Pse jemi të ngazëllyer për amvisat e vërteta të sezonit 6 të Majamit

Klea

Pse jemi të ngazëllyer për amvisat e vërteta të sezonit 6 të Majamit

Zonjat janë kthyer për një sezon krejt të ri të Amvise të vërteta të Majamit. Traileri sapo ra dhe fansat janë të fiksuar. Ekskluziviteti u vendos në një ndërprerje pas sezonit 3, me Bravo-s iu deshën dhjetë vjet për të kuptuar gabimin e tyre. Ky qytet i veçantë i ka të gjitha – dramë, nxehtësi dhe OG që duan të qëndrojnë përreth.

Guerdy Abraira, Lisa Hochstein, Julia Lemigova, Dr. Nicole Martin, Alexia Nepola dhe Larsa Pippen do të rikthehen të gjithë si amvise, me Kiki Barth, Adriana de Moura dhe Marysol Patton që do të kthehen në rolin “Friend of”. Zonjat duket se po përqafojnë grindjet dhe kohërat argëtuese në Real Housewives të sezonit 6 të Miami, i cili do të transmetohet në nëntor.

Larsa tregon Markusin

Është evidente se Larsa ka një tip dhe ai tip janë basketbollistet. Marcus Jordan nuk arriti kurrë në NBA, por ai luajti basketboll kolegji për Universitetin e Floridës Qendrore. Larsa po u jep jetë pumave të tjera që shpresojnë të arrijnë një dollar të ri të bukur.

49-vjeçari ka qenë i pafalshëm për lidhjen me djalin e Michael Jordan. E gjithë marrëdhënia dukej e çuditshme, veçanërisht pasi ish-bashkëshorti i Michael dhe Larsa, Scottie Pippen, ishin miq të ngushtë dhe ish-shok skuadre në Bulls. Optika është me avull dhe tifozët janë këtu për të.

Traileri tregoi Marcus dhe Larsa duke folur hapur se si Hall of Famer nuk ishte i emocionuar për zgjedhjen e grave të djalit të tij. Që nga divorci i saj nga Scottie në vitin 2021, fansat e kanë parë Larsën të gjejë gabime në çdo djalë me të cilin takohej. Diferenca në moshë duket se nuk ka shumë ndryshim për çiftin. Ndërsa ata nuk janë fejuar, fansat shpresojnë të shohin shumë nga marrëdhëniet e tyre të shpalosen në Real Housewives të sezonit 6 të Miami.

Adriana kafshon të pasmet

Giovanni Rufino/Bravo/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images

Për dy sezonet e fundit, është ndjerë se Marysol dhe Alexia kanë zgjedhur Adrianën. Ne nuk i dimë të gjitha aspektet e miqësisë së tyre, por traileri tregon Adrianën duke luftuar më në fund pas një konfrontimi intensiv me Marysol. I dashuruari i “bukurive” bërtet, “Ti je ai që u përpoq të fu*kësh ish-in tim. Ti je një gjarpër që ha bishtin tënd!” të cilës Adriana i përgjigjet: “Nuk kam më frikë nga helmi yt”.

Dy femrat nuk e kanë pëlqyer kurrë njëra-tjetrën. Megjithatë, kjo grindje e veçantë nisi kur Adriana zbuloi se ish i dashuri i Marysol kishte bërë një kalim ndaj saj. Marysol u lëndua që e ashtuquajtura shoqja e saj do të sillte këtë lajm nga e kaluara. Thuajse në të njëjtën frymë, Adriana më pas e krahasoi kyçin e saj të përdredhur me aksidentin me makinë të djalit të Aleksisë. Thjesht nuk u rikuperua nga ai koment i tmerrshëm. Zonjat duket se janë ende në dalje, gjë që natyrisht do të çojë në disa luftime të rënda në sezonin e ri.

Gratë e Miami janë luftëtare

Lisa Hochstein
Jason Koerner/Getty Images

Sezoni 6 do t’i tregojë gratë që kalojnë disa momente sfiduese të jetës. Ndërsa fansat nuk do të zhyten në problemet e tyre, është gjithmonë mirë kur gratë tregojnë anët e tyre të pambrojtura. Edhe pse Alexia duhet të jetë ende në fazën e muajit të mjaltit, duket se ajo do të ketë disa probleme financiare me kamerat që e kapin duke u thënë djemve të saj, Peter Rosello dhe Frankie Rosello, se ata “duhet të dalin nga apartamenti ynë për 15 ditë”.

Lisa është ende duke përpunuar shumë divorcin e saj nga Lenny Hochstein. Nëna e dy fëmijëve shihet në trailer duke qarë para kamerave, duke thënë: “Nuk e di çfarë kam bërë për ta merituar këtë”. Siç e dinë fansat e Real Housewives të Majamit, Lisa dhe Lenny kanë muaj që shkojnë kokë më kokë dhe divorci është bërë i shëmtuar. Shikuesit do të duan të sintonizohen për sezonin 6 për të parë të gjitha përditësimet e këqija.

Kanceri do të jetë gjithashtu një histori kryesore për sezonin 6, me Guerdy duke zbuluar me lot se ka kancer në gji. Ndjekësit do të shohin gjithashtu gruan e Julias, Martina Navratilova, duke iu nënshtruar trajtimeve të fazës 1 të fytit dhe kancerit të gjirit. Ndërsa përrallat do të jenë nxitëse, disa fansa mezi presin të marrin udhëtimin me ta dhe të tregojnë mbështetje.

Mbi të gjitha, tifozët e Real Housewives të Miami më në fund do të jenë në gjendje të zhyten në diell ndërsa po shkojmë drejt atyre muajve të ashpër të dimrit.