Pse jam ende Ekipi Ariana Madix Pas Rregullave të Pompës Sezoni 11

Klea

Pse jam ende Ekipi Ariana Madix Pas Rregullave të Pompës Sezoni 11

Përfundimi i sezonit të Rregullat e Vanderpompës përfundoi me një cast të ndarë. Në skenën e fundit të episodit të 7 majit, Tom Sandoval iu afrua ish-it, Ariana Madix, duke shpresuar të kemi një bisedë. Ajo e qëlloi atë duke dalë me shpejtësi nga vendi me burrin e saj të ri, Daniel Wai.

Dalja dramatike shkaktoi ndjenja të forta nga disa anëtarë të kastit. Sandoval kritikoi ish-in e tij që nuk e tërhoqi peshën e saj në shfaqje, duke thënë: “Nëse nuk doni të filmoni me ish-in tuaj, mos u bëni në shfaqje.”

Lala Kent i bëri jehonë qëndrimit të Sandoval, duke sugjeruar se Ariana ishte hipokrite.

“Është fat*t që ajo nuk mund të filmojë me dikë që qëndron nën të njëjtën çati [as],” ajo tha. “Është shumë që ajo thotë, 'Mos u përlesh me Tom Sandoval … por unë do të fle në korridor nga Tom Sandoval.”

Scheana Shay, e cila e kishte mbrapsht Arianën pas skandalit të mashtrimit, tani duket se ishte dakord me Sandoval dhe Lala. Ajo pranoi se kufijtë e Arianës ishin “të padrejtë”.

Pasi dëgjova kastin, nuk mund të them se jam i bindur që Ariana e kishte gabim. Le të shohim situatën nga këndvështrimi i Arianës.

Këtu janë të gjitha arsyet pse jam ende në ekipin Ariana…

Ajo bëri filma me ish-in e saj

Kritika më e madhe e kastit ndaj Arianës është se ajo refuzoi të filmonte me Sandoval. Por prit, apo jo? Sigurisht, ajo nuk do të bëjë një bisedë kokë më kokë me të, por nuk e shmangi plotësisht. Ata morën pjesë në të njëjtat festa në pishinë, u shfaqën në të njëjtat ngjarje dhe madje u ulën përballë njëri-tjetrit në një ditë plazhi.

Kasti e ka akuzuar atë se nuk ka tërhequr peshën e saj për shfaqjen, por ajo vazhdimisht e ka vënë veten në situata ku duhet të ndërveprojë me ish të dashurin e saj. Unë do ta quaja atë të qenit lojtar skuadre. Unë jam i sigurt se është traumatike të filmosh me një burrë që u fsheh me shoqen tënde të ngushtë për 7 muaj, por ajo e bëri këtë për hir të shfaqjes. Lala nuk ka pse të shkojë në udhëtime me aktorë me Randall Emmett. Scheana nuk ka pse të hajë pica dhe të pijë sode përballë Michael Shay. Ajo është në një situatë të vështirë dhe nuk po e shkurtojnë sa duhet.

Ajo nuk duhet të ndihmojë në harkun e shpengimit të Sandoval

Ariana foli për vendimin e saj për t'u larguar nga biseda me Sandoval në një rrëfim. Ajo theksoi se biseda do t'i shërbente vetëm atij dhe nuk do të bënte asgjë për të dhe harkun e saj në emision.

“Çfarëdo që Tom po përpiqet të marrë nga unë, nuk është për mua, është për të,” tha ajo. “Unë jam shefi i fundit në lojën e tij video të shëlbimit dhe për shkak se ai nuk mund të arrijë te shefi i fundit, ai është i zemëruar.”

Bie mikrofoni! Sandoval vazhdon të përpiqet të shpejtojë procesin e pikëllimit të Arianës, sepse nëse ajo e fal atë, të tjerët mund ta ndjekin. Ai bën komente se si është i gatshëm të ecë përpara, por ajo nuk është e gatshme ta lërë të shkojë. Epo, po, i ndodhi asaj. Ju jeni ai që keni pasur lidhjen, Sandoval.

Ajo nuk duhet të jetë 'viktima e përsosur'

Sa herë që Lala kritikon Arianën, ajo tregon suksesin e ri të Arianës si një arsye për të cilën ajo nuk duhet të zemërohet apo lëndohet. Para së gjithash, marrëveshjet e markave nuk ndreqin zemrat e thyera dhe së dyti, deklarata ka një nënkuptim të çuditshëm. A do të kishte simpati vetëm për të, nëse ajo nuk do të ishte mirë? Nëse ajo nuk mund të ngrihej nga shtrati çdo mëngjes, a do të ishte më pak simpatizant aktori për Sandoval? Ariana ka arritur t'i kthejë limonët në limonadë, por kjo nuk do të thotë se duhet të thyejë bukën me ish të dashurin e saj të mashtrimit, gënjeshtarit. Duh! Deklarata sugjeron se ajo do të meritonte simpatinë vetëm nëse “humbte” ndarjen. Kjo nuk ka kuptim për mua.

U ndjeva i zhgënjyer nga aktorët femra që shikonin finalen e sezonit 11 të Vanderpump Rules. Si Lala ashtu edhe Scheana kanë qenë të përfshirë në skandale mashtrimi dhe mendova se do të ishin dashamirës ndaj ndjenjave të Arianës këtë sezon. Kasti është i ndarë qartë, gjë që mund të ndikojë shumë në të ardhmen e shfaqjes. Ndërsa nuk jam i sigurt se çfarë do të sjellë e ardhmja për VPR-në, e di me siguri se jam ende Team Ariana.