Pse jemi të ngazëllyer për kapitenin Kerry në sezonin 11 të Below Deck

Klea

Pse jemi të ngazëllyer për kapitenin Kerry në sezonin 11 të Below Deck

Duke ecur përpara, kapiten Kerry Titheradge do të marrë përgjegjësinë Poshtë kuvertës. Punësimi i tij solli ndjenja të përziera për shumë nga shikuesit e vjetër të Bravo-s, pasi kapiteni Lee Rosbach kishte qenë fytyra e këtij seriali për dhjetë sezone të shkëlqyera. Sidoqoftë, produksioni nuk kërkoi kthimin e kapitenit Lee, i cili la Below Deck pa një drejtues. Hyni në kapiten Kerry.

Më parë, kapiteni Kerry luajti në Below Deck Adventure. Mjerisht, ky spin-off dështoi të lulëzojë dhe siç është aktualisht, është e sigurt se nuk do të rikthehet për një sezon të dytë. Edhe pse ky serial i ri ishte një bust, Kapiteni Kerry pati një paraqitje të shkëlqyer, kështu që ne jemi të ngazëllyer që ai tani të marrë drejtimin në Sezonin 11 të Below Deck. Ja pse.

Kapiteni Kerry i trajton mirë përparimet e pajustifikuara

Në Below Deck Adventure, Kasie Faddah dhe Kyle Dickard kishin bërë një shaka flirtuese, të cilën mysafirët e charterit e morën menjëherë. Gjatë një ekskursioni në breg, këta të ftuar më pas hipën në Kyle. Kjo pa që flirtimi i Kyle-it të ngriti një nivel drejt një Kasie qartësisht të pakëndshme. Ajo që Kyle duhet të kishte bërë ishte t’u thoshte jo të ftuarve, por në vend të kësaj, ai iu dorëzua egos së tij dhe e ndoqi kolegun e tij në një mënyrë joprofesionale, agresive.

Më pas, një i ftuar po aq i pakëndshëm, paralajmëroi kapitenin Kerry për “sjelljen e papërshtatshme” të Kyle. Me këtë, kapiteni Kerry thirri menjëherë Lewis Lupton, Bosun, në kabinën e tij të timonit. Për goditjen e parë të Kyle, kapiteni Kerry i kërkoi Lewis-it të bisedonte me dorën e tij. Më pas ai pati një bisedë të shpejtë me Kasie, duke e siguruar stjuardesën nervoze se ajo nuk kishte bërë asgjë të keqe.

Siç e pamë në Below Deck Down Under Sezoni 2, përparimet seksuale të pajustifikuara mund të bëhen të rrezikshme shpejt. Që kapiteni Kerry të trajtojë me shpejtësi këtë incident, duke siguruar gjithashtu butësisht anëtaren femër të ekuipazhit që ishte në shënjestër, mund të jemi të sigurt se gratë nën kujdesin e tij do të mbrohen.

Thënë kështu, megjithëse jemi të ngazëllyer që shohim të pranishëm këtë nivel të udhëheqjes së fortë, ne ende shpresojmë që kjo të mos jetë një histori që zhvillohet në Sezonin 11 të Below Deck.

Ekuipazhi i kaluar i besoi dhe vlerësoi kapitenin Kerry

Edhe pse do të na mungojë kurvari i detit, ne e dimë se kasti i Below Deck do të jetë në duar të mira, fizikisht dhe mendërisht, kur kapiten Kerry të zëvendësojë kapitenin Lee. E shihni, personaliteti i anëtarit të ekuipazhit të “Blow Deck Adventure”, Kyle, vazhdoi të mbytet. Fatkeqësisht, shoku i tij i dhomës, Nathan Morley, u bë objektivi i tij i radhës. Pas një nate jashtë ekuipazhit të dehur, Kyle e qortoi Nathanin. Pas kësaj, Kyle tërhoqi një kartë të keqe pasive-agresive, duke refuzuar vazhdimisht të lajë tualetin e tyre të përbashkët brenda kabinës së tyre.

Kur Nathan i kërkoi Kyle të skuqej, Kyle zgjodhi dhunën, duke kërcënuar Nathan në një skenë tepër të pakëndshme për t’u parë. Më në fund, Nathan e kuptoi se kishte nevojë për ndihmë, pasi Bosun Lewis nuk po arrinte të adresonte sjelljet e Kyle. Prandaj, Nathan shkoi të fliste me kapitenin Kerry. Në këtë bisedë, Nathan nuk shkoi të ankohej (megjithëse kishte të drejtë ta bënte këtë), por në vend të kësaj, ai shkoi dhe i kërkoi kapitenit Kerry një rregullim të ri të kabinës.

