Pse Jax Taylor nuk dëshiron të duket si i keqi

Klea

Pse Jax Taylor nuk dëshiron të duket si i keqi

Për më shumë se dhjetë vjet, Jax Taylor ka qenë një zuzar kryesor në Bravo. Ai fillimisht gërmoi gjurmët e thundrës së tij në rërë ndërsa ishte në Vanderpump Rules. Aty ai tregoi se sa e lehtë ishte për të të manipulonte, të vidhte, të mashtronte dhe të gënjejë sikur të ishte asgjë. Mos ma merr fjalën, pasi ka pamje video. Në pjesën më të madhe, pjesa tjetër e kastit thjesht mori një qasje “djemtë do të jenë djem”. Dhe i hoqi supet antikët e Jax-it. Por më shpesh sesa jo, sjellja e tij ishte shqetësuese. Ndoshta pjesa më e keqe për Jax-in në vitet e mëparshme ishte se ai do të gënjente për gjërat që i dinte që kamerat i kapën. Pra, sido që të jetë, e vërteta po dilte në një mënyrë ose në tjetrën.

Sjellja e kaluar e Jax

Tani, përpara se të zhytemi në faktin se pse Jax kurrë nuk dëshiron të duket si i keqi, ne duhet të shohim sjelljen e tij në të kaluarën. Kush mund ta harronte kohën kur donte që Brittany Cartwright të bënte një zmadhim të gjoksit? Dhe në thelb, e turpërove që të hynte nën thikë? Jax bëri komente të tilla si, “Nëse do të ndihmoj në financimin e kësaj, unë i dua ata siç dua unë” dhe “Lotë natyrale”. Natyrshmëria.” Të gjithë miqtë e tyre VPR në atë kohë silleshin sikur komentet ishin thjesht fyese, por të gjithë e dinim se ishte e keqe. Aftësia e Jax-it për të bërë atë që bëri në kamera, e cila ishte gënjeshtër deri në fund dhe për të dhënë ndjenjën se “Oh, Jax është thjesht një hov memec”, ishte shumë e frikshme.

Jax dëshiron të jetë beqar?

Pas shikimit të të gjithë sezonit të The Valley (dy herë), është bërë shumë e qartë se Jax dëshiron të divorcohet, por nuk dëshiron të shihet si zuzar. Në këmbim, ai zgjedh të mos shkojë mirë me gruan e tij. Teksa shikoja Jax-in të luante, u bë e qartë se ai po përpiqej të përdorte taktika të tilla si përpjekja për të bindur pjesën tjetër të kastit që Kentaki Muffin kishte një problem me pijen. Ai mendoi se kjo do ta bënte të dukej si partia e pafajshme. Por kamerat e Bravo kanë kapur të dyja anët e historisë. Fansat e kanë parë Brittany të sëmuret fizikisht pas rënies së martesës së saj. E cila është shumë larg nga akuzat e bashkëshortit të saj për aktrim të shpërdoruar në të shtëna tekila.

Kombinimi i Brittany duke pirë dhe fshehur ndjenjat e saj të vërteta po manifeston një sëmundje të vërtetë. Fansat mund të shohin se Brittany nuk është e sëmurë. Ajo është vetëm e sëmurë nga Jax. Gjatë një episodi të fundit, Brittany u tha kamerave: “Ai ma bën këtë gjatë gjithë kohës. Ai gjithmonë më ul poshtë. Ndjehem sikur Jax po më thith jetën. Ai po thith gjithë shkëlqimin tim. Sa më shumë nga kjo mund të marr?”

Brittany pranoi: “Po filloj të kuptoj të gjitha gjërat e vogla me të cilat kam duruar për nëntë vjet të jetës sime. Unë besoj patjetër në dashuri, por çka nëse dashuria nuk është e mjaftueshme?”

Jax nuk di të dashurojë?

Vendasja nga Florida është përpjekur gjithashtu të mbyllë emocionet e Brittany-t. Ndërsa në një natë takimi, ajo filloi të qajë. Dhe në një lëvizje nga një Ligë e Vet, Jax i tha asaj se në thelb nuk kishte asnjë të qarë në Mondrian. Nuk mund të mos ndiej se ai disi e urren Brittany-n sepse është shumë i keq me të. Ndërsa fansat e shohin Jax-in se nuk ka zero simpati që ajo sëmuret, ai e sheh atë si të ruajë gjakftohtësinë e tij. Gjë që për Jax-in, besoj, përkthehet në të vepruarit si një i rritur. Por gjithçka që ai po bën është të mbyllë çdo linjë komunikimi të drejtpërdrejtë. Tani, Brittany nuk është tamam një engjëll vetë, por në këtë pikë, ndihem keq duke kaluar nëpër këtë slitë të fortë.

Sidoqoftë, Scheana Shay dha një përditësim në podcast-in e saj. 39-vjeçarja tregoi: “Unë e di vetëm nga biseda me Brittany-n, ajo thotë se nuk ka hedhur gojën një herë që kur janë ndarë, qoftë duke pirë apo jo. Unë mendoj se ishte shkaktuar nga stresi kur ajo shpërtheu në koshere sikur trupi i saj po kishte një reagim fizik.” Dua të them, trupi im do të trembej gjithashtu, nëse Jax do të më thoshte: “Ndoshta duhet ta thërras atë përpara njerëzve të tjerë, sepse atëherë ajo do të marrë një thirrje zgjimi.” Edhe pse Jax po përpiqet të mos duket si djali i keq, ai aktualisht është në vendin e parë për djalin më pak të pëlqyer në grup.