Pse jemi të ngazëllyer për darkën e sezonit të 13-të të RHOBH

Klea

Pse jemi të ngazëllyer për darkën e sezonit të 13-të të RHOBH

Një sezon krejt i ri i Amvise të vërteta të Beverly Hills premierë këtë javë. Kohët e fundit, disa rrjedhje të historive të sezonit 13 të RHOBH kanë qarkulluar. Një nga këto rrjedhje përqendrohet rreth një darke me aktorë. Çdo gjë që kemi mësuar për këtë ngjarje ka qenë e egër. Këtu është gjithçka që dimë dhe pse jemi të ngazëllyer të shikojmë darkën e supozuar shpërthyese të sezonit 13 të RHOBH-së.

Lista e të ftuarve është grumbulluar

Lisa Rinna, Kathy Hilton dhe Diana Jenkins janë të gjithë në sezonin 13 jashtë. Megjithatë, Garcelle Beauvais, Erika Jaye, Kyle Richards, Dorit Kemsley, Sutton Stracke dhe Crystal Kung Minkoff janë gati të kthehen dhe të gjithë do të jenë të pranishëm në këtë darkë. Përveç kësaj, e porsaardhura Annemarie Wiley dhe ish-mbajtësit e diamanteve Camille Grammer dhe Denise Richards do të kenë gjithashtu vende në këtë tryezë. Në listën e të ftuarve të darkës së sezonit të 13-të të RHOBH do të jetë shoqja e Kyle, Faye Resnick dhe ish-ylli i Real Housewives of Atlanta, Cynthia Bailey.

Këto personalitete janë jashtëzakonisht të ndryshme. Duke i pasur të gjithë në një dhomë, ulur rreth të njëjtës tryezë darke, na emocionon, pasi drama ka potencialin të jetë mjaft e lartë.

Vetë Darka do të Ndizet… Fjalë për fjalë

Në një intervistë me Page Six, Sutton tha se kjo darkë “ishte një darkë me barërat e këqija”. Këto janë bërë të njohura pasi përdorimi i marihuanës legalizohet në shumë shtete. Në fakt, kasti i “Southern Charm” mori pjesë gjithashtu në një darkë të mbushur me barëra të këqija gjatë pushimeve së bashku në Kolorado gjatë sezonit 6. Nga qeshjet dhe drama që prodhoi ky vakt, ne jemi më të emocionuar të shikojmë edhe aktorët e RHOBH duke marrë pjesë.

Toni i darkës është dramë

“Ai kurrë nuk do t’ju plotësojë emocionalisht, kurrë, ta dini këtë,” i theksoi psikika Allison DuBois Kyle, ndërsa darkonin së bashku gjatë një ngjarjeje të Sezonit 1 të quajtur “Darka nga ferri”. Meqenëse Kyle dhe bashkëshorti i saj, Mauricio Umansky, janë ndarë së fundmi, fjalët e Allison duken shumë më pak ekstreme.

Thënë kështu, në kohën kur u zhvillua darka e Sezonit 1, kasti ishte tashmë në mosmarrëveshje. Camille dhe Kyle kursyen verbalisht, ndërsa Camille gjithashtu gjuajti me gurë “Faye të korruptuar moralisht”. Ndërkohë, Lisa Vanderpump dhe Faye i kërkuan Allison dhe cigares së saj elektronike një lexim psikik, të cilin ajo e refuzoi. Pastaj Taylor Armstrong dhe Kim Richards u futën në të dhe tensionet ishin të larta.

Në sezonin 11, një darkë e ngjashme u zhvillua, këtë herë të organizuar nga Kathy. Në “The Dinner Party From Hell: Pjesa e Dytë”, gratë luftuan, disa dolën me furtunë dhe u panë lot.

