Pse Jasmine Ellis Cooper është heroi i pakënduar i sezonit 2

Klea

Pse Jasmine Ellis Cooper është heroi i pakënduar i sezonit 2

Kur sezoni 1 i Shtëpia Verore: Vreshti i Martës premierë, Jasmine Ellis Cooper dhe burri i saj, Silas Cooper, nuk ishin në vendet më të mëdha. Jasemini ishte ngjitësi i ekuipazhit të verës dhe dukej se ishte edhe pula nënë. Shkrimtarja ishte e sapomartuar dhe po përpiqej të kuptonte se çfarë do të thoshte të kishe një martesë tradicionale, ndërkohë që përpiqej të ruante liritë e saj. Ndonjëherë, dukej sikur Jasmine po lihej jashtë aktiviteteve vetëm sepse nuk ishte beqare. Por gjithçka ka ndryshuar këtë verë, dhe unë mendoj se Jasmine meriton një thirrje shtesë për sjelljen e saj të gëzuar.

Silas u vendos gjatë xhirimeve

Burri i Jasmine, Silas, u dërgua në Liberi si oficer i ngarkuar në Rezervën e Ushtrisë. I jap Jasmine kaq shumë hir sepse të kesh një bashkëshort 1000 milje larg teje nuk është e lehtë për gati një vit. Si një grua e afërm ushtarake, e kuptoj se sa e lodhshme emocionale mund të jetë të zhvillosh një mentalitet të vetëm për gjithë ata muaj. Jasemini është ai në shtëpi që merret me çështjet e shtëpisë apo dinamikën e familjes. Më pas asaj iu desh të filmonte në Martha's Vineyard, një vend ku Silas e mori për herë të parë, gjë që vetëm mund të ngjallte emocione.

Jam e lumtur që shoh Jasmine duke dalë në qytet me shokët e saj të dhomës në vend që të shqetësohet vetëm për burrin e saj gjatë natës. Vendosjet mund të zgjasin nga disa javë deri në një vit, por jeta vazhdon të ecë përpara. Edhe pse Jasmine mund të ndihet e dëshpëruar ndonjëherë, ajo po justifikon forcën gjatë kësaj kohe sprovuese.

Jasmine është duke filmuar shtatzëninë

Nuk mund ta imagjinoj të jem shtatzënë pa burrin pranë meje për mbështetje morale. Por të jesh shtatzënë ndërkohë që bashkëshorti yt është i vendosur dhe ti je duke filmuar një shfaqje televizive realiste – tani kjo është gjëra superhero. Në episodin më të fundit të Summer House: Martha's Vineyard, Jasmine i njoftoi grupit përmes një darke të lezetshme se ajo ishte në pritje të fëmijës së tyre të parë. Sipas mendimit tim, Jasmine është një yll rock që duhet të përballet me të vjellat e mëngjesit, të shkojë vetëm në takime me ultratinguj dhe të thithë barkun e saj për të mashtruar kamerat për javët e para.

Jasemini është zëri i arsyes

Pra, Jasmine nuk do të jetë e para që do të nisë një grindje, por ajo di si t'i japë fund. Më pëlqen se si Jasmine shpesh merr kohë për të provuar të dëgjojë pikëpamjen e personit tjetër. Ajo është zakonisht e ftohtë, e qetë dhe e mbledhur dhe ka disa këshilla mjaft të shëndosha. Sa herë që ka pak dramë, Jasmine është aty për të biseduar me miqtë e saj. Sinqerisht, ne kemi nevojë për më shumë Jasmine në Bravoverse sepse jo të gjithë mund të jenë dramatikë njëqind për qind të kohës.

Megjithatë, si çdo i vdekshëm, ajo mund të mërzitet kur një mik i caktuar nuk i merr parasysh ndjenjat e saj. Jasmine tregoi gjatë episodit të parë se donte që shoqja e saj e ngushtë Mariah Torres të kthehej për të vizituar shtëpinë. Megjithatë, Mariah dhe Bria Fleming patën një përleshje fizike që e la të pakënaqur kamarieren e Playboy. Bria fillimisht ra dakord për kthimin e Mariah, por shpejt ndryshoi mendje, duke e lënë Jasmine në lot. Bria ka qenë gjithmonë pak e çuditshme, por Jasmine ishte ajo që i dha më shumë durim.

Jasemini jep atmosferë të mirë miqsh

Edhe pse Jasmine më mërziti gjatë sezonit 1, tani besoj vërtet se ajo është e vetmja vajzë në shtëpi me të cilën mund të jem shoqe në mënyrë legjitime. Duke parë mbrapa, besoj se akti i saj i Betty Crocker ishte i gjithi për shkak të nervozizmit televiziv dhe përpjekjes për t'u dukur mirë për kamerën. Jasmine kujdeset për miqtë e saj, është e hapur ndaj kritikave me të cilat u përball vitin e kaluar dhe po përpiqet ta kompensojë atë. Ndërkohë, Bria po shkon nëpër shtëpi duke u bërë ashtu siç i takon, ndërsa praktikon lëvizjet e Cirque Du Soleil në qenin e saj të terapisë, Milo. Shanice Henderson është ende e mërzitur për narrativën e saj të përndjekjes nga viti i kaluar. Dhe Summer Thomas nuk mund të vendosë për jetën seksuale të saj dhe Alex Tyree. Pas kësaj, Milo ka nevojë për mbështetje emocionale nga Bria, e cila po e tërheq kudo. Por Jasmine po i merr të gjitha me qetësi.

Jasmine e pati të ashpër verën e kaluar dhe kjo u mbartua në këtë sezon, por unë u përlota pak kur të afërmit u mblodhën rreth saj pasi ajo njoftoi shtatzëninë e saj. Mund të thuash që të gjithë e duan njëri-tjetrin. Dhe unë mendoj se ata kanë Jasmine për të falënderuar që i bashkoi të gjithë. Pra, kur është fjala për Jasmine, mos e llogaritni atë ende. Ylli i Bravo është më se i gatshëm për të vazhduar kohët e mira.