Pse janë tërbuar nga Simone fansat e Martuar me Mjekësinë

Klea

Pse janë tërbuar nga Simone fansat e Martuar me Mjekësinë

Simone Whitmore ka qenë një element kryesor në I martuar me Mjekësinë që nga fillimi i tij. Gjatë dhjetë sezoneve të fundit, doktoresha Simone është kujdesur t’i kërkojë llogari miqve të saj. Tani, unë e dua Dr. Simone, por më shpesh ndjej se ajo është me të vërtetë epiqendra e shumë trazirave. Nëse nuk bëhet fjalë për pyetje që shkaktojnë dramë, duke pikturuar narrativa ose duke e shtyrë grupin të mendojë drejt një mënyre të caktuar, ajo është burimi i pothuajse të gjithë mishit të viçit.

Ajo ka nisur problemet mes të gjitha femrave thjesht duke shtuar mendimet e saj ose duke hapur kapakun. Kështu që unë gjithmonë qesh me veten time kur ajo dhe Cecil Whitmore organizojnë pushimet e çiftit çdo vit, sepse megjithëse ajo mund të jetë një OBGYN djallëzore, ajo nuk është terapiste e kualifikuar.

Megjithatë, si një fanse serioze e serialit, kam vënë re se Dr. Simone duket shumë më e rezervuar dhe më pak e interesuar se sa ishte vetëm disa sezone më parë. Mes djemve të saj që largohen dhe punojnë vazhdimisht për martesën e saj, pyes veten nëse ajo është lodhur. Mund të jetë që Simone është gati të tërhiqet, por jo përpara se të sqarojë disa gjëra gjatë ribashkimit të ardhshëm Married to Medicine.

Historia e Simones me Quad

Pjesa e parë e ribashkimit Married to Medicine ishte e zhurmshme dhe e ngarkuar emocionalisht. Quad Webb u mirëprit përsëri në divan për herë të parë që kur grupi e dëboi atë nga udhëtimi i vajzave. Tani, unë e kam parë serialin që nga dita e parë, dhe madje më ka marrë malli se sa shumë armiqësi kishte Simone për Quad. Në pjesën më të madhe, Dr. Simone i kalon shumë shpejt problemet e saj me zonjat. Megjithatë, për disa arsye, ky bashkim i prishur thumboi pak më shumë nënën e dy fëmijëve.

Tragjedia ka ndjekur Quad dhe familjen e saj. Në korrik 2023, mbesa trevjeçare e Quad-it ndërroi jetë tragjikisht pasi u mbyt në pishinën e saj. Gjatë një bisede të zjarrtë teksa Quad-it po i lexonin të gjitha momentet e mikut të saj të keq të kaluar, Dr. Simone solli si shembull një incident tragjik. Simone vuri në dukje se ajo ishte përpjekur të ishte atje si shoqe, por Quad tashmë e kishte mbyllur atë. Quad iu lut Simones që të heshtte. Sidoqoftë, OBGYN-ja u përpoq, duke thënë se edhe në kohën e saj të pikëllimit, Quad ishte e ftohtë.

Reagojnë i martuar me fansat e mjekësisë

Ndjekësit Bravo patën një reagim të jashtëzakonshëm ndaj lëvizjes së shahut të Dr. Simone, me një shkrim, “Kjo ishte e neveritshme për Dr. Simone të bënte. Për të përdorur traumën e Quad-it në lidhje me familjen e saj për të vërtetuar se Quad nuk ishte një mik i mirë. Ajo e tha emrin e saj dy herë, dhe ajo e injoroi atë. Simone shkoi shumë poshtë këtu. dreq.”

Në sfond, Quad vajtoi me zë të lartë ndërsa Simone zbuloi se nuk ishte ftuar kurrë në shtëpinë e të ashtuquajturës shoqe të saj pa u rrotulluar kamerat. Një tjetër i martuar me mjekësinë tifoz vuri në dukje, “Pse do ta thoshte Simone këtë? Pse do ta nxirrte ajo? Kjo është e neveritshme. Ajo është thjesht e zhurmshme dhe e qelbur. Ai informacion për Quad nuk kishte nevojë të thuhej.”

Një tjetër X përdorues shkruante, “Dr. Simone nuk duhet të kishte sjellë tragjedinë që ndodhi në jetën e Quad. Nuk ishte vendi i saj. Unë isha jashtëzakonisht i zhgënjyer që ajo e bëri këtë. A nuk e mendoi ajo se si do të ndihej Quad për ta rijetuar atë tragjedi të tmerrshme? Kjo ishte e çuditshme e Dr. Simone.”

Sjellja e Simones ndihej pak fëminore pasi ishte e qartë se Quad nuk donte të rijetonte traumën. Fansat spekuluan se Dr. Simone jo vetëm që po e bënte të vështirë për Quad sepse ajo nuk donte të dëmtonte marrëdhënien e saj me Toya Harris, e cila ka pasur një grindje të gjatë me yllin e rrëzuar të Bravo. E gjithë skena ndihej pak e imët, pasi qartë mund të kesh më shumë se një mik më të mirë.

Le të jemi vetëm miq

Sjellja e tragjedisë së Quad nga viti i kaluar nuk ishte një pamje e mirë, Simone. Por në mbrojtje të doktor Simones, mendoj se ajo ishte jashtëzakonisht e lënduar, që për mua do të thotë se këto dy gra kishin një miqësi të vërtetë në një moment. Simone dhe Cecil e kanë ftuar Quad-in në shtëpinë e tyre për vite me radhë, kështu që për t’u dhënë shpatullën e ftohtë duhet të ketë qenë jashtëzakonisht e vështirë për t’u gëlltitur.