Pse jemi të ngazëllyer të shohim Sober James Kennedy në sezonin 11 të VPR

Klea

Pse jemi të ngazëllyer të shohim Sober James Kennedy në sezonin 11 të VPR

Edhe pse James Kennedy u soll si një fanse e spektaklit dhe i dashuri i Kristen Doute, ndër vite, DJ anglez u ka dhënë fansave shumë për të folur. Dua të them, ai me siguri ia ka vlejtur peshën e tij në ar, falë vlerësimeve të larta që do të prodhonin mashtrimet e tij. Rregullat e Vanderpompës Sezoni 7 e tregoi James në një dritë të keqe, e cila goditi një akord me personalitetin Bravo pasi ai vuri në dukje se kishte nevojë për një ndryshim. Por fansat dyshonin nëse do të shihnin ndonjëherë një James Kennedy të matur.

Gjatë sezonit të 7-të, James u kap duke u turpëruar duke e turpëruar bashkë-yllin e tij, Katie Maloney, dhe duke folur mjaft vrazhdë me zonjat e tjera të kastit. Ishte e qartë se alkooli nuk ishte shoku i tij, kështu që James vendosi të kthjellohej për të shpëtuar karrierën e tij. Mjerisht, James nuk është lloji i djalit që mund të pijë përsëri. Siç tregoi ai, sapo filloi të ndihej më mirë, ai mendoi se ishte shëruar dhe kishte kontroll, por marrja e pijeve gjithmonë përshkallëzohej. Sapo James të pranojë plotësisht se ai nuk mund të pijë më kurrë një pije, unë mendoj se ai do të jetë një njeri shumë i ndryshëm.

James piu një gllënjkë

Pas sezonit 8 dhe 9, James vendosi që ai ishte në rregull të fillonte të pinte sërish për sezonin 10. Kishte shqetësime në mesin e kastit dhe shikuesve kryesisht sepse askush nuk donte të shihte spirale të James. Ndërsa unë e dua një moment “Pump-tini”, veprimet e tij ishin jashtëzakonisht të dëmshme. James u bë i njohur për temperamentin e tij të keq dhe nuk dukej se kishte rëndësi nëse ishte i matur apo i dehur; personaliteti i tij gjithmonë do të errësohej paksa kur ndihej në qoshe.

Por pavarësisht se zgjodhi të zbriste nga karroca, sezoni 10 tregoi se James mund të ofronte ende një cilësi humori që Vanderpump Rules kishte aq shumë nevojë. DJ ishte në gjendje të bënte shaka dhe të dilte me “poo poo head” dhe “krimb me mustaqe”. Fansat ishin të lumtur kur panë se konsumimi i tij i alkoolit nuk çoi në më shumë zhgënjime apo drama.

James është Esëll, Përsëri

Rezulton se për sezonin 11 të Vanderpump Rules, James është kthyer në karrocë, ndërsa e dashura e tij, Ally Lewber, ndau: “Ai është në terapi, ai është i matur. Jam vërtet krenar për të.” Do të jetë mirë të shohësh që James të merret me marrëdhënien e tij jo të shëndetshme me alkoolin. Megjithatë, ky mund të jetë një opinion jopopullor, por një pjesë e imja do t’i mungojë James i dehur. Zot, ai ishte një rrëmujë, dhe unë e doja kaosin që ai shkaktoi rreth tij. Megjithatë, lajmi i matur është një zhvillim i madh për të personalisht, i cili është më i rëndësishëm se çdo reality show televiziv. Për këtë, them, bravo!

James dhe Ally duket se po qetësohen vërtet dhe astrologja po tregon vërtet mbështetje për të dashurin e saj anglez. Meqenëse James e merr seriozisht edhe një herë seriozitetin e tij, kjo mund të nënkuptojë komunikim më të lehtë për gjërat e mëdha që ata një ditë do të duan të diskutojnë, si martesa. Isha i shqetësuar se Ally do të përfundonte me dëme kolaterale pasi ata filluan të takoheshin kaq shpejt, por James duket se është më i qetë me të.

Rregullat e Vanderpump po ndryshojnë

Soberiteti do të duket i mirë jo vetëm për James, por edhe për serialin. Që nga viti 2013, Vanderpump Rules është përqendruar rreth të rinjve të Hollivudit që punonin në një bar dhe pinin në harresë në kohën e lirë. Në një moment, ata duhej të rriteshin. Ndryshimet e pjekura tregojnë se James është me të vërtetë djali numër një në grup tani. Rikthimi është një pjesë e maturisë dhe sezoni i ri tani do të jetë në gjendje të tregojë se si James rikthehet nga ai pengesë.

James nuk është ende një djalë kori dhe është e vështirë të harrosh të gjitha katrahurat që ka bërë në të kaluarën, por të paktën ai po bën përpjekje për të përmirësuar veten, gjë që përfshin të mos dorëzohet kur u pengua në pengesën e parë. Ai e ka gjetur veten në një marrëdhënie më të shëndetshme në vend që të qëndrojë në një marrëdhënie toksike dhe po u tregon prindërve se si ndihet për ta. Krahasuar me Toms, të cilët nuk arrijnë ta shohin gabimin në mënyrat e tyre, James po kthehet në një kapje të vërtetë. Nuk e kisha menduar kurrë se do ta thosha këtë. James po zgjedh t’i japë fund valëve të shkatërrimit, dhe kjo është e lavdërueshme, veçanërisht për TV realitet.