Pse Jennifer Aydin duke turpëruar një fanse ishte kaq jashtë linjës

Klea

Pse Jennifer Aydin duke turpëruar një fanse ishte kaq jashtë linjës

Jennifer Aydin është një shije e fituar, me shumicën Amvise të vërteta të Nju Xhersit fansat ndihen sikur cilësia e saj e vetme shëlbuese është burri i saj, Bill Aydin. Vendasja e Paramusit iu bashkua ekskluzivitetit të Garden State në sezonin 9 dhe shpejt u bë një aleate jetike me Teresa Giudice. Në fillim, Jen dukej e pacipë dhe pothuajse mund të konsiderohej si një frymë e ajrit të pastër. Por shpejt, era u zhvendos dhe humori u përkeqësua ndërsa Jen u shndërrua ngadalë në një ngacmuese.

Teksa sezonet kanë kaluar, Jen ka humbur dashurinë e fansave, me BravoCon 2023 që nuk i ka bërë nder. Fakti është se askush, madje as një fans pa respekt dhe pa stil, nuk e meriton atë lloj energjie dhe turpërimi të trupit, veçanërisht me llojin e botës në të cilën po jetojmë. Le të jemi të sinqertë – si do të dukej Jen nëse nuk do të kishte burrin e saj apo paratë që ka? Fansat shpresonin se Jen do të përulej, por në vend të kësaj, ajo ndihet më e guximshme.

Njerëzit që jetojnë në shtëpi xhami nuk duhet të hedhin gurë

Falënderoj Zotin që McMansion i Jennifer-it nuk është prej xhami sepse do të shfaqen SHUMË të çara. Gjatë BravoCon 2023, Jen kaloi kufirin kur një fans i bëri një pyetje me të cilën ajo nuk ishte shumë e emocionuar. Fansja e pyeti: “A mendon se mund të zvarritesh më tej në bythën e Teresa Giudice?” Ylli i Bravo-s ia ktheu duart. Ajo e shkrepi atë tifozin që kishte veshur një kapak bejsbolli dhe xhup të madh, duke thënë se ata nuk dinin asgjë për miqësinë dhe i quajti “djalë i madh”.

Siç e kanë parë shikuesit në Real Housewives të Nju Xhersit, Jennifer nuk njihet si e sjellshme. Ajo ka sulmuar me kënaqësi shumë anëtarë të kastit. Së fundmi, ajo dhe Danielle Cabral u vunë në pauzë për betejën e tyre. Askush nuk duket se është në gjendje ta vendosë Xhenin në vendin e saj, dhe ajo aktualisht po ecën e egër, e vërtetuar shumë nga deklarata e saj mizore ndaj një fansi, për të cilin mund të garantoj se nuk pagoi të abuzohej verbalisht.

Turpi i trupit nuk është në rregull

Me të drejtë, shikuesit e RHONJ janë të inatosur për Jennifer Aydin që turpëron trupin këdo, e lëre më një klient që paguan. Një pesëvjeçare e di se turpërimi i trupit është i tmerrshëm, kështu që të trajtosh një fanse kaq ashpër, veçanërisht kur ajo nuk do të ishte asgjë pa fansat, është çmenduri. Sinqerisht, Jen ka nevojë për një vetëkontroll, të cilin të gjithë e dimë se ajo nuk e ka.

I gjithë ndërveprimi ishte i tmerrshëm, veçanërisht pasi Jen ishte parë duke biseduar të përzemërta me vajzën e saj më të madhe pasi ishte ngacmuar. Si do t’i mësojë vajzës së saj reagimi i Jen-it se ajo është një vend i sigurt kur të ndeshet me ata ngacmuesit e shkollës së mesme?

Gjëja e parë që bën Jennifer kur ndihet e sfiduar nga dikush është të tërheq vëmendjen ndaj peshës së tyre për t’i turpëruar. Është me të vërtetë një sjellje e keqe, veçanërisht kur vetë fëmija i saj ka qenë një objektiv. Jen ua bëri shumë të qartë fansave se veprimet kanë pasoja. Megjithatë, fansat nuk prisnin që ajo të dyfishohej dhe ta quante fansin një “balenë e egër”. Negativiteti nuk u pëlqeu shumë ndjekësve që mendojnë se Jen nuk do të ishte askund pa fansat me të cilët po tallet.

Jen ka ndryshuar pamjen e saj

Nuk më ka humbur humori që Jennifer ka ndryshuar në mënyrë drastike imazhin e saj që kur u martua për herë të parë me bashkëshortin e saj kirurg plastik. Që kur u shfaq për herë të parë në RHONJ, Jen ka pranuar se ka bërë një ndërhyrje në hundë, implant mjekër, palosje barku, zvogëlim të gjoksit, ngritjen e gjoksit dhe liposuksion. Për të mos përmendur botox-in dhe mbushësit. Pra, fakti që ajo e ndjeu se ishte në rregull të fliste për pamjen e një tjetri kur ajo ka ndryshuar kaq drastike të sajën, duket shumë hipokrit.

Kam zhgënjimin e Jenit. Unë nuk jam i famshëm Bravo, por nëse një tjetër shok tjetër do të më afrohej me të njëjtin qëndrim të keq, nuk do të isha i ëmbël me përgjigjen time. Megjithatë, ka një ndryshim midis një përgjigjeje të freskët dhe kthimit automatik në turpërimin e trupit. Përgjigja e Jenit nuk ishte në rregull. Edhe pse fansja ishte e neveritshme, ajo duhej ta dinte më mirë. Si rezultat, Jen ka shumë të ngjarë të ketë marrë këshilla nga PR se si të trajtojë fansat sh*tty.