga Gabby Windey dhe Rachel Recchia. Fansat e Bachelor Nation nuk u befasuan kur Jesse u zgjodh sërish për të presë sezonin 8 të Bachelor In Paradise. Në thelb, kjo e konfirmoi atë si zëvendësuesin zyrtar të Chris Harrison.

Chris u largua nga roli që mbajti për 19 vjet, pasi mbrojti një post fyes racor nga konkurrentja e Sezonit 25 të Bachelor, Rachael Kirkconnell. Ish-udhëheqësi i Bachelorette, Kaitlyn Bristowe dhe Tayshia Adams, morën pjesë për të organizuar The Bachelorette Seasons 17 dhe 18. Megjithatë, atyre nuk iu kërkua të ktheheshin. Për më tepër, Wells Adams shërbeu shkurtimisht si nikoqir i sezonit 7 të Bachelor In Paradise, së bashku me disa mikpritës të tjerë të famshëm.

Meqenëse Jesse është zgjedhur për të pritur të tre spin-off-et, është e qartë se ekskluziviteti sheh shumë potencial në aftësitë e tij të pritjes. Jesse e ka dëshmuar tashmë veten se është një mikpritës shumë më i mirë i Bachelor se Chris, në mënyra të ndryshme.

Jesse mund të lidhet më shumë me drejtuesit

Një faktor kyç që e bën Jesse një mikpritës të shkëlqyeshëm është marrëdhënia e tij e ngushtë me ekskluzivitetin, pasi ai ishte drejtuesi i Sezonit 5 të The Bachelor. Ndërsa marrëdhënia e Jesse nga sezoni i tij nuk zgjati, ai ende mund të lidhet me drejtuesit kur bëhet fjalë për shumë gjërat. Chris, nga ana tjetër, nuk ishte kurrë kryesuesi i shfaqjes dhe nuk ishte aq i këndshëm me aktorët kryesorë sa Jesse.

Gjatë pritjes së sezonit të tij të parë, Jesse kurrë nuk dështoi të ishte aty për Clayton, i cili e kishte të vështirë të lundronte në proces. Xhesi madje gjeti kohë për t’u ulur me Clayton dhe familjen e tij në Islandë, për të diskutuar gjithçka që po ndodhte në udhëtimin e tij. Për më tepër, Jesse ishte gjithashtu një mbështetës i fortë për Gabby dhe Rachel. Ai i ndihmoi ata të lundronin sezonin e parë ndonjëherë me dy avantazhe.

Jesse është gati të ketë biseda serioze

Jesse e ka dëshmuar gjithashtu veten të jetë një mikpritës i shkëlqyeshëm dhe i plotë, duke mos hezituar të ketë biseda serioze, siç janë diskutimet rreth racës. Pas komenteve të pandjeshme racore të bëra nga konkurrentja e “The Bachelor Season 27”, Greer Blitzer, u rishfaqën në rrjetet sociale, Jesse nuk hezitoi të trajtojë situatën.

Ish-Bachelor ishte më se e gatshme të bënte një bisedë me Greer për këtë çështje në Women Tell All, ku ajo kërkoi falje. Jesse pranoi se ekskluziviteti më parë kishte bërë një punë të dobët duke adresuar tema kaq të rëndësishme. Ai u shpreh se do të dëshironte ta ndryshonte këtë. Chris, nga ana tjetër, u tërhoq nga roli i tij pasi nuk arriti t’i trajtojë këto tema me aq hijeshi sa Jesse.

Jesse është thjesht më argëtuese

Ndërsa Chris u adhurua nga shumë fansa për vite me radhë, nuk mund ta mohoni se ai ishte paksa i mërzitshëm ndonjëherë. Kjo ishte pjesë e sharmit të tij—Chris ishte gjithmonë aty, por kurrë nuk bëri shumë zhurmë. Megjithatë, një ekskluzivitet si The Bachelor ka nevojë për një mikpritës që është pak më ekstrovert dhe argëtues, pasi ata janë një pjesë e rëndësishme e çdo sezoni. Kjo është arsyeja pse Jesse është kaq freskuese. Është e qartë se ai argëtohet shumë me punën e tij të re.

Jesse ka qenë veçanërisht argëtuese në sezonin e The Bachelorette të Charity Lawson. Në këtë sezon, ai ka shfaqur anën e tij budallaqe. Pasi grupi i njerëzve të Charity udhëtoi në një zonë të Uashingtonit që ka raportuar më së shumti shikime Bigfoot, Jesse mori përsipër të vishej si Bigfoot dhe të vraponte nëpër pyll për të qeshur.

Për më tepër, Jesse bëri një argëtim të padëmshëm me konkurrentin e diskutueshëm Brayden Bowers gjatë gjithë sezonit, gjë që shumë fansa ishin të lumtur ta shihnin. Për shembull, Jesse i pjek zgjedhjet e pazakonta të modës së Brayden, duke përfshirë shalle dhe vathë të varur – por të gjitha në argëtim të mirë sigurisht!

Ndërsa Xhesi sigurisht ka marrë disa kritika, nuk mund të thuhet se ai ka qenë një mikpritës i dobët. Shumë fansa të Kombit Bachelor ishin të lidhur me Chris dhe nuk donin ta shihnin të largohej. Megjithatë, ishte vetëm koha për dikë të ri. Jesse ka bërë një punë të shkëlqyeshme duke pritur disa sezone që ai tashmë ka, dhe shpresojmë se do të vazhdojë ta bëjë këtë në të ardhmen!