Pse jemi të ngazëllyer për sezonin 8 të Summer House

Klea

Pse jemi të ngazëllyer për sezonin 8 të Summer House

Edhe pse moti i freskët i shtatorit është gati të hyjë fshehurazi dhe kudo ka çdo gjë me erëz kungull, shikuesit e Bravo mezi presin Shtëpi verore Sezoni 8.

Dikur një qeli e fjetur, seriali ka dalë me të vërtetë nga guaska e tij gjatë viteve të fundit pasi mbylli një kast solid. Me ScandaCarl ende duke u shpalosur (po, ne po përpiqemi të bëjmë marr ScandaCarl ndodh), ka shumë gjëra për të cilat shikuesit duhet të emocionohen.

Ndarja e Carl dhe Lindsay

(Foto nga: Eugene Gologursky/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Pa dyshim, mendimi në mendjen e të gjithëve është se si dreqin e bëri Carl Radke një veprim kaq të ftohtë kur erdhi puna për t’u ndarë me Lindsay Hubbard në kamera? Rrugët po flasin, me burime që pretendojnë se vetëm Carl dhe producentët e dinin se fundi i marrëdhënies po vinte. Lindsay supozohej se ishte një përbindësh gjatë gjithë verës, por ne mendojmë se ka më shumë në histori.

Është shumë e lehtë t’i hedhësh fajin gruas së “çmendur”, por fjala është se Carl e gjeti veten në një situatë të vështirë. Me sa duket, ai dyshohet se po tradhtonte gurunë e PR për muaj të tërë dhe kishte frikë nga shtatzënia me gruan misterioze. Tani, nëse edhe një sasi e vogël e kësaj do të kapej në kamera, do t’ia vlente një shikim. Asnjëri nga yjet nuk ka lëshuar një deklaratë në lidhje me ndarjen e tyre, por kjo mund të jetë për shkak se ata duhej të nënshkruanin një NDA.

Miqësia e Lindsay dhe Danielle

Tashmë fansat po pështymën pas rilidhjes së mundshme të Lindsay dhe Danielle Olivera. Kur u shfaq lajmi për ndarjen e Lindsay, Danielle postoi shpejt një meme Sex and the City ku tregonte Charlotte duke e ngushëlluar Carrie-n pasi Big e ngriti në këmbë. A mund të jetë kjo një shenjë? Ne mendojmë kështu!

Sezoni 7 ishte plot me përplasje të panevojshme mes ish-shoqeve më të mira. Megjithatë, gjatë ribashkimit, të dy premtuan të “fillojnë diçka të re” në të ardhmen. Edhe pse ende nuk i janë bashkuar radhëve të Lucy-t dhe Ethel-it, të dyja femrat kanë postuar foto së bashku, duke përfshirë një foto të Danielle në dushin e nusërisë së Lindsay.

Vajzat mund të jenë në dalje

Paige DeSorbo dhe Lindsay kanë pasur probleme që kur fashionista hyri në shtëpi gjatë sezonit 3. Armiqësia mund të gjurmohet e gjitha tek Lindsay dhe Amanda Batula që nuk e goditën atë, duke e lënë Paige të ndjejë se duhej të zgjidhte anën e shoqes së saj.

Paige nuk ka grirë fjalët kur bëhet fjalë për ndjenjat e saj për Lindsay dhe Carl. Gjatë ribashkimit të sezonit të 7-të, ajo i quajti “të rreme” dhe i kritikoi ata se nuk ishin autentikë. “Unë mendoj se gjithçka që ata bëjnë është e paramenduar dhe e planifikuar,” tha Paige. “Unë mendoj se ata thjesht gënjejnë, dhe ata rrotullojnë gjithçka.”

Kur u njoftua ndarja, fansat dolën në rrjetet sociale për të postuar se sa të drejtë kishte pasur Paige. Një fans shkroi: “Mund ta fajësosh Mercury Retrograde, por Paige është një profet”. Në vend që të qëndronte e heshtur, Paige u përgjigj: “Faleminderit”, ka shumë të ngjarë duke shtuar benzinë ​​në miqësinë e saj tashmë të zjarrtë me Lindsay.

Fytyrat e vjetra që kthehen

(Foto nga: Sean Zanni/Bravo)

Së bashku me Carl, Lindsay, Amanda dhe Paige, shumë fytyra të njohura do të kthehen për sezonin 8 të Summer House. Danielle është rikthyer dhe beqare pas ndarjes nga Robert Sieber, gjë që mund të tregojë një verë të nxehtë vajzë të plotë me netët Montauk. Ciara Miller është kthyer, së bashku me Gabby Prescod dhe Kyle Cooke. Gjithashtu janë përmendur dy shokë të rinj meshkuj, të cilët shpresojmë të jenë të lezetshëm, që mund të jetë pikërisht ajo që porositën Ciara dhe Gabby.

Natyrisht, shikuesit e Bravo mund të presin që të shohin Craig Conover të shfaqet për disa festa dhe të vizitojnë të dashurën e tij, Paige. Çifti ka marrë pjesë në crossover për dy sezonet e fundit dhe fansat shpresonin të shihnin një fejesë jashtë saj, por tani po mendojnë se është më mirë të ndalojnë.

Sezoni 8 i Summer House do të ketë festa me tematika të shumta, për të cilat shtëpia është bërë sinonim. Frigoriferi do të jetë i pajisur me Loverboy dhe Fireball, dhe me shumë mundësi, më shumë se Lindsay do të “aktivizohet”. Këtu shpresojmë që të ketë shumë sanduiçe të përgatitura paraprakisht për të mbajtur varësen dhe për të luftuar. Personalisht, jam i emocionuar të shikoj një verë tjetër të Bregut Lindor, e cila sinqerisht është e pamposhtur, dramë apo jo.