Pse jemi të ngazëllyer për amvisat e vërteta të sezonit 2 të Dubait

Klea

Pse jemi të ngazëllyer për amvisat e vërteta të sezonit 2 të Dubait

Amvise të vërteta të Dubait do të rikthehet së shpejti për një sezon të dytë, dhe ne jemi të hipnotizuar! Siç u njoftua në BravoCon, sezoni 2 do të publikohet në vitin 2024. Ai do të përfshijë pesë anëtarë të kastit që kthehen dhe një zonjë të re kryesore. Chanel Ayan, Caroline Brooks, Caroline Stanbury, Sara Al Madani dhe Lesa Milan do të kthehen të gjithë, ndërsa Taleen Marie do të bëjë debutimin e saj. Real Housewives of Dubai Sezoni 2 ka një ton potencial, ja pse!

RHODubai ka vendndodhjen më interesante të xhirimeve

Ndërsa shumica e shfaqjeve Real Housewives janë filmuar në Shtetet e Bashkuara, ku janë shumica e shikuesve të tyre, Real Housewives of Dubai spikat. Dubai është me të vërtetë një qytet ndryshe nga çdo tjetër, gjë që e bën atë vendin e përsosur për të filmuar. Nga shkretëtira në qytetin luksoz, Dubai është vendi i përsosur për çdo shfaqje televizive realitet.

Le ta pranojmë, është shumë më interesante të shikosh kastin të eksplorojë Dubain sesa çdo vend tjetër përkatës të xhirimeve. Sezoni 2 premton edhe më shumë shkëlqim dhe magjepsje të Dubait, që na ka në buzë të vendeve tona! Ndërsa Dubai është i njohur për luksin, ai ndodhet gjithashtu në Lindjen e Mesme, kështu që ka disa dallime kulturore. Kjo është pjesë e asaj që e bën serialin kaq unik dhe kaq tërheqës për t’u parë.

Jemi Hype për të Takuar Taleen

Taleen është e vetmja amvise e re që i bashkohet Real Housewives të sezonit 2 të Dubait dhe ne jemi të kënaqur ta takojmë zyrtarisht në ekran! Sezoni 2 kishte nevojë për një fytyrë të freskët dhe Taleen duket se është zgjedhja perfekte. Nëna e dy fëmijëve është një familje, por edhe sipërmarrjet e saj të biznesit i merr seriozisht. Taleen ka markën e saj të fitnesit, ndaj do të ishte interesante ta shihnim këtë të diskutohet edhe në ekran.

Edhe pse jo me origjinë nga Dubai, Taleen ka jetuar atje për gati tetë vjet. Taleen është armeno-amerikane dhe më parë ka jetuar në SHBA për shumë vite. Si rezultat, Taleen sigurisht që është i njohur me Dubain, por mund të ketë gjithashtu tendenca me të cilat shikuesit amerikanë mund të lidhen. Do të jetë interesante të shihet se si Taleen bashkohet me pjesën tjetër të zonjave sapo të fillojë sezoni!

Chanel po kthehet

Për fat të mirë, Chanel është një nga zonjat që rikthehet për Sezonin 2 pasi ajo u bë menjëherë e preferuara e fansave gjatë sezonit 1. Chanel ishte një yll i shquar për shumë arsye, njëra prej të cilave ajo foli për karrierën e saj si supermodele dhe biznesmene. Sezoni 1 shfaqi momente argëtuese nga Java e Modës në Dubai, e cila është një punë e madhe për të bërë në Emiratet e Bashkuara Arabe. Shpresojmë se sezoni 2 do të shfaqë edhe më shumë nga momentet nga Chanel dhe karriera e saj.

Chanel është gjithashtu një nga anëtarët e kastit më frymëzues, dhe foli për sfondin e saj që është dukshëm i ndryshëm nga shumica e amvisave reale. Chanel lindi dhe u rrit në Kenia, ku u rrit në një fshat të vogël. Ajo më vonë refuzoi martesën e rregulluar në mënyrë që të mund të martohej për dashuri, dhe më vonë u transferua në Dubai. Historia e Chanel është me të vërtetë magjepsëse dhe ajo është lloji i personit për të cilin në të vërtetë dëshironi të rrënjosni kur e shikoni në televizion.

Kështu është edhe Sara

Sara ishte një tjetër yll i njohur nga Real Housewives të Dubait, sezoni 1, dhe ne jemi shumë të lumtur që ajo do të rikthehet për sezonin 2. Ashtu si Chanel, Sara është një biznesmene dhe stiliste e arrirë. Ne e duam këtë grup mbretëreshash të forta! Sara ishte gjithashtu një nga zonjat e vetme beqare nga sezoni 1, kështu që historia e saj ishte gjithmonë një nga më interesantet për t’u ndjekur.

Një tjetër gjë e pëlqyeshme për Sarën ishte fakti se ajo është e vetmja pjesë e kastit që ka lindur dhe është rritur në Emiratet e Bashkuara Arabe. Kjo është e rëndësishme, pasi Dubai është një vend me një histori dhe histori unike. Sara e njihte Dubain përpara se të bëhej kryeqyteti glam i botës, kështu që ajo ka një këndvështrim interesant për shumë gjëra që gratë e tjera nuk i bëjnë.

Ndërsa Real Housewives of Dubai Sezoni 1 kishte hapësirë ​​për përmirësim, Sezoni 2 ka shumë potencial. Me një kast të ri argëtues dhe pesë të rikthyer, ky sezon duhet të jetë një për librat. Ndërsa nuk ka ende një datë të saktë të lëshimit, shumë shikues parashikojnë që ai të dalë në fillim të vitit 2024.