Pse jemi të emocionuar për debutimin e Ariana Madix në Broadway në Çikago

Klea

Pse jemi të emocionuar për debutimin e Ariana Madix në Broadway në Çikago

Ariana Madix është ende duke hipur mbi valët e famës pas rrëmujës së nxehtë që ishte Rregullat e Vanderpompës Sezoni 10. Kush e dinte se thyerja e zemrës mund të ishte kaq fitimprurëse? Pas marrjes së shumë marrëveshjeve të miratimit, spoteve të shumta filmike dhe televizive, dhe madje arriti në finalen e Dancing with the Stars, tani është zbuluar se Ariana ka fituar edhe një mundësi tjetër për të shkëlqyer pas Scandoval. Së shpejti, Ariana do të bëjë debutimin e saj në Broadway si Roxie Hart në Çikago.

Duke filluar nga data 29 janar, Ariana do të dalë në skenë për një vrapim të kufizuar tetë javësh. Nuk mund të ishim më të lumtur për të. Tani, na dëgjoni, sepse ne kemi lexuar gjithashtu të gjitha reagimet që ka sjellë ngritja e Arianës në krye. Kjo përfshin atë që tha Lala Kent në trailerin e Sezonit 11, në lidhje me aftësinë e Arianës për të arritur një status të ngjashëm me Zotin pas thyerjes së zemrës.

Por Lala kishte të drejtë, pasi Ariana duket padyshim e paprekshme për momentin. Megjithatë, ne po zgjedhim lumturinë për banakieren tonë të preferuar në Bravo, e cila ka qenë tepër e hapur për shëndetin e saj mendor ndër vite. Vërtet, të gjithë meritojnë një periudhë paqeje në dritën e diellit pas një stuhie, përfshirë Arianën, pavarësisht se sa mund të zgjasë koha e saj për të shkëlqyer. Për këtë arsye, dhe të tjera që do të japim tani, ne jemi të ngazëllyer për debutimin e Ariana Madix në Broadway në Çikago.

Broadway ishte gjithmonë ëndrra e Arianës

Ariana njoftoi debutimin e saj në Broadway në LIVE me Kelly dhe Mark muajin e kaluar. Para se të zbulonte koncertin e saj të fundit, Mark Consuelos e vendosi Arianën me lay-up-in e përsosur. Këtu, Mark vuri në dukje se pas kolegjit, Ariana ishte transferuar në NYC për të ndjekur një karrierë në Broadway. “Po, kjo ishte ëndrra ime e madhe si fëmijë,” u përgjigj Ariana.

Kjo bëri që Kelly Ripa të pyeste: “Ju keni një diplomë në teatër… mendoni se kjo ëndërr do të realizohet një ditë?” Njoftimi i Cue Ariana-s, i ndjekur nga deklarata e saj emocionuese e “Është vetëm ëndrra më e madhe e realizuar. Nuk mund ta besoj se kjo është jeta reale.”

Më pas gëzimi i Arianës u kthye emocional. Ajo mbuloi shkurtimisht fytyrën e saj përpara se të shprehej: “Do të qaj”. Mund të qajmë edhe lot gëzimi, sepse një ëndërr e jetës së realizuar nuk është diçka e vogël. Kjo është vetëm një nga arsyet pse jemi të emocionuar për debutimin e Arianës në Broadway në Çikago.

Ariana në fakt ka bërxollat ​​për Broadway

Edhe pse Ariana nuk fitoi në DWTS, ajo përsëri u rendit në tre të parat gjatë finales së sezonit 32, gjë që është mbresëlënëse. Sa i përket rolit të saj të ardhshëm, pjesa e Roxie është zakonisht kastë, pasi ky personazh portretizon një yll aspirues, talenti i të cilit nuk është domosdoshmërisht i lëmuar. Për shkak të kësaj, këtë rol e kanë udhëhequr shumë yje, duke përfshirë Erika Jayne dhe Lisa Rinna të Bravo. Me role të tilla, ku personazhi nuk duhet domosdoshmërisht të ketë talente të denjë për një skenë të nivelit të Broadway-it, është e lehtë të largohesh nga aktori i dikujt që mund të mos ketë aftësitë më të mira teknike.

