Pse jemi të kënaqur që Stassi Schroeder nuk do të jetë në luginë

Klea

Pse jemi të kënaqur që Stassi Schroeder nuk do të jetë në luginë

Unë do ta them me zë të lartë dhe do ta them me krenari: Unë kurrë nuk kam qenë një Stassi Shrëder fanse kur ajo ishte në Vanderpump Rules. Pra, jam i sigurt se si dreqin nuk do të mungojë për të Lugina. Stassi ishte një vajzë krenare e keqe që u duk jashtëzakonisht e llastuar dhe pa kontakt me ata përreth saj. Sinqerisht, ajo mund ta kishte vënë në turp Regina George. Unë mendoj se ajo është saktësisht e njëjta tani, vetëm më pak e qartë për qëllimet e saj, sepse ajo është anuluar disa herë.

Inatet e Stassit ishin legjendare, me shikuesit që mësuan që herët se do të ishte një udhëtim me gunga. Shikuesit duhet të siguroheshin që t’i mbanin duart dhe këmbët brenda automjetit PUMP gjatë gjithë kohës, veçanërisht nëse ishte ditëlindja e Stassit dhe treni Adderall përplasej me alkool. Stassi u duk si natyrshëm egoiste dhe hakmarrëse, veçanërisht kur mbërtheu miqtë e saj më të mirë me faturën e saj të madhe të barit.

Gjithashtu, të mos harrojmë se me kë kemi të bëjmë. Në vitet 2000, Stassi ishte në një shfaqje të quajtur Queen Bees, me premisën që të kthente vajzat e këqija në vajza të këndshme. Ajo erdhi e fundit dhe nuk fitoi asnjë para. Kishte një model. Një herë një vajzë e keqe, gjithmonë një vajzë e keqe. Kështu, kur dëgjuam se Stassi nuk do të përfshihej në kastin për spin-off-in e Vanderpump Rules, The Valley, ishte shkak për festime.

Kaq kohë, Stassi

Së bashku me aktoren Kristen Doute, Stassi u pushua nga puna në qershor 2020 pasi ish-shoku i saj i aktorit, Faith Stowers, zbuloi në rrjetet sociale se dyshja kishin thirrur policinë për të raportuar një pretendim të rremë. Në atë kohë, Faith përdori këtë akt racist për të ndarë një shembull se si ishte të ishe i vetmi anëtar i kastit të zi në Vanderpump Rules. Midis racizmit të rastësishëm, klasizmit, neverisë së përgjithshme dhe hipokrizisë, u befasova që ajo kishte fare miq ndërsa punonte në SUR.

Kishte shumë gjëra të ndyra dhe të pista Stassi, duke përfshirë talljen me muzikën e Scheana Shay. Madje, ajo kishte tëmthin të merrte një ditë pushimi nga puna për të shkuar dhe tallej me Scheanën në një koncert. Sinqerisht pyes veten nëse ajo mendon ndonjëherë në ditët e para dhe ankohet se sa person i tmerrshëm ishte. Dhe po, kam dëgjuar Stassin të thotë se është lodhur duke u quajtur vajza e keqe, por newsflash, kjo është ajo që ke qenë.

Stassi i tmerrshëm

Nuk do ta harroj kurrë që mësova se Stassi shikonte Gossip Girl si material përgatitor përpara se të fillonte xhirimet e Vanderpump Rules. Lëvizja ka kuptim të plotë pasi ajo ndoshta e dinte se do të bëhej një zuzar dhe e luajti festën në mënyrë perfekte.

Nëna e dy fëmijëve ishte problematike që në fillim. Stassi ishte një ngacmues dhe më habiti se sa kohë e mbajti rrjeti, por të gjithë e dimë që vlerësimet flasin. Ajo terrorizoi ata përreth saj dhe i goditi Kristen në fytyrë (moment i jashtëzakonshëm, fantastik, por joooo) dhe mburrej për veprimet e saj të liga. Të mos harrojmë se ndërsa Stassi terrorizonte Scheanën dhe e quante kurvë, Stassi terrorizoi edhe Laura Leigh-in. Unë nuk mendoj se ajo është një person i mirë për askënd, përveç miqve të saj.

Stassi i thotë jo shfaqjes së re

Unë jam duke falënderuar yjet e mi me fat që nuk do të më duhet të shoh Stassi-n në spin-off-in e ri të Vanderpump Rules sepse tashmë e kam frikë serialin, në fillim, dhe Stassi do të më kishte vënë në avantazh. Në botën në të cilën jetojmë sot, në të vërtetë nuk ka vend për një **vrima. Personalisht, nuk dua ta shpenzoj kohën time të çmuar duke parë se njerëzit sillen keq me njëri-tjetrin, prandaj rezerva ime për kastin e shpallur në fillim. Më pëlqen TV realiteti, por ka një kufi për atë që ne, si shikues, duhet të lejojmë.

Stassi pretendoi se ajo refuzoi mundësinë për të qenë në The Valley për shumë arsye. “Ka shumë arsye të ndryshme,” pohoi ajo në podcast Jeff Lewis Live. “Së pari, nuk do të ishte një pasqyrim i realitetit tim. Nuk jam shok me asnjë, e dini, thjesht, nuk është grupi im i miqve.”

Por a mund të ndodhte që pjesa tjetër e kastit nuk donte të ishte miq me Stassin? Për të cituar në mënyrë të famshme mbretëreshën e domethënies, “Unë nuk e di se çfarë të kam bërë me ty, por do të marr një grigio pinot.” Ti ishe një njeri nën nivel, Stass. Mos lejoni që dera t’ju godasë gjatë daljes.