Pse Jeana Keough thirret nga vajza Kara është gjithçka

Klea

Pse Jeana Keough thirret nga vajza Kara është gjithçka

E diplomuarja në UCLA ka qenë gjithmonë një ndihmës i përsosur për nënën e saj në këtë vend Amvise të vërteta të Orange County. Fansat u takuan për herë të parë Kara Keough kur ajo ishte një adoleshente e vrenjtur që mbrohej nga vëllai i saj më i madh i poshtër. Kara ishte atletike dhe vajza tipike që i pëlqente të bënte pazar në Hollister dhe të shfletonte. Ish-bjondja tani është kthyer në brune, ishte e çuditshme dhe paksa e vockël.

Ndërsa dy vëllezërit e saj nganjëherë ishin jashtë kontrollit dhe të pasjellshëm, Kara u tregua si e ëmbël dhe e sjellshme. Në pjesën më të madhe, shikuesit gravituan drejt personalitetit të saj pasi ajo ishte një forcë tokësore. Ajo që fansat pëlqenin te fëmija i mesëm ishte aftësia e saj për të qenë tepër e ndjeshme, veçanërisht me nënën e saj. Jeana Keough. Edhe pse u rrit e privilegjuar dhe i dha dhuratën e bukurisë, Kara nuk i pëlqeu ideja të shtiret si diçka që nuk je. Kara nuk po ngatërrohet dhe po sigurohet që nëna e saj ta dijë se sa e bukur është natyralisht pa ndonjë përmirësim të panevojshëm.

Kara i urren filtrat e Jeana Keough

E shkurtova sot në mëngjes kur mësova se Kara në të vërtetë kishte trolluar nënën e saj. Kur shikuesit takuan për herë të parë Jeanën, ata shpejt mësuan se ajo dikur kishte qenë një lepurushe e famshme e Playboy dhe një modele. GenX e njeh Jeanën nga videot e ZZ Top dhe duke qenë një muzë për artistin Patrick Nagel. Nëna e tre fëmijëve e kishte marrë gjithmonë seriozisht pamjen e saj, por falë një martese toksike, ajo u rrah për fytyrën dhe peshën e saj. Në shumë episode të hershme, Jeana u filmua jashtë vendit teksa përpiqej të përshtatej me Barbiet e tjera bionde. Por ajo gjithmonë dukej se kishte një shpatull të mirë në kokë.

Mjerisht, në këto kohë, është kaq e zakonshme të shohësh një foto të filtruar dhe të mendosh se po shikon gjënë e vërtetë. Për fat, Kara ishte në patrullë troll. Të martën, më 2 korrik, Jeana postoi një foto me shoqen e saj duke shkruar, “Sezoni i parë i Chip McCalister Amazing Race. Dhe sekser 10 vjet tani. Më kujtohet kur filloi për herë të parë. Shumë krenare për të!”

Kara ia kthen duartrokitjet

68-vjeçarja dukej sikur kishte bërë pak punë, por askush nuk kishte guximin ta thërriste jashtë – derisa vajza e saj u ngjit në pjatë. Lëkura e Jeana dhe Chip ishte e lëmuar e mëndafshtë pa linja të qeshura. Fytyra e tyre ishte dukshëm më e hollë dhe ngjyra e syve kishte mbetur e pandryshuar. Në komente, Kara shkroi me guxim: “Hiqeni këtë tani”. Pas një kalimi të shpejtë nga Jeana, fotot origjinale u shtuan dhe Kara shkroi: “Kjo është vajza ime”.

Tifozët e RHOC flinin mbi Jeana Keough

Jeana është OG e vërtetë e OC. Shfaqja u krijua vetëm sepse Scott Dunlop jetonte në thelb pranë saj dhe ishte i intriguar nga mënyra e jetesës dhe fëmijët e saj. Do të isha i interesuar, gjithashtu, nëse do të kisha parë Colton Keough duke ngarë një karrocë golfi të mitur. Edhe me një filtër të dëmtuar, duhet të respektojmë pak emrin e Jeanës. Sekseri ishte një anëtar i kastit origjinal të serialit dhe luajti në të për pesë sezonet e para.

Jeana u largua nga Real Housewives of Orange County në vitin 2011 në fund të sezonit 6 pas një mosmarrëveshjeje të madhe me Tamra Judge dhe Vicki Gunvalson. Sezoni i saj i fundit e tregoi atë duke marrë anën e Simon Barney në divorcin e çrregullt të tij dhe Tamrës. Tammy Sue ishte aq e mërzitur me Jeanën sa i hodhi një gotë verë në fytyrë. Edhe pasi ishte lagur plotësisht, Jeana u kthye si e ftuar për sezonet 7, 10, 11, 12 dhe 16. Një fakt pak i njohur është se Jeana në fakt tregoi sezonin 15.

Dashuria e një vajze

Sa i përket Kara, ajo ka mbajtur një profil të ulët me përjashtimin e trollimit të nënës së saj. 35-vjeçarja është nënë e katër të vegjëlve dhe shpesh poston përditësime rreth tyre në rrjetet e saj sociale. Mjerisht, Kara humbi djalin e saj McCoy menjëherë pas lindjes së tij për shkak të përjetimit të dystocias së shpatullave dhe një kordoni kërthizor të ngjeshur në 2020.

Por ajo e ka ndarë rrugëtimin e saj shërues në çdo hap të rrugës. Jeana është mjaft me fat që ka një vajzë që kujdeset aq shumë për të, saqë do ta thërriste në një platformë të mediave sociale. Por pyes veten nëse Jeana nuk ka kërkuar që ajo ta thërrasë privatisht herën tjetër. Të paktën për ta shpëtuar nga sikleti i dorës së dytë.

Ju mund të kapni sezonet e hershme të Real Housewives të Orange County me Jeana dhe Kara on Peacock.