Andy Cohen ngacmoi në emisionin e tij Sirius XM, Radio Andy, se toni i darkës së sezonit 13 është po aq i nxehtë. “Kyle ka një darkë në shtëpinë e saj në episod, mendoj gjashtë, që është po aq ikonë, mendoj, sa darka nga ferri, gjëja e Kathy Hilton-it”, shpjegoi ai. Ai më pas shtoi “Është e egër dhe ka mbi dy episode.” Edhe pse një psikik nuk do të jetë i pranishëm, Andy përsëri theksoi “është e pabesueshme”, pasi tavolinat ishin të mbushura me kaq shumë shtëpiake të njohura reale.

Me një shtrirje prej dy episodesh dhe një ton që përputhet me darkat e tjera nga ferri, na quani të emocionuar dhe gati për këtë histori.

Sutton ngacmon një “udhëtim interesant”

Në intervistën e Sutton, ajo shtjelloi pak më tej rreth darkës së ardhshme të sezonit 13 të RHOBH. “Pra, jo të gjithë ne morëm pjesë dhe disa prej nesh bënë gjëra të tjera që ishin të lidhura me barërat e këqija,” filloi ajo. “Ishte një darkë argëtuese, interesante”, tha Sutton me shaka. Megjithatë, shoqja dhe shoku i saj i ngushtë, Garcelle, nuk mori pjesë në asnjë formë kanabisi në këtë ngjarje.

Me Garcelle jo nën ndikimin, ne mund të hamendësojmë se zëri i saj do të mbajë arsyen më të madhe. Ose jo. Sido që të jetë, kjo darkë do të jetë shumë argëtuese për t’u parë, pasi disa anëtarë të kastit humbasin ngadalë kontrollin e tyre mbi realitetin, ndërsa të tjerët mbeten të qetë.

Erika ngacmon dramën me Denisin

Nicole Weingart/Bravo/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images

Denise u largua nga xhirimet pas sezonit të 10-të, sepse ajo po “mashtron Denise Richards” dhe ajo mund të bëjë si të dojë. Kur luante në RHOBH, Denise dhe Erika nuk ishin domosdoshmërisht të afërta dhe duket se me rikthimin e saj në xhirimet për sezonin 13, nuk ka ndryshuar shumë. Në një intervistë për Today, Erika derdhi disa pika çaji në lidhje me përvojën e ngrënies me bazë bimore të kastit. E pyetur se çfarë e bëri këtë vakt kaq të egër, Erika kishte shumë për të thënë.

Me sa duket, Denisi iu fut Erikas. “Isha shumë e hutuar pse ajo ishte e zemëruar me mua, sepse nuk e kisha parë për shumë vite,” kujton Erika. “Kështu që unë thashë, ‘Denise, nuk e kuptoj se për çfarë je inatosur’, sikur e gjithë jeta ime të ishte shkatërruar. Nuk jam shumë i shqetësuar për atë që ndodhi katër vjet më parë, nuk e mbaj mend atë.”

“Ne ishim të dehur sepse shefi gatuante me THC, kështu që ndërsa Denisi më bërtet, unë jam i ngritur, kështu që vazhdova të qeshja. Ndihesha vërtet mirë. E vetmja gjë për të cilën u zemërova është se ajo më prishi zhurmën. Ashtu si Deniza, mos më bërtit, jam i lartë, më lër të qetë, – përfundoi Erika dhe për këtë ne jemi marramendur, sepse rrëfimi i Erikës tingëllon histerike kufitare.

Kyle ngacmon një “shpërthim të madh”

Kyle Richards
Presley Ann/Getty Images për SoFi

Kyle po vjen i nxehtë, duke i përmbyllur këto informacione për një darkë. Kyle në fakt organizoi këtë darkë dhe ajo zbuloi se drama do të ishte e lartë. Gjatë një Amazon Live, Kyle ngacmoi: “Ajo natë ishte shumë. Pati një shpërthim të madh dhe më pas dikush duhej të dërgohej në shtëpi, sepse ata nuk po ecnin aq mirë.”

Ashtu si Andi, Kyle gjithashtu e krahasoi këtë darkë në shtëpinë e saj me darkat e tjera që kemi parë në të kaluarën. Për të gjitha këto rrjedhje dhe arsye, ne jemi ulur dhe gati, të ngazëllyer për të parë të shpaloset darka e sezonit të 13-të të RHOBH.