Pse Jen Shah i dha Heather Gay një sy të zi?

Klea

Pse Jen Shah i dha Heather Gay një sy të zi?

Gjithmonë kishim pyetje që na bënin të mendonim, si pula ose veza, errësira ose drita. Por kush e dinte Bravoverse do të na kishte hedhur një copë bukë se kush goditi Heather Gay në sy gjatë Amvise të vërteta të Solt Lake City Sezoni 3?

Sipas Heather, ishte Jen Shah në një hotel në Kaliforni me grushta. Për më shumë se një vit, pronarja e BeautyLab ka pretenduar se nuk kishte asnjë ide se çfarë i ndodhi syrit. Edhe pse ajo u përpoq të paraqiste një rrëfim të rremë në lidhje me një rubinet të pafajshëm që kërceu nga lavamani dhe e përplasi në sy, shikuesit e dinin më mirë dhe më në fund, ata u shpërblyen me rrëfimin e saj. Megjithëse Jen mohon me forcë pretendimet e Heather, le të shohim pse Jen mund t’i ketë dhënë Heather një sy të zi (nëse ajo e bënte).

Çështja e mbyllur

Misteri i syrit të zi të Heather është zgjidhur, të paktën pjesërisht. Gjatë finales së sezonit 4 të RHOSLC, u zbulua nga një Heather shumë e shqetësuar se Jen kishte qenë fajtori gjatë gjithë kohës. Gjatë monologut, Heather tha: “Ne jemi miq dhe e kemi kaluar këtë problem më parë me Jen. Unë shkova në një turne librash dhe e mbrojta atë dhe e pranova për faktin se ajo më nxori një sy.”

Ndërsa pjesa tjetër e grave dhe shikuesve shtrënguan perlat e tyre, Jen publikoi një Story në Instagram duke përplasur rrjetin. “BRAVO”, ka shkruar ajo. “Nëse do ta godas Heather-in në sy, ju do të kishit filmime për ta vërtetuar këtë. Është e qartë se seriali nuk mund të jetojë pa mua pasi unë u rrita në fillim, në mes dhe në fund të sezonit 4.”

Por ja ku bëhet e çuditshme – cila do të ishte arsyeja që Jen të godiste me grusht shoqen e saj të vetme të mbetur në shfaqje? Matematika nuk është matematikë. Edhe pse Jen është një gënjeshtare e provuar, a mund të thotë ajo të vërtetën tani? Mjerisht, vajza që qau ujku nuk po përfiton nga dyshimi, pasi fjala e Heather-it është marrë me vlerë.

Teoria 1: Heather vuri në dyshim pafajësinë e Jen-it

Të gjitha zonjat po kalonin një kohë të mrekullueshme në San Diego, e cila përfshinte libacione të ndryshme dhe zhytje të dobëta në pishinë. Të gjithë, duke përfshirë Jen, e cila kishte në prag të gjyqit të saj të ardhshëm, dukej se po pushonin. Nga fundi i natës, Heather u pa duke u kthyer në dhomën e saj dhe dera po tundej. Pas derës ishte një sulmues i zemëruar i cili u sulmua. Është e mundur që Heather, me ndihmën e buzëve të lëshuara, të ketë folur jashtë radhës, duke vënë në dyshim çështjet ligjore të Jenit.

Të gjithë e kemi parë Jen të shpërthejë mbi ata që e rrethojnë, dhe kjo nuk është gjë tjetër veçse Shahmazing. Nëna e dy fëmijëve e ka nxjerrë zemërimin e saj ndaj Whitney Rose, burrit të saj, rrobaqepëses, shandanës (bëj shaka) dhe madje edhe ekipit të kamerës Bravo, kështu që nuk është shumë e kotë të mendosh që Jen do ta kishte mbytur Heather. nëse ajo ndjente se i ishte bërë padrejtësi.

Teoria 2: Jen tha të vërtetën

Një tjetër teori interesante është se Jen gjithashtu mund të ishte tretur atë natë dhe t’i kishte rrëfyer gjithçka Heather. Për shumë sezone, Heather ka qenë “ride-or-vde” për Jen, kështu që i dënuari mund t’i ketë besuar asaj mjaft. Por ajo mund të ishte penduar menjëherë që zbuloi sekretet e saj të thella pasi tha të vërtetën.

Ndoshta Jen e mori përsipër të mbante fizikisht Heather dhe gojën e saj në vendin e tyre. Heather kishte gjithashtu një shenjë pickimi në trupin e saj, gjë që mund të tregonte se Jen ishte e dëshpëruar për të mbajtur informacionin në shtëpi.

Teoria 3: Grushti ishte një aksident

Jen bënte me duar vazhdimisht kur fliste ose bashkëvepronte me ndonjë nga amvisat e tjera. A mund të ndodhë që gjatë atmosferës së festës, Jen thjesht u bë e zellshme dhe aksidentalisht e goditi Heather në fytyrë? Por atëherë, pse ta mbuloni atë?

Ndoshta Jen mendonte se askush nuk do ta besonte për shkak të sjelljes së saj të keqe në të kaluarën. Por me siguri gënjeshtra gjatë gjithë kësaj kohe e bën atë shumë më keq. Pyetja me të vërtetë do të ishte, kur një aksident kalon në një sulm?

Teoria 4: Ishte një Tiff e të dashuruarve

Në rastin më të mirë, Jen dhe Heather mund të kishin qenë të përafërt me gërvishtjet që çuan në një grusht. Por gjatë sezonit 3, Angie Katsanevas bëri shaka se Jen kishte inteligjencë që BeautyLab ishte një rrëmujë dhe madje shkoi aq larg sa të nënkuptonte se dy gratë mund të kishin qenë të dashuruar.

Gjatë episodit, Angie bëri shaka se Heather dhe Jen ishin në dhomën e gjumit “duke bërë goditje me gërshërë Barbie”, duke nënkuptuar rëndë se ata ishin të përfshirë në një marrëdhënie seksuale. Megjithatë, kjo hipotezë duket si më e pabesueshme nga të gjitha teoritë.