Nathan i besoi kapitenit Kerry problemet e tij. Po kështu, kur kuzhinierja Jessica Condy i dogji dorën, ajo filloi të rrotullohej, por kapiteni Kerry e pa stresin e saj dhe në vend që ta këshillonte (të paktën këtë herë), përveshi mëngët dhe ndihmoi në galerë. Xhesika u lehtësua dhe e vlerësoi ndihmën e tij.

Në përgjithësi, kapiteni Kerry u mbajt me një vlerësim të lartë nga ekuipazhi i tij, kështu që ne jemi të ngazëllyer për të parë sezonin e tij të parë të kryqëzimit, ku ai do të mbështesë një ekuipazh të ri në Below Deck.

Kapiteni Kerry ishte i shpejtë për të hequr një kërcënim fizik

Duke provuar edhe një herë se aftësitë e tij drejtuese janë solide, kapiteni Kerry reagoi me shpejtësi pasi dëgjoi se Nathan ishte kërcënuar. Së pari, ai e thirri Lewisin në kabinën e rrotave, përsëri, për të marrë mbështetjen e shefit të departamentit të tij. Mjerisht, Lewis ra në anën e Kyle, sepse ai kishte frikë se mos humbiste një dorë të aftë. Sidoqoftë, shqetësimet shumë reale të kapitenit Kerry u bënë të vështira për t’u injoruar, dhe madje edhe Lewis duhej të pranonte se sjelljet e Kyle po kalonin shumë kufij.

Dhuna nuk është kurrë e pranueshme. Duke e ditur këtë, kapiteni Kerry pati një bisedë shumë të qetë dhe të drejtpërdrejtë me Kyle. Në fund, ai i tha Kyle të paketonte valixhet. Tani jemi të etur për të parë se si kapiteni Kerry e trajton ekuipazhin në Below Deck, ndërsa shpresojmë që udhëheqja e tij të dëshmohet edhe një herë po aq efikase sa ishin në Aventurën Below Deck.

Ashtu si kapiten Lee, humori i kapitenit Kerry është i lartë

Kapiteni Lee kishte një kuotë dhe një duartrokitje për pothuajse çdo situatë në Below Deck. Për fat të mirë, humori i kapitenit Kerry është gjithashtu solid. Kur Seth Jacobson zëvendësoi Kyle, egoja e tij ishte në çati. Shumë herët, Seth i kërkoi kapitenit Kerry një promovim, ku kapiteni Kerry bëri shaka, “Bosun?” Jo-bir”, në një rrëfim.

Kur vozitnin të ftuarit charter në një tender, ata e pyetën nëse ai kishte qenë ndonjëherë në këto ujëra më parë. Ai bëri shaka: “Unë kurrë nuk kam vozitur një varkë më parë”. Më pas, kur të ftuarit kaluan nëpër kabinën e tij me rrota, ata komentuan mbi butonat dhe pullat që mund të shtypeshin. Me këtë, kapiteni Kerry ngacmoi: “Do të ishte edhe më emocionuese nëse do ta dija se çfarë bëri.”

Në mënyrë të ngjashme, kapiteni Kerry u tall me ekuipazhin e tij gjithashtu. Nga lejimi i vetes që të mbulohej nga kërkesat dhe komentet e postimit, tek shakaja me Faye Clarke me kërkesa jorealiste, burri i bëri të gjithë të qeshin. Ne ishim të trishtuar nga mendimi i humbjes së zgjuarsisë së kapitenit Lee, por kapiteni Kerry ka të ngjarë të jetë po aq argëtues, gjë që na emocionon pa fund.

Kapiteni Kerry Will Nail Sezoni 11

Çfarëdo që të ndodhë, Sezoni 11 i Below Deck premton një udhëtim të egër. Të rikthyer në këtë seri për të punuar nën kapitenin Kerry do të jenë Fraser Olender dhe Ben Willoughby nga Below Deck. Në pamje të parë, këto dy jahte që kthehen do të jenë në kundërshtim. Nga përleshjet tek gjuajtjet e deri te pushkatimet, kapiteni Kerry me të vërtetë do t’i përjetojë të gjitha, dhe për këtë, ne jemi ulur dhe të emocionuar.