Pse Jax Taylor po kthehet te rregullat e Vanderpump?

Klea

Pse Jax Taylor po kthehet te rregullat e Vanderpump?

Me gjithçka që ndodhi në vitin 2023, ka kuptim të plotë Jax Taylor do të zbukurojë sërish ekranin tim në fillim të vitit 2024. Çuditërisht, i pari Rregullat e Vanderpompës djali i keq do të kthehet për Sezonin 11. Mendova se Bravo na kishte hequr qafe mustaqet e këqija Snidely Whiplash dhe babanë e një fëmije të pordhës. Megjithatë, duket se është e vështirë t’i thuash plotësisht lamtumirë një prej zuzarëve më të mirë të realitetit televiziv të të gjitha kohërave. I pëlqente apo jo, Jax ishte kulmi i gjithçkaje që donim në VPR në ditët e para.

Ai ishte një topth që tradhtonte çdo grua me të cilën ishte ndonjëherë vetëm sepse, në një kohë, ai kishte ato pamje të mira djallëzore rreth tij. Jax nuk e mbajti gjuhën për askënd, përfshirë shefin e tij, Lisa Vanderpump. Ai bëri komente që çdo zonjë kishe do t’i shtrëngonte perlat e tyre.

Megjithatë, me premierën e sezonit 11 të Vanderpump Rules së shpejti, po ndjej një lloj emocioni për kthimin e tij. A mund të jetë një pritje? A mund të jetë vetëm gaz? Sido që të jetë, mendoj se në fakt po emocionohem për faktin që Jax do të kthehet në SUR dhe padyshim që do të trazojë Pumptinin e pashmangshëm.

Viti i Ri, New Jax

Pasi ishte djaloshi i parë i keq i nxjerrë nga House of Villains, Jax po kërkon shumë të kthehet në rrjetën e sigurisë së një reality show televiziv gjysmë të skenarit ku bashkëmoshatarët e tij nuk votojnë. Gjatë BravoCon 2023, producentët e VPR zbuluan se Jax do të rikthehej për një ose dy episod të sezonit 11. Traileri tregoi Jax duke rrëmbyer një kafshatë për të ngrënë me Lizën ndërsa i tha asaj: “Ti më shkrove!” Kjo mund të jetë një referencë për arsyen pse ai u pushua nga seriali. Jax do të jetë gjithashtu në një skenë ku do të arrijë Tom Sandoval.

Jax mund të ketë pasur nevojë për një rrogë

Ndihet pak e çuditshme që një ish-anëtar i kastit do të dëshironte të rihynte në aleatin e zymtë të SUR pasi u pushua nga seriali. Megjithatë, këtu është Jax. Mendoj se ai ka nevojë për pak më shumë të ardhura të konsiderueshme sesa të shtyjë kremin për humbjen e flokëve dhe të hapë Jax’s Studio City, sallonin e tij, të kompletuar me djathë birre. Nuk mund ta imagjinoj që projektet aktuale të Jax-it po paguanin mjaftueshëm.

Edhe nëse Jax nuk është në të gjithë sezonin, ai do të merrte një lloj kompensimi për kohën dhe energjinë e tij. Në fakt, Bravo mund të ketë bërë vërtet përpjekje për të rikthyer Jax-in, vetëm për vlerën tronditëse që do të sillte Vanderpump Rules Season 11.

Rregullat e Vanderpump 2.0

Shikuesit Bravo kanë pritur me durim spin-offin e Vanderpump Rules. Thuhet se bazohet rreth grupit të miqve OG që e kanë tejkaluar SUR dhe kanë kaluar në pagesat e rritjes së fëmijëve dhe hipotekave. Rikthimi i Jax Taylor në Vanderpump Rules mund të jetë një përpjekje për të futur një epokë të re dhe për të promovuar serialin më të ri, i cili do të luajë gjithashtu Brittany Cartwright dhe Kristen Doute.

Jax-it dhe Brittany-it kanë qenë të prirur për t’u rikthyer në Bravo pasi kanë organizuar me sukses episodet përmbledhëse në Peacock për sezonin 10. Shfaqja ishte një pjesë masive e jetës së Jax-it, kështu që ka kuptim që ai do të dëshironte të hynte përsëri në Thunderdome edhe pse shumë ka ndryshuar. Si fillim, disi, babai i një personi tani është zëri i arsyes. Nëse Jax dhe Brittany duhet të jenë yjet e Vanderpump Rules 2.0, duke e pasur atë në Vanderpump Rules Season 11 do t’u kujtojë fansave se sa i mirë ishte ai për TV.

Vendimi

Nuk shoh që Jax apo ndonjë OG të kthehet në Vanderpump Rules me kapacitet të plotë. Kryesisht sepse rrjeti donte të anulonte gjithsesi pas sezonit 10, me Scandoval që ishte hiri i tyre shpëtimtar. Duhet të pranoj, megjithatë, jam i ndarë në mendimin tim për Jax. Para se të pushohej nga puna, ai tallej me shëndetin mendor të kolegut të tij, akuzoi Faith Stowers për krime nëpërmjet tweet-eve dhe nxirrte toksicitet mashkullor. Sjellja e tij e egër shpesh eci në linjë, me shumicën e fansave që mendonin se Jax ishte më shumë telash se sa ia vlente.

Nëse ai është planifikuar të bëjë më shumë paraqitje gjatë sezonit 11, unë dua të shoh një Jax të rilindur. Një Jax që është i përulur. Një Jax që është më i mirë se Sandoval. Nëse Jax mund t’i japë të gjitha këto gjatë shfaqjes së tij, unë jam për një qindarkë, për një paund.