Thënë kjo, Ariana është e talentuar. Ajo mund të mbajë një melodi, sigurisht që mund të kërcejë, dhe kur bëhet fjalë për të mësuar përmendësh linjat, pjesët e saj të fundit kanë treguar se ajo mund ta bëjë këtë gjithashtu, me lehtësi. Tani, ne mund t’i shikojmë të gjithë këta talente të kombinohen në koncertin e fundit të Arianës. Vërtet, ne jemi të ngazëllyer të shohim shfaqjet e Arianës në skenë, dhe ndoshta edhe të rriten, gjatë debutimit të saj në Broadway.

Ariana tashmë po e shet teatrin

Në Reddit, një temë me titullin “Nëse doni të shihni Arianën në Broadway në Çikago – merrni biletat tuaja ASAP!” po rritet me shpejtësi, siç shkruante OP, “Sapo dëgjova se Ariana do të ishte në Çikago, u hodha në internet për të marrë biletat. Kur e bëra, kishte mijëra vende në dispozicion. U ktheva sot dhe nuk mund ta besoj sa bileta janë shitur në 24 orët e fundit! 75% e vendeve janë zhdukur krahasuar me mbrëmjen e djeshme!!”

Biletat e Arianës po ecin me shpejtësi. Ne jemi të entuziazmuar për këtë tundim shtesë të vërtetimit që ajo duhet të ndjejë. Është e qartë se ne nuk jemi të vetmit të emocionuar për debutimin e Arianës si Roxie në Broadway.

Ariana do të jetë në të njëjtin qytet si Danieli

Mirupafshim, Tom Sandoval, përshëndetje Daniel Wai. Gjatë udhëtimit të Ariana-s DWTS, Daniel postoi vlerësime dhe lavdërime për zonjën e tij të dashur kryesore. Për fat të tyre, rezidenca kryesore e Danielit është në NYC. Për tetë javë, këta të dy më në fund do të jenë në gjendje ta quajnë të njëjtin qytet në shtëpi.

Për këta dy muaj, Ariana mund të lërë pas streset e VPR. Kuptohet, ajo do të ketë stresorë të rinj, pasi Broadway nuk është shaka. Megjithatë, kur perdet mbyllen në secilën nga performancat e saj, ajo do të ketë Danielin, duke pritur në krahë. Kjo është vetëm një arsye tjetër pse ne jemi të emocionuar për qëndrimin e Arianës në Broadway, pasi kjo do t’i japë çiftit kohë për t’u lidhur, pa kërcënimin e Arianës që të kthehet në CA.

Kjo ëndërr e realizuar tregon se e ardhmja e Arianës është e ndritshme

Ndërsa Ariana është larg në NYC, shpresojmë se dyqani i saj i sanduiçëve me Katie Maloney mund të përparojë. Sigurisht, vonesat janë të kuptueshme, pasi lejet dhe inspektimet janë më të këqijat. Megjithatë, vajzat kanë punuar shumë për një kohë të gjatë për të realizuar ëndrrën e tyre të përbashkët, ndaj meritojnë një fitore në formën e një dite hapjeje.

Për momentin, Ariana së shpejti do të largohet nga LA, ku përfundoi xhirimet për sezonin 11 të Vanderpump Rules dhe DTWS, duke u kënaqur gjithashtu me suksesin e librit të saj të fundit, “Single AF Cocktails”. Ajo po jep lulëzuar. Edhe nëse shikuesit e drejtojnë atë gjatë sezonit të 11-të, për çfarëdo arsye, Ariana ka dëshmuar se mund të ketë sukses kudo, në çdo skenë, raft librash apo set filmash.

Jemi të emocionuar të shohim se çfarë dyersh, apo edhe kujtimesh të ardhshme, mbërrijnë për Arianën më pas, pasi ajo provon veten, edhe një herë, në debutimin e saj në Broadway në Çikago.